16. lipca, 2014WYDARZENIA
article-image

      

P1120073

W dniach 30.06-11.07.2014 w Oratorium księdza Bosko w Debrznie odbyły się półkolonie dla dzieci z naszej parafii. Organizatorem tej formy wypoczynku był Ksiądz Ryszard Maślanka – kierownik oratorium, a opiekunami byli:     p. Leopolda Sajnóg, p. Beata Tłok, p. Janina Koska-Skwarek, p. Katarzyna Szajgin. Koordynatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była pani katechetka Wioletta Zych.
Mieliśmy też wspaniałych sponsorów, bez ofiarności których nie mielibyśmy tych wspaniałych wyjazdów i zajęć, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Byli nimi:
 Gminna Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta i Gminy w Debrznie
 Urząd Miasta i Gminy w Debrznie
 Firma przewozowa „Autocentrum”- Dariusz Kobryń
 Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Debrznie
 Parafialny Zespół Caritas
 Ośrodek Opieki Społecznej w Debrznie
 Zakład Masarski Produkcyjno-Handlowy sp. J. Nadobny
 Zakład Produkcji Zwierzęcej Przybkowo
 Zespół Szkół w Debrznie
 Apteka Nowa Szurik
 Sklep spożywczy – państwo Szulc
 Piekarnia „Gram” – państwo Rozalia i Józef Graczykowie
 Cukiernia „Angelika”- Pan Józef Berendt
 Piekarnia- pani Małgorzata Grochowina
 Pani Zdzisława Hołubowska
 Sklep zielarsko-medyczny ”Mniszek” – Pani Grażyna Niedźwiedzka
 Państwo Zofia i Tomasz Frieske
 Kawiarnia „Manhatan”- państwo Gołębiowscy
Wspomagali nas nie tylko finansowo, ale był chleb, bułki, drożdżówki, wędlina, owoce a nawet zupa pomidorowa na wyjazdy.
Jesteśmy im ogromnie wdzięczni za dar serca i bezinteresowny wkład w nasz wypoczynek. Naszą wdzięczność kierujemy także w stronę rodziców, którzy jeździli jako nasi opiekunowie, aby bezpiecznie wrócić do domu pani Alicji Czubatej – Zasadzie i pani Iwonie Kisełyczce. Był to dziesięciodniowy czas zabawy, spotkań, wyjazdów i sportu. Odwiedziliśmy Bydgoszcz / Family Park/, gdzie przez wiele godzin bawiliśmy się na różnego rodzaju urządzeniach. Są tam zjeżdżalnie, labirynty i inne różne atrakcje, które warto zobaczyć. Zwiedziliśmy Wyspę Młyńską i tam jedliśmy lody. Innym wspaniałym przeżyciem był pobyt w wiosce indiańskiej w Zieleniewie za Kołobrzegiem. Była muzyka i tańce, przejażdżka końmi i każde dziecko miało okazję przejechać się na wielbłądzie. Nie ominęliśmy też pobytu nad morzem. Pobiegaliśmy po plaży i moczyliśmy nogi w morskiej wodzie.
Wycieczka do Centrum Naukowego „ Eksperyment” w Gdyni, to kolejna atrakcja naszego wypoczynku. Aby to sobie wyobrazić, to trzeba tam po prostu pojechać. Była to przyjemność połączona z nauką. Mogliśmy samodzielnie wykonywać różnego rodzaju eksperymenty naukowe. Odwiedziliśmy także mieszkańców Zoo w Gdańsku. Byliśmy też pod Neptunem, zwiedziliśmy Stare Miasto i kamienicę bogatego mieszczanina. Wyprawa przyniosła nam pełno wrażeń i zdobyliśmy nowe doświadczenia. Nie zapomnieliśmy także o tym, co jest najbliżej. W zamku człuchowskim weszliśmy na wieżę, skąd widok jest wspaniały. Obejrzeliśmy kolekcję wyrobów z bursztynu, a w czerpalni papieru, każdy z nas zrobił sobie własnoręcznie kawałek papieru. Na koniec był godzinny pobyt na basenie. Do bardzo udanych chwil należał pobyt w gospodarstwie państwa Zofii i Tomasza Frieske w Debrznie Wsi. Oprócz przysmaków były przejażdżki końmi i powozami. Mieliśmy okazję poznać imiona koni i nauczyć się prawidłowej postawy jeździeckiej. Dzień sportu przeprowadził pan Mirosław Kisełyczka na hali sportowej Zespołu Szkół w Debrznie. Była rywalizacja sportowa, a także rozegraliśmy mecz dziewczyny kontra chłopcy. Na zakończenie naszego pobytu w Oratorium bawiliśmy się w różne gry, konkursy i przy muzyce. Pogoda nam dopisywała, humory także. Podziękowaliśmy naszym sponsorom, bez ofiarności ich serca nie przeżylibyśmy tych wspaniałych chwil.

P1110993

Uczestnicy wakacji w Oratorium Księdza Bosko

P1110980

20140707_114025

P1120337

P1120033

100_5282

P1110970

100_5256

100_5292