17. sierpnia, 2018WYDARZENIA
article-image

U stóp Matki Miłosierdzia

 W dniach 15-24 lipca b.r. odbywała się już po raz 28. salezjańska Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna. Pątnicy przez 10 dni wędrowali pod hasłem „Razem z Maryją Oblubienicą Ducha Świętego”.  Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości na pielgrzymim szlaku nie zabrakło patriotycznych akcentów. Najważniejszym z nich było odsłonięcie tablicy „Srebrne Serce dla Inki” w Butrymańcach. Jest to ogólnopolska akcja, która gromadzi wielu patriotów wzruszonych postawą młodej sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Modliliśmy się również przy grobach poległych m. in. na cmentarzach w Oranach, Koleśnikach, Turgielach, czy też przy grobie polskich żołnierzy na Rossie w Wilnie. Przy pomniku upamiętniającym zbrodnię w Koniuchach, jak co roku miał miejsce Apel Pamięci. Ponadto niesiona była kolejna figura Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych jako dar dla jednej z parafii Wileńszczyzny.

Były deszcze i burze, ale także i upały, które nie przeszkadzały w podążaniu do Tej, co w Ostrej świeci Bramie… Mimo bąbli na nogach i zmęczenia dotarliśmy do celu. Wszyscy pątnicy leżąc krzyżem dziękowali Bogu i Matce Ostrobramskiej za przeżyty czas rekolekcji  w drodze….

Przed tronem Matki Miłosierdzia złożyliśmy intencje osobiste i najbliższych z rodziny, Kościoła i naszej Ojczyzny, parafii, pielgrzymów duchowych i wszystkich, którzy wspierali swoją modlitwą oraz osób polecających się naszej pamięci modlitewnej.