Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       13.10.2019

 1. W dzisiejszą niedziele w kościele w Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po mszy św. będzie okazja wesprzeć pomoc stypendialną dla uzdolnionej młodzieży.
 2. Przypominamy wszystkim dzieciom, młodzieży i rodzicom, że nasze Oratorium; dla najmłodszych działa od wtorku do soboty, w godzinach od 15:30 – 17:30 (oprócz czwartku), dla młodzież od piątku do soboty, w godzinach od 19:00 – 22:00.
 3. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w czwartek o godzinie 17:00.
 4. Nasze stałe nabożeństwa i adoracje: Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych – środa po porannej mszy św.,  Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek po mszy św. wieczornej.
 5. Przypominamy, że nabożeństwo Różańcowe – codziennie o godzinie 17:30, wtorek i czwartek dla dzieci o 16:30, piątek dla młodzieży o 18:50.
 6. Dzisiaj po mszy św. wieczornej różaniec fatimski prowadzony przez Grupę Fatimską. Zapraszamy.
 7. We środę, 16 października, msza św. i spotkanie o godzinie 18:00 dla grupy rodziców i dzieci, które będą miały I Komunię w Debrznie.
 8. W piątek, 18 października, msza św. i spotkanie o godzinie 16:30 dla grupy rodziców i dzieci, które będą miały I Komunie św. w Starym Gronowie.
 9. Przyjmujemy intencje mszy św. na nowy rok 2020. Na razie w formie papierowej. O możliwość zgłaszania intencji drogą elektroniczna poinformujemy.
 10. Nie przyjmujemy już chętnych na pielgrzymkę do Torunia, Ciechocinka i Ostrowąsa. Wyjazd w najbliższą sobotę, 19 października, o godzinie 6:00. 
 11. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w czwartek, 17 października, o godzinie 19:00, na Plebani.
 12. Zapraszamy mężczyzn do wzięcia udziały w spotkaniu Rycerzy Maryi, only4men, które odbędzie się 19 października w Poznaniu. Temat spotkanie; „Ojciec i syn. O tym jak być bohaterem dla swojego syna”. Zapisy u Ks. Proboszcza do 15 października, wtorek.
 13. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy wypominki jednorazowe (małe) i roczne (durze). Druki na wypominki znajdują się w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.
 14. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Nieustannie zachęcamy i poszukujemy osoby, które włączyły by się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki.
 15. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni: Strzeczona wtorek o godzinie 16.00 – + Jerzy Grzegrzułka i Waltruda Grzegrzułka, Stare Gronowo piątek o godzinie 16.30. – + Franciszek Kalla (2 r. śm.)
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 †  Beata, Maria Nowacka, l. 52, zm. Debrzno,

†  Mirosław Kaczmarski, l. 53, zam. Debrzno,

† Włodzimierz Misztal, l. 76, zam. Stare Gronowo,

† Teresa Kosiarska, l. 65, zm. Debrzno,

† Łucja, Maria Kulpinska, l. 60, Scholastykowo

† Andrzej Tadeusz Szostek, l. 72, zm. Debrzno, pogrzeb w poniedziałek godzina 12:00

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       06.10.2019

 1. Przypominamy o rozpoczęciu działalności naszego Oratorium. Najmłodszych zapraszamy od wtorku do soboty, w godzinach od 15:30 – 17:30 (oprócz czwartku), młodzież od piątku do soboty, w godzinach od 19:00 – 22:00.
 2. W czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów do Oratorium od godziny 16:00 i na zbiórkę o godzinie 17:00.
 3. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach;

– Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych – środa po porannej mszy św.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek po mszy św. wieczornej.

– Nabożeństwo Różańcowe – codziennie oprócz niedzieli o godzinie 17:30 dla ogółu wiernych

– wtorek i czwartek dla dzieci o 16:30,

– piątek dla młodzieży o 18:50.

4. We wtorek, 8 października, spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej po mszy św. wieczornej.

5. Przyjmujemy intencje mszy św. na nowy rok 2020. Na razie w formie papierowej. O możliwość zgłaszania intencji drogą elektroniczna poinformujemy.

6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Torunia, Ciechocinka i Ostrowąsa. Jest ona planowana na sobotę, 19 października. Zapisy przyjmujemy do 13 października. Koszt pielgrzymki wynosi 60 złotych. (Przy zapisywaniu się potrzebny jest pesel).

7. W niedziele 13 października przypada XIX Dzień Papieski, którego temat brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Z racji tego dnia zbierana będzie po mszy świętej puszka na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Jest możliwość wsparcia poprzez sms-sy. Szczegóły na plakacie.

8. W niedziele 13 października, po mszy św. wieczornej, zapraszamy na różaniec fatimski prowadzony przez Grupę Fatimską.

9. Spotkanie dal rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Debrznie 16 października o godzinie 18:00. Spotkanie dla rodziców ze Starego Gronowa 18 października (piątek) o godzinie 16:30.

10. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w czwartek, 17 października, o godzinie 19:00.

11. Organizujemy wyjazd dla mężczyzno na spotkanie Rycerzy Maryi, only4men, które odbędzie się 19 października w Poznaniu. Temat spotkanie; „Ojciec i syn. O tym jak być bohaterem dla swojego syna”. Szczegóły o grupie na ulotkach, o spotkaniu na plakacie. Potrzebna tylko dobra wola i chęć. Zapisy u Ks. Proboszcza do 15 października.

12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Nieustannie zachęcamy i poszukujemy osoby, które włączyły by się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki.

13. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni:

– Strzeczona wtorek o godzinie 16.00 – + Władysław Polikowski int od sąsiadów Dyrków i Słodyczków,

– Stare Gronowo piątek o godzinie 16.30. – + Teresa i Eugeniusz Lenkiewicz z za zmarłych z rodziny.

14. Przypominamy o bezpłatnym badaniu wzroku w naszej przychodni – 7 październik.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

†  Zbigniew Józef Klechowski, l. 67, zm. Debrzno,

†  Leonard Wojciech Wawrzyniak, l. 71, zam. Debrzno,

† Kazimiera Bucholc, l. 82, zam. Debrzno,

† Beata Maria Nowacka, l. 52, zam. Debrzno,

† Ks. Jan Sposób, l. 96, był duszpasterzem w Debrznie w latach 1975-1977. Został pochowany w Kutnie-Wożniakowie 2 października.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       29.09.2019

 1. Dzisiaj przypada 105 Dzień Migrantów i Uchodźców. Jak wskazuje w swoim orędziu Papież Franciszek „wyzwanie współczesnej migracji można podsumować w czterech czasownikach: przyjmować, chronić, promować i integrować… Migranci (…) pomagają nam odczytywać „znaki czasu”. Przez nich Pan wzywa nas do nawrócenia, do uwolnienia od ekskluzywizmu, obojętności i kultury odrzucenia.”
 2. W dzisiejszą niedzielę rozprowadzamy kolejny numer miesięcznika Różaniec.
 3. Od wtorku rozpoczyna swoja działalność nasze Oratorium. Najmłodszych zapraszamy od wtorku do soboty, w godzinach od 15:30 – 17:30 (oprócz czwartku), młodzież od piątku do soboty, w godzinach od 19:00 – 22:00. Każdy mile widziany.
 4. W czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godzinie 17:00 i mszę świętą o godzinie 18:00, z racji I Czwartku miesiąca.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek kapłani udadzą się z sakramentami świętymi do chorych od g. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób, które z racji wieku          i stanu zdrowia nie mogą uczestniczyć we mszy świętej i przyjmować komunii świętej. Tego dnia okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami św., które będą odprawione o 9.00, 16.30 dla dzieci i o 18.00. Msza w Starym Gronowie o 16.30. 
 6. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi, z racji I Soboty, odbędzie się po mszy świętej porannej.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: – w Debrznie po mszy św. o godzinie 12:30, – na filach po mszach świętych.
 8. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach; – Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych – środa po porannej mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek po mszy św. wieczornej.
 9. Chcielibyśmy serdecznie podziękować w imieniu dzieci, młodzieży i Salezjanów, uczestnikom naszej Oratoriady. Dzięki waszej szczodrobliwości udało się nam zebrać 3390 zł i 98 groszy. W raz z kwotą uzyskaną za sprzedaż samochodu zebraliśmy 5390,98 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wszystkim ofiarodawcom, za wszelkie dobro, składamy staropolskie Bóg zapłać.
 10. Wyjazd naszych przedstawicieli na Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych 5 października o godzinie 6:00. Zbiórka przy kościele. Przedstawicielki ze Strzeczony zostaną zabrane z parkingu przy sołectwie, a ze Słupi przy kościele. (koszt 25 zł – płatne w autokarze)
 11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Torunia, Ciechocinka i Ostrowąsa. Jest ona planowana na sobotę, 19 października. Zapisy przyjmujemy do 13 października. Koszt pielgrzymki wynosi 60 złotych.
 12. Od wtorku 1 października, rozpoczyna się szczególny miesiąc poświęcony naszej najlepszej Matce. Chcemy odpowiedzieć na jej nieustające zaproszenie by modlić się modlitwą różańcową. Nabożeństwo różańcowe odbędzie się każdego dnia o godzinie 17:30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na 16:30. Młodzież zapraszamy w piątki na godzinę 18:50. Niech nasza wspólna modlitwa wyprasza dla naszej Ojczyzny, parafii miasta i miejscowości, rodzin i nas samych potrzebne łaski przez wstawiennictwo Królowej Różańca świętego.
 13. W niedziele 13 października przypada XIX Dzień Papieski, którego temat brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Z racji tego dnia zbierana będzie po mszy świętej puszka na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Jest możliwość wsparcia poprzez sms-sy. Szczegóły na plakacie.
 14. Spotkanie dal rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Debrznie 16 października o godzinie 18:00. Spotkanie dla rodziców ze Starego Gronowa 18 października (piątek) o godzinie 16:30.
 15. Zapraszamy mężczyzno do 18 do 60+ na spotkanie Rycerzy Maryi, only4men (tylko dla mężczyzn), które odbędzie się 19 października w Poznaniu. Informacje o tej propozycji w ulotkach i u Księdza Proboszcza.
 16. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Nieustannie zachęcamy i poszukujemy osoby, które włączyły by się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki.
 17. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni: – Strzeczona wtorek o godzinie 16.00 – brak intencji do końca roku, – Stare Gronowo piątek o godzinie 16.30. – + Dariusza Mikołajczyka (7 r. śm.)
 18. Przypominamy o bezpłatnym badaniu wzroku w naszej przychodni – 7 październik.
 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

†  Krzysztof Tworek, l. 64, zm. Debrzno,

†  Józef Jan Galiński, l. 58, zam. Myśligoszcz,

† Stanisław Głodek, l. 58, zam. Słupia.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       22.09.2019

 1. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach; – Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych – wyjątkowo we wtorek po porannej mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek po mszy św. wieczornej.
 2. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, którzy poprzez dary w postaci: przedmiotów, produktów rolnych i hodowlanych, przetworów, ciasta (w tym dwóch tortów), pierogów, bigosu i innych, pomogli nam w przygotowaniu loterii i stanowisk kulinarnych. W sposób szczególny dziękujemy Panu Andrzejowi Nadobnemu za ofiarowane wędliny i przygotowanie prosiaka. Pani Małgorzacie Grochowinie za chleb i upieczenie prosiaka. Radnym, którzy byli sponsorami jego zakupu. Dziękujemy Panu Ryszardowi, ofiarodawcy na loterię samochodu – Łada Samara (samochód czeka na nowego właściciela) i Kołom Gospodyń. Dziękujemy osobom, które czynnie włączyły się w prowadzenie różnych atrakcji: nauczycielom z Myśligoszczy, Paniom służącym przy stanowiskach kulinarnych, Pani Małgorzacie Gozderze i młodzieży naszego Oratorium, młodzieży z Wierzchowa, za przygotowanie i prowadzenie poszczególnych propozycji dla dzieci. Wszystkim ofiarodawcom, za wszelkie dobro, składamy staropolskie Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za oczyszczenie rynien na naszym debrznowskim kościele, zorganizowanie pokazu na naszej Oratoriadzie i pomoc w przygotowaniu wodnej atrakcji. Podziękowania składamy na ręce Pana Prezesa OSP Henryka Dudzica i Pana Komendanta Sławomira Marca.
 4. Dziękuję za udział w parafialnym dniu modlitwy „Polska pod Krzyżem” i jej animowanie przez moich współbraci, grupę Fatimską oraz wyjazd naszych przedstawicieli do Włocławka.
 5. Przypominam, że z racji zasad RODO nie wolno wydawać wszelkiego rodzaju zaświadczeń osobom trzecim. Jest to możliwe tylko za okazaniem pisemnego upoważnienia zawierającego imię nazwisko nr dowodu osobistego osoby upoważniającej, imię i nazwisko osoby upoważnionej z jej nr. dowodu osobistego.
 6. W środę zapraszamy uczniów klas siódmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, na msze świętą o godzinie 18:00 i spotkanie.
 7. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów na zbiórkę w czwartek o godzinie 17:00.
 8. Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych odbędzie się 5 października w Katedrze w Pelplinie Rozpoczęcie kongresu godzina 9:00. Chętnych, którzy chcieliby się włączyć w to wydarzenie prosimy o zapisanie się do końca tego tygodnia.
 9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Torunia, Ciechocinka i Ostrowąsa. Jest ona planowana na sobotę, 19 października. Zapisy przyjmuje ks. Ryszard Maślanka.
 10. Przypominamy, że trwają prace nad odnowieniem obrazu Ks. Bosko. Koszt 2000 złotych.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wspierając przez to dzieła misyjne.
 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Nieustannie zachęcamy i poszukujemy osoby, które włączyły by się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki.
 13. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni: – Strzeczona wtorek o godzinie 16.00 – brak intencji do końca roku, – Stare Gronowo piątek o godzinie 16.30. – + Piotra.
 14. Pani Sołtys Dorota Rybicka (Strzeczona) zaprasza w środę na spotkanie sołeckie o godzinie 18:00 po którym będzie spotkanie z nowym Księdzem Proboszczem.
 15. Zapraszamy do udziału w dożynkach w Strzeczonie, które odbędą się w sobotę, 28 września. Wspólne świętowanie rozpoczniemy uroczystą mszą święta o godzinie 16:00.
 1. Jest zaproszenie na bezpłatne badanie wzroku w naszej przychodni. Odbędzie się ono 7 października. Szczegóły rejestracji znajdują się na plakacie w gablocie
 2. Deklaracje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Scholastykowa, będących uczniami szkoły w Łąkie, zostaną rozdane na pierwszym spotkaniu z rodzicami w dniu 16 października (środa).
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Maria Jolanta Pytlos, l. 76, zm. Stare Gronowo.

† Jan Krawczyk, l. 71, zam. Debrzno

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       15.09.2019

 1. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach i adoracjach: środa – Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych po porannej mszy św, czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej.
 2. W najbliższą sobotę – 21 września – zapraszamy wszystkich na Oratoriadę. Początek godzina 12:00. W programie: konkurencje dla najmłodszych, zabawy dla młodzieży, Turniej Rodzinny o Puchar ks. Proboszcza, basen wodny z kulami, konkursy, kiermasz książki, pokaz OSP. Zachęcamy  do udziału w loterii. W tym roku spośród kupujących losy zostaną rozlosowane wyjazd    do Family Parku do Bydgoszczy, biżuteria Apart i inne. Przedmiotem tegorocznej licytacji będą: Wino od Romea i Julii z Werony, Wino z Kany Galilejskiej, i Mediugorje…  Smakoszy zapraszamy na kawę, herbatę, pyszne ciasta, pierogi, bigos, kiełbasę z grilla. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego pieczonego prosiaka. Zostanie też rozstrzygnięty Rodzinny Konkurs na koronę dla Maryi Królowej Pokoju. Serdecznie zapraszamy do udziału  w Oratoriadzie i skorzystania z tych oraz innych atrakcji.  Dochód z festynu przeznaczony zostanie na działalność naszego Oratorium.
 3. Zakończeniem sobotniego dnia będzie nabożeństwo uwielbieniowe o godzinie 19:00. Na nim zostanie poświęcona figura Matki Bożej Królowej Pokoju, przywieziona z Mediugorje, która jest patronka naszego oratorium. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszła niedzielę – 22 września – na mszy o godzinie 10:30 poświecenie tornistrów, książek i zeszytów uczniów klas pierwszych.
 5. Zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów na zbiórkę w czwartek (19.09) o godzinie 17:00.
 6. Wielkim duchowym zapleczem każdej parafii jest Wspólnota Żywego Różańca. O tę modlitwę nieustanne prosi Maryja, Nasza Najlepsza Matka. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w to duchowe dzieło serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy członków Żywego Różańca o mającym się odbyć w dniu 5 października  Kongresie Żywego Różańca w Pelplinie. Planowany jest wspólny wyjazd z naszego dekanatu.
 7. Planujemy w dniu 19 października zorganizować pielgrzymkę, dla wszystkich czcicieli różańca do Torunia, Ciechocinka i Ostrowąsa. Zapisy przyjmuje ks. Ryszard Maślanka opiekun Parafialne Róży Różańcowej.
 8. Prace nad odnowieniem obrazu Ks. Bosko zostały wycenione na kwotę 2000 złotych. Zachęcamy do wsparcia nas w tym dziele. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. W dniach od 16 do 18 września do godziny 11:00 na parkingu przed plebanią odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (tylko). Pozyskane z odzysku surowców środki przeznaczone będą do wspierania projektów misyjnych np. zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki. Włączmy się wspólnie w to dzieło.
 10. W tym tygodniu 17 września przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Jest to też dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na wschodzie.
 11. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni: – Strzeczona wtorek o godzinie 16.00 – Dziękczynna za zebrane plony, – Stare Gronowo piątek o godzinie 16.30.
 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Pilnie poszukiwane kolejne osoby, które włączyły by się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       08.09.2019

 1. W środę po mszy świętej porannej Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 2. We czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Przypominamy o Oratoriadzie, która odbędzie się 21 września od godziny 12:00. Zachęcamy do pomocy w jej zorganizowaniu. Mile widziane: przedmioty, przetwory, płody rolne, które wykorzystany jako fanty. Mile widziane wypieki i pierogi z różnym nadzieniem. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na „Boski wypiek”. Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze wspólne święto prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem – kierownikiem Oratorium.
 4. Przypominamy o Rodzinnym Konkursie na koronę dla Maryi Królowej Pokoju. Średnica korony ma wynosić 8 cm. Prace należy dostarczyć do Oratorium, do dnia 15 września.
 5. Zapraszamy do udziału w wielkim modlitewnym wydarzeniu: „Polska pod krzyżem”. Wydarzenie odbędzie się 14 września. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku. Koszt 60 złoty. Wszelkie informację dostępne u ks. Grzegorza.
 6. W sobotę 14.09 przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Scholastykowie w niedzielę 15.09 o godzinie 12.00.
 7. Zapraszamy wszystkich chłopców do Oratoium, którzy są ministrantami i chcieliby nimi zostać,  na spotkanie czwartek o godzinie 17.00.
 8. We wtorek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas 8, którzy będą kontynuować przygotowanie oraz uczniów klas 7, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 9. W czwartek 12.09 o godzinie 19:30 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Jego celem jest wybór delegatów na Kongres Prowincjalny, oraz zaplanowanie działań duszpasterskich. Dlatego prosimy o przyjście wszystkich Salezjanów Współpracowników.
 10. Zapraszamy w piątek 13.09 po mszy św. wieczornej na Apel Fatimski.
 11. W sobotę 14 września w Nowym Gronowie odbędą się Gminne dożynki. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zapraszamy w sobotę na parafialne czuwanie po krzyżem. Jest to okazja dla wszystkich, którzy nie mogą wybrać się do Włocławka na spotkanie modlitewne, „Polska pod krzyżem”. Plan znajduje się w gablocie. Początek czuwania o godzinie 16:00. W programie: 16:00 – Adoracja krzyża ze wspólnym rozważaniem tajemnic bolesnych Różańca św. 17:00 – Droga krzyżowa, 18:00 – Msza św., 19:00 – Czas na ciepła herbatę lub kawę, 19:20 – konferencja pt. Krzyż najważniejszy symbol dla chrześcijan i znak znienawidzony przez świat, 20:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 21:00 – Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 13. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni: Strzeczona wtorek godzina 17.00, Stare Gronowo piątek godzina 16.30.
 14. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy inne osoby do włączenia się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       01.09.2019

 1. Pamiętajmy dziś szczególnie o ofiarach II wojny światowej. Niechaj pamięć o nich mobilizuje nas do budowania pokoju, nie tylko tam gdzie dzisiaj go brakuje ale pomiędzy nami: w rodzinach, sąsiedztwie i w całej parafii.
 2. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostaną odprawione: Stare Gronowo – 7:30 i 8:30 rozpoczęcie roku szkolnego w szkole, Myśligoszcz – 8:00 i 8:30 rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.
 3. We wtorek o godzinie 17:30 różaniec z wypominkami, a po nim msza św. zbiorowa za zmarłych.
 4. W środę po mszy świętej porannej Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 5. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Zapraszamy ministrantów i rodziców oraz byłych ministrantów na mszę św. z racji pierwszego czwartku miesiąca.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. Zapraszamy do żywego udziału. Są wolne intencje na pierwszy piątek w Starym Gronowie i w Debrznie, na godzinę 16:30.
 8. Zgodnie z zapowiedzią Oratoriada odbędzie się 21 września od godziny 12:00. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do pomocy w jej zorganizowaniu. Między innymi planujemy: loterię. W związku z tym prosimy o przynoszenie do Oratorium przedmiotów, przetworów, płodów rolnych, które wykorzystany do losowania jako fanty. Mile widziane wypieki i pierogi z różnym nadzieniem. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na „Boski wypiek”. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze wspólne święto prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem – kierownikiem Oratorium.
 9. Ogłaszamy Rodzinny Konkurs na koronę dla Maryi Królowej Pokoju. Średnica korony ma wynosić 8 cm. Prace należy dostarczyć do Oratorium, do dnia 15 września.
 10. Zapraszamy do udziału w wielkim modlitewnym wydarzeniu: „Polska pod krzyżem”. Wydarzenie odbędzie się 14 września. Początek spotkania godzina 10:40. W programie min.: konferencje, Msza św., Droga Krzyżowa, Adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu. Przewidywany koniec po mszy świętej w niedziele o 3:00. Powrót około 9:00.  Planujemy w związku z tym zorganizować wyjazd autokarem. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 60 złoty. Wszelkie informację dostępne u ks. Grzegorza.
 11. Pragniemy poinformować, że obraz Księdza Bosko, znajdujący się przy ołtarzu św. Józefa został oddany do renowacji. Planowany termin zakończenia prac przed uroczystością św. Jana Bosko (31.01.2020).
 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w ten piękny dar z siebie dla naszej Najlepszej Matki. Jeśli ktoś pragnie włączyć się w to dzieło, proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. W dniu 7 września odbędą się w Słupi dożynki. Msza na ich rozpoczęcie przewidziana jest o 16:30. Serdecznie zapraszamy.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Mateusz Orzłowski, zam. Debrzno, lat. 28,

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       25.08.2019

 1. We środę po mszy świętej porannej Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 2. We czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej, w celu zaplanowania działań duszpastersko-wychowawczych na nowy rok.
 4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, związaną z Czuwaniem Medziugorskim. Jeszcze są miejsca, Wyjazd jutro o 6:00 spod kościoła w Debrznie a powrót 27.08, wtorek, w godzinach popołudniowych. W programie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Zapisy przyjmujemy dziś do godziny 14:00. Koszt wyjazdu 70 zł.
 5. Od przyszłej niedzieli powracamy do rozkładu niedzielnego Msza św.

W Debrznie msze święte o godzinie: 8:00, 9.15, 10:30, 12:00, 18:00

Na filiach Msze św. odprawiane będą według następującego  porządku:

– Słupia – 9.00

– Myśligoszcz – 9.15

– Stare Gronowo – 10.30

– Strzeczona – 10.30

– Scholastykowo – 12.00

– Debrzno Wieś – 12.00.

 1. Przygotowujemy się do radosnego wydarzenia w naszej Parafii jaka jest Oratoriada (Parafiady). Termin Oratoriady zostanie podany za tydzień. Wzorem lat ubiegłych chcemy zorganizować loterię, w związku z tym prosimy o przynoszenie do Oratorium przedmiotów, przetworów, płodów rolnych, które wykorzystany do losowania jako fanty. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na „Boski wypiek”. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze wspólne święto prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem – kierownikiem Oratorium.
 2. Na przyszłą niedzielę, na godzinę 10:30, zapraszamy młodzież, wszystkie dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, przedszkola i MOW-u, na uroczystą mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dziękując za piękny czas wakacji, prośmy naszego Pana Jezusa przez wstawiennictwo naszej Matki Wspomożycielki, Wniebowziętej o łaski potrzebne do właściwego kształtowania naszych serc i umysłów.
 3. Zapraszamy do udziału w wielkim modlitewnym wydarzeniu: „Polska pod krzyżem”. Jest to kolejna inicjatywa świeckich katolików, którzy organizowali; „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”. Teraz zapraszają nas do stanięcia pod krzyżem, by modlić się za Polskę by była wierna krzyżowi i w ten sposób modlitwą i świadectwem odpowiedzieć na ataki tych, którzy kpią ze wszystkiego co wiąże się z wiarą. Wydarzenie odbędzie się 14 września na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Planujemy w związku z tym zorganizować wyjazd autokarem. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii. Koszt będzie podany w najbliższą niedzielę.
 4. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:    

† Henryka Serewa, zam. Debrzno, lat. 82,

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       18.08.2019

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej odpustowej uroczystości: osobom, które posprzątały kościół i jego otoczenie, udekorowały wnętrze, osobom, które udekorowały i niosły sztandary, chorągwie i feletrony, strażakom stojący przy księdzu niosącym Najświętszy Sakrament oraz baldachim, młodzieży, darczyńcom ciasta, owoców i warzyw. Dziękuję za piękne świadectwo wiary poprzez uczestnictwo we mszach świętych. Niechaj ta, która jest naszą najlepszą Matką, Maryją Wniebowziętą, za wszelkie dobro wyprasza Wam potrzebne laski. Wszystkim za wszystko dziękuję.
 2. Dziękuję panu Andrzejowi Cisoniowi za odnowienie naszej Maryi Niepokalanej, za jego cierpliwość do Proboszcza. Dziękuję mieszkańcom Debrzna Wsi, którzy swoim staraniem odnowili kapliczkę oraz tym, którzy ofiarowali nową figurę.
 3. We czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. To szczególny moment na osobiste spotkanie z Tym, który jest Miłością dla każdego z nas
 4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, związaną z Czuwaniem Medziugorskim – odbędzie się ona z 26 na 27 sierpnia. W programie nawiedzimy też cudowna figurkę Matki Bożej Gidleńskiej. Wyjazd w poniedziałek o 6:00. Powrót do Debrzna we wtorek 27.08 w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii (koszt 70 zł).
 5. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 7. Od dzisiaj do odebrania kolejny numer „Różańca”

Głoszenia dla Myśligoszczy i Scholastykowie

14. Na najbliższą niedzielę, 24 sierpnia, nastąpi zmiana godziny oprawianej mszy świętej. W Scholastykowie msza będzie odprawiona o godzinie 8:00. W Myśligoszczy o godzinie 12:00

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 

† Henryka Religa, zam. Debrzno, lat. 92,

† Jan Kocjan, zam. Debrzno, lat. 83,

† Marian Jezierski, zam. Debrzno, lat. 86,

† Marian Guzowski, zam. Boszewo, lat 59.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       21.07.2019

 1. W czwartek przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Tego dnia zapraszamy do kościoła parafialnego wszystkich chętnych kierowców na wieczorną eucharystie, po której nastąpi poświecenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
 2. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się w intencjach polecanych Najświętszej Maryi Pannie Wspomożycielce Wiernych i dziękować za otrzymane łaski. Prośby i podziękowania wypisujemy na karteczkach i wkładamy do skarbonki pod figurką naszej Najlepszej Matki.
 3. Jak co tydzień w czwartek, po Mszy wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 6. Pragniemy poinformować, że figurka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej jest obecnie w renowacji.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:    

† Bogusława Dębska l. 72, zm. Debrzno,

† Genowefa Kamińska l. 84, zm. Debrzno,

† Pelagia Hofman, zm. Debrzno, pogrzeb we wtorek godzina 13:00.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     14.07.2019 r.

1. W minioną niedzielę, podczas sumy o godzinie 12:00, nastąpiła zmiana dyrektora wspólnoty zakonnej oraz proboszcza parafii. Dziękujemy ks. Marcinowi Możejce za roczną posługę i pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Nowym proboszczem i dyrektorem wspólnoty zakonnej został Ks. Marcin Nowicki.
2. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
3. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
4. Pragniemy przypomnieć naszym parafianom, że kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
† Janina Trzcionkowska, l. 85, zam. Laskowo
† Zbigniew Grabowski l. 63, zam. Debrznie
† Genowefa Kamińska l. 84, zam. Debrzno , pogrzeb w Niemczech
† Bogusława Dębska l. 72, zm. Debrzno, pogrzeb w Strzeczonie we wtorek o godz. 11:00

 

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     30.06.2019 r.

 1. Dziś przed świątynią zbiórka funduszy na zakup artykułów szkolnych oraz sprzęt sportowy dla polskich dzieci uczęszczających do szkoły im. św. Jana Bosko w Jałówce na Wileńszczyźnie. Składamy najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie.
 2. W zeszłą niedzielę w naszej parafii odbyła się zbiórka na remont kapliczki uzbierano 1610,53 zł.  Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 3. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że wakacje z ks. Bosko przy naszym oratorium mogły się odbyć. Przez 5 dni 50 dzieci z naszej parafii mogła się cieszyć dobrą zabawą i wspólnym przebywaniem. Będziemy pamiętać w modlitwie za naszych dobrodziejów. Bóg zapłać!
 4. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 5. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. odprawiane będą wg rozkładu wakacyjnego tj:

W Debrznie nie będzie Mszy św. o godz. 9:15

W Debrznie Wsi nie ma Mszy

W Myśligoszczy Msza o 8:00, W Strzeczonie i Słupi  Msze o 9:00,

W Starym Gronowie o 10:30,  W Scholastykowie o 12:00.

