15. Wrzesień, 2014Newsy
article-image

14 września odbyły się kolejne Mistrzostwa Piły w kolarstwie szosowym. Na starcie pojawili się zawodnicy salezjańskiej grupy rowerowej o nazwie Bosco Team z Debrzna. Pięciu startujących w trzech kategoriach po wakacyjnych treningach zdobyli wysokie miejsca. Najpierw wystartowali gimnazjaliści a wśród nich nasz ministrant Dawid Kleist, który w 100 % zrealizował plan taktyczny swojej jazdy. Miał zaatakować na drugim okrążeniu i uciec na solo. Tak też zrobił i stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejną wyścigiem była kategoria Hobby, gdzie wystawionych było dwóch naszych zawodników: Wiesław Białas i kolejny ministrant Konrad Twierkowski. Tutaj wielką niespodziankę zrobił Konrad, gdzie powtórzył wyczyn Dawida i na solo jechał całe dwa okrążenia, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Pan Wiesław zdobył czwarte miejsce. Kolejnymi startującymi, tym razem w kategorii Amator byli: ks. Bartek Przybylski i Łukasz Gostomczyk. Trasa o długości 35 km ze średnią 37 km/h i średnim tętnem 178 uderzeń serca na minutę podzielił peleton 60 osobowy na kilka grupek. W grupie zasadniczej, która goniła 5 uciekinierów znalazł się ks. Bartek a w czwartej grupie Łukasz. Tak tez było do końca, gdzie ks. Bartek pokonał rywali na finiszu zdobywając 6 miejsce. Łukasz zajął 42 lokatę. Zawody okazały się bardzo udane, tym bardziej, że na podium widniały koszulki z ks. Bosko na piersi naszych ministrantów. Jest potencjał w Debrznie stąd też zapraszamy kolejnych adeptów kolarstwa na wspólne treningi. Szczegóły na: https://www.facebook.com/pages/Don-Bosco-Team-Debrzno/1429706173978257