Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

VIII Niedziela Zwykła                                           26.02.2017 r.
 1. Pamiętajmy, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary i umacniamy powołanie.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 9.00, 10.30 i 18. W Scholastykowie o godz. 15.00, w Debrznie Wsi, w Myśligoszczy i Słupi o godz. 16.00. W Starym Gronowie i Strzeczonie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
 4. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Jedną z nich będą tradycyjne skarbonki wielkopostne, które będzie można otrzymać w przyszłą niedzielę.
 5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 7. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo a następnie spotkanie dla LSO w oratorium. W pierwszy piątek nabożeństwo po porannej Mszy św. a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Poranna Msza św. zostanie odprawiona w intencji życia poczętego.
 9. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.30 a młodzież na godz. 19.00. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 17.15 będziemy śpiewać gorzkie żale i słuchać nauk pasyjnych.
 10. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa.
 11. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na kolejną niedzielę bardzo prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej 7 i 8.
 12. Powstańmy. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

+ Janusz Miły z ul. Ogrodowej, lat 60,

+ Janina Łańcucka z Debrzna Wsi, lat 85

+ Zygmunt Bronka z ul. Kwiatowej, lat 95                                                   Wieczny odpoczynek…

 

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter