4. kwietnia, 2014WYDARZENIA
article-image

22 marca o godzinie 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Debrznie, młodzież ze wspólnoty Pustyni Miast Debrzno, po raz drugi w historii zorganizowała Drogę Krzyżową pod opieką ks. Bartłomieja Przybylskiego.

Miała ona charakter niezwykle oryginalny, gdyż tradycyjną formę urozmaicono scenkami teatralnymi, komentarzami, śpiewem, grą na gitarach oraz prezentacjami i krótkimifilmikami.
Jako młodzież, skupiliśmy się na interpretacji przebytej przez Jezusa Drogi Krzyżowej w świetle problemów, które pojawiają się w naszym codziennym życiu.
Całość opieraliśmy na przedmiocie drzwi, jako symbolu przekraczania nowych granic i odważnych decyzji, które pojawiają się często na naszej drodze.
W całość przedsięwzięcia zaangażowała się młodzież Pustyni Miast pod przewodnictwem ks. Bartka, osoby z CKSiT opiekujące się sprzętem, Pan kościelny, który czuwał nad oświetleniem oraz zaprzyjaźnione ze wspólnotą osoby.
Z opinii wielu widzów wnioskujemy, że trafiliśmy do serc wielu odbiorców.
Bardzo ucieszyła nas duża frekwencja, co dało nam wiele motywacji do jak najlepszej prezentacji.
Z tego miejsca dziękuję (i myślę, że każdy może się pod tym podpisać) zarówno aktorom, rodzicom młodszych aktorów, osobom, które zadbały o sprzęt, prezentacje, muzykę i oświetlenie, dziewczynom, które nadały wspanialego klimatu przez śpiew oraz grę na gitarze, księdzu Bartkowi za nadzór i opiekę i każdemu, kto poświęcił swój czas, aby obejrzeć owoc naszej ciężkiej pracy.

Poniżej kilka słów od ks. Bartosza Brzezińskiego, który wraz z kilkoma osobami ze Złotowa i okolic brał udział w Drodze Krzyżowej.

„Pomysł na taką aranżację, takie przedstawienie Drogi Krzyżowej bardzo przypadł mi do gust oraz mocno zapisał się w mym sercu. Oryginalność formy pozwoliła na głębokie przeżycie tych wydarzeń z życia Chrystusa. Odmienność formy spowodowała głęboką refleksję
i zastanowienie się nad własną osobą i swym postępowaniem. Zaprezentowane obrazy, sceny poszczególnych „Drzwi”- stacji zaczerpnięte z codziennego życia bardzo ukazały korelację, bliskość tych wydarzeń sprzed 2000 z naszym obecnym światem, w którym próbuję się podstawowe wartości zniszczyć, usunąć do lamusa, zastępując hedonistyczną ideologią, którą pompuje się w umysły młodych ludzi.
Młodzież bardzo zaangażowała się w realne przedstawienie „Drzwi”-stacji. Ciekawe dialogi, rozważania, padające jak ziarno w glebę, by wydać upragniony plon z pewnością zapadły zgromadzonym nie tylko do gustu, ale zakorzeniły się w duszy.
Byłem po raz pierwszy na takim rozważaniu Męki Pańskiej organizowanej przez Pustynię Miast. Gratuluję pomysłu, scenariusza, dialogów, rozważań, atmosfery i czekam na kolejne inicjatywy. Niech Dobry Bóg w Trójcy Świętej Jedyny błogosławi waszemu dziełu i każdemu z was.

In Christo
Ks. Bartosz Brzeziński”

Wojciech Glugla

1896986_676604472395790_797744039_n

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC