Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

III Niedziela Wielkiego Postu                                           19.03.2017 r.
  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym nabożeństwa wielkopostne: piątkowa drodze krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i 19.00 dla młodzieży oraz niedzielne gorzkie żale o godz. 17.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Gościmy dziś w parafii alumna z Pelplina. Ofiary skladane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
  3. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.
  4. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza paschaliki, z których skorzystamy podczas liturgii Wielkiej Soboty a później zapalimy je na wielkanocnym stole.
  5. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin.
  6. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Tego dnia będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
  7. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami. W tym dniu poświęcimy Pismo Święte.
  8. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 19.00 nabożeństwo uzdrowienia.
  9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę bardzo prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej 16 i 17.
  10. Powstańmy. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

+ Kazimiera Zielińska z ul. Przechodniej, lat 65,

+ Zbigniew Szarek z ul. Traugutta, lat 60,

+ Jadwiga Szumała z ul. Niepodległości, lat 95

+ Jan Witkowski ze Stanisławki, lat 62

+ Emilia Michalska z Myśligoszczy, lat 80 – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek

+ Stanisław Jastrzębski z ul. Wąskiej, 89 – pogrzeb odbędzie się we wtorek

Wieczny odpoczynek…

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter