27. stycznia, 2014WYDARZENIA
article-image

Nasza Parafia organizuje 10-dniową pielgrzymkę do Pragi, Wiednia, Budapesztu i Lwowa w dniach 18.08. – 27.08.2014

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI Wyjazd z Debrzna w godzinach rannych. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2: PRAGAPo śniadaniu zwiedzanie Pragi: „praskie klimaty” – część I: klasztor na Strachovie – sławny ośrodek norbetański, Plac Loretański, Hradczany – wzgórze zamkowe z Pałacem Królewskim, Katedrą św. Wita i Klasztorem św. Jerzego, Mała Strana – historyczna dzielnica
z kościołem Karmelitańskim ze sławna figurką Dzieciątka Jezus. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie zobaczymy Most Karola, Stare Miasto i żydowską dzielnicę Josefov. Wczesnym wieczorem udamy się na rejs statkiem po Wełtawie – pozwalający poznać miasto z zupełnie innej perspektywy połączony z kolacją na pokładzie. Na zakończenie dnia weźmiemy udział w pokazie „Grające Fontanny” – spektakl wody, światła i dźwięku. Nocleg w Pradze.
DZIEŃ 3: PRAGAPo śniadaniu, wykwaterowanie i „praskie klimaty” – część II – zwiedzanie prawobrzeżnej części miasta: Nowe Miasto z Vaclavskim Namesti i stylową piwiarnią „U Medvidku” połączonej z małym muzeum browarnictwa. Następnie Wyszegrad, czyli wzgórze forteczne  z kościołem św. Piotra
i Pawła, historyczny cmentarz oraz piękny widok na panoramę Pragi. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Brna. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4: WIEDEŃ Wczesne śniadanie, przejazd do Wiednia i całodzienne zwiedzanie stolicy Austrii. W programie: Ring, Hundertwasserhaus – przedstawiający nurt „ekologizmu” w architekturze, Belwader, kościół św. Karola Boromeusza – najpiękniejszy kościół barokowy Wiednia, Opera, Hofburg – siedziba władz republiki Austrii, Graben, Katedra św. Szczepana – gotycki kościół, Hoher Markt i kościół św. Ruprechta. Przejazd do zachodniej części miasta: spacer po dziedzińcach i ogrodach letniej rezydencji cesarskiej Schonnbrunn. Przejazd do hotelu malowniczą dzielnicą Grinzing.Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5: WIEDEŃ – BRATYSŁAWAŚniadanie. Przejazd na wzgórze Kahlenberg – msza święta, Kaplica Jana III Sobieskiego
i podziwianie pięknej panoramy miasta. Przejazd do Budapesztu. Po drodze zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Bratysławy. Zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z widokiem na Bratysławę oraz spacer po starówce z Katedrą św. Marcina, Wieżą Michalską, Hlavne Namestie, Pałacem Prymasowskim oraz Plac Hvezdosłava z Teatrem Narodowym. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 6: BUDAPESZT Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem. W programie: panorama miasta z Góry Gellerta, Wzgórze Zamkowe (katedra NMP – kościół Macieja, Baszta Rybacka, Pałac Królewski z fontanną Macieja, Plac Trójcy Świętej), Plac Bohaterów, Opera Budapesztańska, gmach Parlamentu, Most Łańcuchowy, Bazylika św. Stefana z relikwią „Uświęconej Prawicy św. Stefana”                 i Nepstadion. Spacer po dzielny śródmiejskiej: spacer ulicą Vaci, Kościół Śródmiejski                            i Conta Aquincum. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 7: LWÓWŚniadanie, przejazd do Lwowa. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 8: LWÓWŚniadanie. W programie zwiedzania Lwowa: Prospekt  Swobody, Plac Rynek, Czarna kamienica, Budynek Bendinelli, Kaplica  Boimów, Włoskie podwórko, Ratusz, Katedra Ormiańska i Łacińska, Muzeum Historyczne, Uniwersytet Lwowski, Lwowska Opera, pomnik Danyłu Gałyćkomu – założyciela miasta, Wzgórze Wysokiego Zamku. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 9: LWÓWŚniadanie. Dalsza część zwiedzania Lwowa: Muzeum Apteki, Plac A. Mickiewicza, Fabryka kawy, Uspeńska Cerkiew, Wieża Korniakta, pomnik I. Fedorow, Cerkiew św. Jura (udział w nabożeństwie), Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, Stara Prochownia, Dworzec Kolejowy.Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 10: KALWARIA PACŁAWSKAPo śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną. Po drodze zobaczymy Kalwarię Pacławską oraz  Sanktuarium M.B. Pacławskiej z cudownym obrazem. Powrót do Debrzna w godzinach nocnych.

 

TERMIN: 18.08. – 27.08.2014

CENA: 2.100 zł

 

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd zachodnim autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja);
  • noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2 – 3 os. z łazienkami;
  • śniadania i obiadokolacje wg programu;
  • ubezpieczenie NW i KL;
  • opieka pilota – przewodnika.

 

WYDATKI PROGRAMOWE:

  • na bilety wstępu + na inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć: 65 €.

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać paszport

ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki do Polski.

 

ZAPISY u ks. Proboszcza