24. marca, 2017WYDARZENIA
article-image

Po raz trzeci w naszym mieście i naszej parafii organizowane są Dni Żołnierzy Niezłomnych. Tym razem w innej odsłonie. W ramach pilskich dni Żołnierzy Wyklętych w Debrznie zorganizowaliśmy I ogólnopolską grę miłośników ASG właśnie ku czci tych bohaterskich żołnierzy. Gra toczyła się w Debrznie na lotnisku, a zjechało się 40 młodych ludzi w pełnym umundurowaniu. Scenariusz był taki: Były 3 posterunki MO z nieznacznym osadzonym personelem, które trzeba było znaleźć, rozpoznać i zaplanować ich zdobycie. Niestety tylko posterunki MO posiadały łączność ze sobą i Komendą Wojewódzką Milicji dlatego mogli drogą radiową wezwać wsparcie, które zjawiało się dość szybko za pomocą samochodów terenowych. Cały „myk” polegał na tym, aby tak rozpoznać i tak zaplanować ataki na posterunki, aby na końcu zdobyć Główny Komisariat.
Podczas gry w role sanitariuszek wcielały się dziewczęta z Gimnazjum w Debrznie, które biegały po polu walki z torbami pełnymi bandaży. 

Całość zakończyła się modlitwą za poległych Żołnierzy Wyklętych oraz rozdaniu pamiątkowych ryngrafów. Oto krótki film z imprezy:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10210532445099322&id=1591549747