15. grudnia, 2014WYDARZENIA
article-image

Dnia 14 grudnia br.,odbyło się już po raz 10, tym razem w sali konferencyjnej na plebani spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych z naszej parafii. Licznie przybyli goście wysłuchali montaż słowno-muzyczny przygotowany przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Już na samym początku mogliśmy usłyszeć kolędę „Cicha noc, święta noc…”, która wprowadziła nas w tę wyjątkową noc blaskiem jaśniejącą. Recytowane wiersze były przeplatane znanymi kolędami. Spotkanie ubogacał pokaz slajdów ukazujący treści bożonarodzeniowe. Życzenia zgromadzonym złożył ksiądz proboszcz Adam Michalski. U wielu osób w oczach pojawiły się łzy podczas łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Dzień upłynął w bardzo sympatycznej i podniosłej atmosferze. Nad całością i przebiegiem czuwał Parafialny Zespół Caritas wraz z Szkolnym Kołem Caritas. Organizatorzy zadbali nie tylko o część artystyczną, ale także o wigilijne potrawy i słodki poczęstunek. Przy tej okazji pamiętaliśmy również o zbliżających się Imieninach Gospodarza tego spotkania.
Uroczystość stała się okazją do integracji parafian, a obecność księdza proboszcza umocniła poczucie przynależności oraz zjednoczenia starszych i samotnych z lokalnym kościołem i jego pasterzami. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał anioła zrobionego przez uczniów klas 0-I nauczania zintegrowanego. Przekazane prace były wykonane w ramach konkursu przeprowadzonego przez nauczycielki naszej szkoły.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie włączyli się do zorganizowana tej doniosłej i tak ważnej dla lokalnej społeczności wieczerzy wigilijnej.

DSC_0328

DSC_0337

DSC_0348

Spotkanie opłatkowe

DSC_0335

DSC_0331

DSC_0324

DSC_0353

DSC_0344

DSC_0318

DSC_0319

DSC_0369

DSC_0340