Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

VI Niedziela Zwykła                                                                                                               11.02.2018 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA                                                            11.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W modlitwie wynagradzajmy za grzechy pijaństwa i prośmy o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Również dzisiaj obchodzimy 26 Światowy Dzień Chorego.

  1. We wtorek – 13 lutego – zapraszamy po Mszy wieczornej na Adorację Najświętszego Sakramentu, połączonego z Różańcem Fatimskim.
  1. W tygodniu – 14 lutego – przypada Środa Popielcowa Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem odprawimy:

Debrzno: godz. 9:00, 10:30 i 18:00.

– Debrzno Wieś: godz. 10:30;

– Scholastykowo, Strzeczona i Myśligoszcz: godz. 16:00;

– Stare Gronowo i Słupia: godz. 17.30. 

  1. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18-stym a 60-tym rokiem życia. Post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  1. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30, dorosłych na godz. 17:30 a młodzież na godz. 19:00 – jest to obowiązkowe nabożeństwo dla przygotowujących się do bierzmowania.

Od I Niedzieli Wielkiego Postu o godz. 17:15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. Za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

  1. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Św. z nabożeństwem uzdrowienia. Całość poprowadzi salezjanin ks. Maciej Sarbinowski – inspektorialny duszpasterz młodzieżowy i egzorcysta w diecezji gnieźnieńskiej.
  1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na kolejną niedzielę bardzo prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej 3 i 4.
  1. W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” zachęcamy do przeczytania ciekawej rozmowy z Anną Dymną a także artykułu pt.:„Syberyjska lekcja pokory” – o morderczym szlaku dawnych obozów pracy
  2. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Krystyna Maćkowiak lat 80, zam. Debrzno – Os. Słoneczne

śp. Mieczysław Połoński lat 64, zam. Debrzno Wieś

śp. Teresa Barabara Janiak lat 84, zam. Debrzno – Kościuszki

śp. Mieczysław Kaczmarek lat 67, zam. Strzeczona

śp. Celina Lorek lat 64, zam. Debrzno Wieś

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter