Schola

Schola działająca przy Oratorium św. Jana Bosko w Debrznie istnieje od października 2003 roku. Opiekuje się nią pani Małgorzata Gozdera. Początkowo nie mieliśmy nazwy. Spotykaliśmy się w salkach Oratorium i ćwiczyliśmy śpiew piosenek i grę na gitarach. Potem śpiewaliśmy podczas niedzielnych mszy świętych dla dzieci i młodzieży.

5 mod

W dniu 22 maja 2004 roku wzięliśmy udział w  V Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej – Człuchów 2004 o tytuł „Śpiewającego Aniołka”. Nasz występ okazał się wielkim sukcesem. Zdobyliśmy I miejsce JJJ. Otrzymaliśmy nagrody rzeczowe. Główną nagrodą był również udział w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Credo 2004 w Chojnicach. Przegląd w Chojnicach odbył się 9 czerwca 2004 roku. Tu jednak nie udało nam się wywalczyć żadnego miejsca w czołówce.

Na potrzeby tych konkursów przyjęliśmy nazwę „Siódemka”, ponieważ do zespołu należało wówczas 7 osób. Od tamtej pory skład ulega ciągłym zmianom. Aktualnie w zespole śpiewa około 15 dziewcząt ze szkół podstawowych, gimnazjum i średnich. Zmieniła się również nazwa. Dziś są to „Stokrotki”. Próby odbywają się najczęściej w soboty o godz. 11.00. Uczymy się wtedy nowych piosenek, doskonalimy śpiew znanych. Śpiewnik „Stokrotek” zawiera ponad 100 piosenek i jest na bieżąco rozbudowywany.

Przynależenie do scholi wymaga od dzieci dużo zapału i samozaparcia. Często okazuje się bowiem ciężką, żmudną pracą. Śpiewamy na mszach dziecięcych w niedziele, w pierwsze czwartki miesiąca, a także przy innych okazjach. Zdarzają się tygodnie, gdy poświęcamy kilka godzin na śpiew podczas liturgii. Trudno leniuchom wytrzymać z nami.

Nasze spotkania to jednak nie tylko trudne próby. To także wspólne uroczystości, zabawy, agapy, śpiew, taniec, śmiech, a także modlitwa i poważne rozmowy. Uczymy się być razem, pomimo różnic wieku i zainteresowań.

Wszystko chcemy robić na chwałę Pana Boga. Przecież kto śpiewa ten dwa razy się modli. Chcemy sprawiać radość Panu Bogu naszym śpiewem, choć wiemy, że nie zawsze wszystko nam się udaje.

4 mod

 

Rok Liturgiczny
banner

Newsy pokaż wszystko

No posts where found

Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter