29. października, 2020WYDARZENIA
article-image

Drodzy i Kochani Parafianie

Od dzisiejszego dnia zostałem zwolniony z izolacji związanej z wykryciem u mnie koronawirusa.

Ponieważ nadal w izolacji pozostają pozostali księża, aż do 7 listopada, pragnę już dzisiaj poinformować Was jak do tego czasu będzie funkcjonowała nasza parafia.

 1. Do 8 listopada funkcjonowanie kancelarii jak do tej pory, czyli załatwiamy w miarę możliwości wszystkie sprawy telefonicznie.
 2. Układ mszy świętych 1 listopada jak w czasie naszej izolacji (nie ma mszy o 9:15, intencja przeniesiona na godzinę 8:00, a intencje z Myśligoszczy i Debrzna Wsi odprawione będą w kaplicy zakonnej).
 3. W dniu 2 listopada w dzień wspomnienia wszystkich naszych bliskich zmarłych, możliwość uczestniczenia we mszach w Debrznie o 9:00 i 17:00 oraz o 18:00 online z naszej kaplicy – intencja za wszystkich zmarłych spoczywających na naszych parafialnych cmentarzach, poprzedzona różańcem o 17:30.
 4. Nie będzie mszy św. i procesji po cmentarzu w dniu 1 listopada. Poświęcenie grobów i modlitwa za zmarłych na naszych cmentarzach, zostanie ogłoszona po zakończeniu kwarantanny wszystkich księży (którąś z niedziel listopada).
 5. Będzie można składać wypominki podczas mszy św. w niedzielę (na tacy, w zakrystii), można też przynosić je na plebanie (bez wchodzenia do środka).
 6. W tygodniu msze św. w Debrznie będą odprawiane o 9:00 i 17:00. Tylko z jednym księdzem, jeśli tego dnia o danej godzinie zamówiona jest druga, lub trzecia intencja, równocześnie są one odprawiane w kaplicy zakonnej.
 7. Z racji przebywania księży na kwarantannie, odwiedziny chorych, zostaną przełożone na czas po 8 listopada (niedziela). Po tym dniu prosimy o telefoniczne umawianie się z kapłanami, którzy odwiedzają chorych.
 8. Każdego dnia w Debrznie o 16:30 w miesiącu listopadzie odmawiany będzie różaniec za osoby polecane w wypominkach.
 9. Po niedzieli 8 listopada powrócimy do mszy św. za zmarłych, poprzedzone różańcem, na naszych filiach.
 10. Oczywiście wszystko to może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju.
 11. Pierwsza msza św. w kościele w Debrznie w sobotę 31 listopada o 18:00. Zapraszamy.

Osobiście i również w imieniu moich współbraci bardzo dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i zrozumienia   dla sytuacji w jakim znalazła się nasza Parafia. Przepraszamy za wszystkie trudności z tym związane.

Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy pomagali nam w służeniu Wam drodzy Parafianie.

Wszystkim za wszystko niech Bóg błogosławi.