19. lutego, 2018WYDARZENIA
article-image

Już tradycyjnie po raz kolejny odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas we współpracy z wolontariuszami ze Szkolnego Koła Caritas. W tej zabawie brały udział dzieci w wieku od 5 do 10 lat, uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Debrznie. W dniu 27 stycznia b.r. jeszcze przed feriami zimowymi zaproszeni uczestnicy pojawili się o godz. 10.00 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Grupa liczyła 75 osób. Przepustką wejścia na bal karnawałowy był strój do przebrania. Mogliśmy zaobserwować jak rodzice prześcigali się w pomysłach, by przebrać swoje pociechy.

Po powitaniu i modlitwie był moment, aby wzmocnić swoje siły przygotowanym poczęstunkiem. Następnie utworzyliśmy wspólnie dwa koła, aby rozpocząć zabawę przy muzyce. Pojawiły się znane przeboje, które nie tylko były przetańczone, ale także dodatkowo zaśpiewane. Nie zabrakło „lokomotywy i pociągu jadącego z daleka” oraz przysłowiowego tańca „Kaczuchy”… Dzieci mogły także wziąć udział w przygotowanych konkursach, które kończyły się nagrodą w postaci słodkiego upominku. Wolontariusze            ze Szkolnego Koła Caritas świetnie sobie poradzili z powierzonymi zadaniami. Pod koniec zabawy karnawałowej przyszedł czas na wybór królowej i króla balu. Dziewczynka, która była przebrana za Myszkę Miki i chłopiec w stroju Pirata otrzymali koronę na głowę                  i mikołajkowy kalendarz oraz tytuł królowej i króla balu.

W końcu nadszedł czas na wyczekiwanego od początku zabawy Mikołaja. Przybył on do dzieci, by wspólnie z nimi zatańczyć oraz rozdać paczki ze słodkościami. Bal nam się przedłużył, ale widać było, że uczestnicy nie za bardzo chcieli wracać do swoich domów. Niestety, co dobre, to szybko się kończy… Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom                  i ludziom o dobrych sercach za ich wkład, poświęcenie oraz trud podjęty na rzecz najmłodszych. Warto podtrzymywać zwyczaje, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci i sprawiają wiele radości oraz dobra. Była to największa nagroda dla wszystkich organizatorów.