24. grudnia, 2014WYDARZENIA
article-image

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25 XII 2014 r.

 ŻYCZENIA:

Drodzy Bracia i Siostry! W rodzinnym gronie, podczas Wigilijnej Wieczerzy składaliśmy sobie z serca płynące życzenia. Jako duszpasterze pragniemy dołączyć się do tych pięknych słów. Niech Dobry Bóg darzy Was wszystkich potrzebnym zdrowiem, radością i pokojem serca. Niech będzie obecny ze Swoją łaską w waszych domowych ogniskach. Niech prowadzi i umacnia, by Nowy Rok 2015 był dla nas wszystkich rokiem miłości, nadziei, zrozumienia, życzliwości i odnowy duchowego życia. Życzenia połączone z modlitwą przy żłóbku Bożej Dzieciny kierujemy do władz naszego Miasta i Gminy, wszystkich parafian, gości, osób chorych, samotnych, dzieci, młodzieży i starszych.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za pamięć, za przesłane, wypowiedziane i otoczone modlitwą życzenia. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na dziesiejszą Uroczystość, za przywiezione choinki, prace związane z wystrojem naszego kościoła nad którymi czuwał ks. Bartek, za wyrazy więzi z duszpasterzami, te materialne, wypowiedziane i ujęte w intencjach. Niech wszystkich błogosławi Boży Syn dziś dla nas narodzony, a Maryja, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski, byśmy wszyscy wzrastali w miłości Boga i bliźniego.

 

Drodzy Parafianie!

  1. Wizyta duszpasterska czyli „Kolęda” rozpocznie się w naszej Parafii po 1. Stycznia. Całościowy rozkład podamy w przyszłą niedzielę.
  2. W drugi dzień Świąt taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  3. Przypominam że w pierwszym i drugim dniu Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
  4. Wielu łask doświadczamy od Boga i mamy za co dziękować, a czas mija z godziny na godzinę. Powoli dobiega końca kolejny kalendarzowy rok, dlatego już dziś zapraszamy na dziękczynną Mszę św., którą odprawimy 31 grudnia o godz. 23.00. Kto dziękuje, ten dwa razy prosi. Po zakończeniu tej szczególnej Liturgii złożymy sobie życzenia.

Do naszych dzisiejszych życzeń pragnie dołączyć się Burmistrz Miasta i Gminy Debrzno p. Wojciech Kallas, kierując następujące słowa: „Przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, już niedługo powitamy Nowy Rok. Odłóżmy na bok wszystko to, co mogłoby nas poróżnić, zapomnijmy o złych chwilach. To dobry czas, na wzajemne serdeczności i życzliwości. W imieniu Samorządu Miasta i Gminy Debrzno życzę, aby okrs świąteczny upłynął Państwu w atmosferze rodzinnego ciepła. Niech ten niezwykły czas otuli nasze domostwa, miejsca pracy i niech przyniesie spełnienie wszelkich osobistych, zawodowych i społecznych zamierzeń. Życzę również radosnego spędzenia nocy sylwestrowej. Niech te niezwykłe dni staną się chwilą wytchnienia od codziennych problemów i odnaowienia tego co w nas najlepsze. Serdecznie pozdrawiam. Wojciech Kallas”

Swoje serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom przekazuje także Przewodniczący Rady Miasta i Gminy p. Zdzisław Marek.

 

ZAKOŃCZENIE:

Bracia i Siostry, idźmy ogłosić wszystkim radosną wieść: Narodził się nam Zbawiciel! Bądźmy świadkami tej wielkiej Miłości, którą Bóg ofiarował nam w Dziecięciu z Betlejem.