30. lipca, 2016WYDARZENIA
article-image

Valdocco – przemysłowa dzielnica Turynu, która w czasach ks. Bosko uważana była za biedną i niebezpieczną. Tam zaczęło się oratorium ks. Jana Bosko, tam wybudowano bazylikę Maryi Wspomożycielki, tam narodzili się salezjanie i salezjanki. Te wyjątkowe wydarzenia spowodowały, że dzisiaj Valdocco kojarzy się nie z biedą i nędzą, a radosnym poszukiwaniem Chrystusa, by za nim pójść razem z innymi, rodzicami, kolegami, wychowawcami.

Od 4 do 8 lipca salezjanie z naszej parafii wraz z wychowawcami i animatorami starali się odtworzyć ten wyjątkowy klimat oratorium dla grupy ponad 70 dzieci. Czas półkolonii nazywanych Feriami z ks. Bosko rozpoczęła Eucharystia. Nią także został zakończony wspólny wypoczynek. Podczas tych wyjątkowych chwil w uszach pobrzmiewała muzyka, nogi rwały się do tańca, a uśmiech nie schodził z twarzy. Ważnymi wydarzeniami były wyjazd do pilskiego kina, by obejrzeć film „Gdzie jest Dory?” oraz trening piłkarski w  hali sportowej. Wyobraźnia dzieci pracowała na najwyższych obrotach podczas przygód w lesie i nad pobliskim jeziorem. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli goście z Płocka – Krzysiek i Maciek, którzy prowadzą kampanię „Make it different”. Chcąc pokazać jak rozwijać kreatywność, zorganizowali wyczerpujący trening i rozgrywki w piłkę nożną – utrudnieniem były ogromne dmuchane kule, w których najmłodsi uczestnicy mogli poczuć się jak duże chomiki.

Te kilka dni były wspaniałą okazją, by dobrze spędzić wakacje. Bez nudy, marnowania czasu i bezsensownego leżenia na kanapie z pilotem od telewizora. W pamięci pozostały wspomnienia oraz wdzięczność dobrodziejom, bez których nie odbyłyby się tegoroczne feriie. Są one skarbem dla uczestników – tych, którzy się dobrze bawili i tych, którzy zapewniali bezpieczeństwo tej zabawy. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, wychowawcom, animatorom, Panu Andrzejowi Nadobnemu, Pani Małgorzacie Grochowina,„Projekt finansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” .

Niech namiastką tej radości będzie film.

FIO

akumulator-spoleczny-640x652

LGD - nowe (1)