LIST KS. PROBOSZCZA DO PARAFIAN

List ks. Proboszcza Marcin Nowickiego do Parafia

Drodzy Siostry i Bracia!

W naszej parafii rozpoczęliśmy realizację dwóch przedsięwzięć.

Pierwszym jest utworzenie punktu wspierania osób biednych. Chcemy przygotować pomieszczenie, w którym będzie można podzielić się żywnością, której kończy się termin przydatności do spożycia, która nie będzie wykorzystana, a może pomóc potrzebującym. Miejsce to będzie się nazywać;

PUNKT – PODZIEL SIĘ ŻYWNOŚCIĄ

Pod patronatem bł. Aniceta Koplińskiego.

Dzięki życzliwości władz miasta Debrzna udało się nam pozyskać materiał w postaci bloczków gazobetonowych. Jednocześnie dzięki Dobrodziejowi naszego dzieła, mamy również lodówkę, w której będzie można przechowywać w.w. żywność. Bardzo dziękuję za te dary, niech Dobry Bóg błogosławi.

 

Drugim dziełem jest przebudowanie byłego garażu pod schodami plebanii na łazienkę, która służyłaby wiernym podczas mszy św. i nabożeństw w kościele. Na razie udało nam się przygotować projekt tego pomieszczenia, zgromadzić materiał w postaci płytek ściennych i bloczków gazobetonowych.

Do zakupienia jest materiał do podprowadzenia mediów (woda bieżąca, prąd, instalacja ściekowa), wyposażenie (dwa zlewy, sedes, pisuar, dwa podgrzewacze wody, dwa grzejniki, armatura), uchwyt dla osób niepełnosprawnych.

W początkowych planach na realizację powyższych przedsięwzięć środki, które pozyskuje parafia poprzez działalność duszpasterską pewnie by starczyły. Niestety z powodu pandemii, jesteśmy w stanie tylko pokrywać wydatki związane z utrzymaniem na bieżąco naszej Parafii.

Pomimo tego przystępujemy do realizacji wyżej wymienionych prac. Dalsze bowiem czekanie wydaje się niewłaściwe. Dlatego dzieląc się z Wami drodzy Parafianie, realizowanymi planami, liczę, o czym przekonuje się każdego dnia, będąc wśród Was, na Waszą pomoc.

Może znajdą się chętni, którzy będą mogli pokryć wydatki związane z zakupem potrzebnego materiału. Będzie to już wielka pomoc w zrealizowaniu tego, co ma służyć wszystkim.

Chciałbym też przypomnieć, że pod koniec czerwca rozpoczynamy pracę nad wymianą krzyża misyjnego przy naszym debrzańskim kościele.

 

Z góry dziękuję za wszelkie przejawy dobra, które doświadczamy z Waszej strony i zapewniam o mojej modlitwie za każdego z Was, szczególnie za tych, którzy dotknięci są trudnym doświadczeniem życiowym (chorobą, rodzinną tragedią). Niechaj nasza Matka Debrzańska Pani Wniebowzięta wyprasza dla nas u swojego Syna błogosławieństwo.

Pamiętajmy, że wielka rzeka powstaje z wielu maleńkich kropel. A wielkie dobro z drobnych gestów dobroci.

Z modlitwą, Wasz Proboszcz ks. Marcin Nowicki.

Debrzno, 23.06.2021

Rok Liturgiczny
banner

Newsy pokaż wszystko

No posts where found

Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter