2. listopada, 2019Ogólne
article-image

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym na terenie szkoły i parafii odbył się konkurs plastyczny pt. „Zostań misjonarzem od dziecięcych lat.” W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Debrznie. Do organizatorów wpłynęło 25 prac. Celem konkursu było rozwijanie w uczniach wrażliwości na potrzeby Kościoła misyjnego i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata. Dzieci w swoich pracach wskazywały, w jaki sposób mogą już od najmłodszych lat dzielić się i pomagać drugiemu człowiekowi znajdującemu się w potrzebie i blisko nas, nie wyjeżdżając na misje. Komisja oceniające w składzie: Ewa Deręgowska, Ks. Grzegorz Siwak i Wioletta Zych, wyłoniła w dwóch kategoriach wiekowych najciekawsze dziecięce prace.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • W kategorii klas I – III:

I miejsce – Amelia Sienkiewicz (kl. III b)

II miejsce – Małgorzata Mieder (kl. III c)

III miejsce –  Julia Kowalczyk (kl. III a)

Wyróżnienia: Jakub Lemańczyk (kl. I b), Nsdzieja Górecka (kl. II a), Hubert Sadłowski (kl. III b), Patrycja Zembrzycka (kl. III c).

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Natalia Kosikowska (kl. V b)

II miejsce – Maja Nosińska (kl. V a)

III miejsce –  Julia Lorek  (kl. V a)

Wyróżnienia: Julia Kolat (kl. V c), Zuzanna Konefał (VI a), Zofia i Zuzanna Marciniak (kl. VI a).

W dniu 29 października 2019 r. podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody. Z dziecięcych dzieł została wykonana w kościele wystawa pokonkursowa.

p.  Ewa Deręgowska

Fotorelacja Fotosp Pstryk