 1. W najbliższą niedzielę 07 lipca, nastąpi zmiana dyrektora wspólnoty zakonnej oraz proboszcza parafii. Podczas sumy o godz. 12.00 podziękujemy ks. Marcinowi Możejce za roczną posługę i przywitamy nowego dyrektora i proboszcza ks. Marcina Nowickiego, który w tym dniu przejmie urząd w obecności Inspektora naszej prowincji zakonnej oraz ks. Dziekana z Chrząstowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym ważnym dla naszej wspólnoty parafialnej wydarzeniu.
 2. W przyszłą niedzielę po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwie. Jednocześnie jest niezwykłą możliwością poznania wspaniałych ludzi i zawarcia długoletnich przyjaźni. Spotkania informacyjno-organizacyjne będą się odbywały w każdą niedzielę lipca, w salce katechetycznej o godz. 14.50 ( Chojnice, Plac Kościelny 5 ). Dane kontaktowe i informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – tego dnia modlimy się o nowe powołania. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed mszą św.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:    

śp. Zenon Kłudka  l. 81 zam . Nowe Gronowo

 

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     23.06.2019 r.

 

 1. Składamy najserdeczniejsze podziękowania tym wszystkim, którzy przygotowywali procesję Bożego Ciała ulicami Debrzna, oraz filii.
 2. W Oktawie Bożego Ciała codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego będzie procesja wokół świątyni. Na zakończenie Oktawy – w czwartek poświęcenie wieńców.
 3. W dniu dzisiejszym na godzinę 17:00 ks. Proboszcz zaprasza wszystkie osoby sprzątające przez cały rok kościół na spotkanie.
 4. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za obecność na nabożeństwie czerwcowym i odmówienie aktu wynagrodzenia O Jezu najsłodszy można uzyskać odpust zupełny. W piątek, w Uroczystość NSPJ na zakończenie nabożeństwa procesja wokół kościoła.
 6. W dniu dzisiejszym zgodnie z zapowiedzią przed świątynią zbierane są ofiary na remont zniszczonej kapliczki. Bóg zapłać dla wszystkich za zaangażowanie i za składany ofiary
 7. Od następnej niedzieli Msze św. odprawiane będą wg rozkładu wakacyjnego tj:

W Debrznie nie będzie Mszy św. o godz. 9:15

W Myśligoszczy Msza o 8:00, W Strzeczonie i Słupi  Msze o 9:00,

W Starym Gronowie o 10:30,  W Scholastykowie o 12:00.

 1. Jako Stowarzyszenie „Brygada Inki” zwracamy się z gorącą prośbą do księdza proboszcza oraz mieszkańców Debrzna o pomoc w zorganizowaniu zbiórki pieniężnej do puszek po niedzielnych mszach świętych w ostatnią niedzielę czerwca. Celem zbiórki jest zebranie funduszy na zakup artykułów szkolnych oraz sprzęt sportowy dla polskich dzieci uczęszczających do szkoły im. św. Jana Bosko w Jałówce na Wileńszczyźnie. Dary zostaną zawiezione 5 lipca przez uczestników wyjazdu na 75 rocznicę Operacji „Ostra Brama” do Wilna, między innymi przez: uczniów z Debrzna, Czarnego, Rzeczenicy, harcerzy z Czarnego ZHR, młodzieżową drużynę OSP. Organizatorem wyjazdu jest Stowarzyszenie „Brygada Inki” przy współpracy z MON. Za tydzień przed świątynią zbierane będą ofiary. Już teraz składam najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie.
 2. 06 wspominamy św. Ap. Piotra i Pawła. W Starym Gronowie odpust w następną niedzielę.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:     † Józef Jankowski, l.88 zam. Żydowo

 

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     16.06.2019 r.

 1. Zapraszamy na IV koncert muzyki Gospel oraz pieśni sakralnej. Odbędzie się on w dniu dzisiejszym o godzinie 15:30 w naszej świątyni. Wystąpią chóry z Okonka, Starej Wiśniewki, Człuchowa
  i Debrzna. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Msze święte na zakończenie roku szkolnego odprawiane będą:

  w Myśligoszczy – w poniedziałek o godzinie 8:00

w Debrznie – wtorek o godzinie 10:30

w Starym Gronowie – środa o godzinie 8:00

 1. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 2. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Udekorujmy nasze domy, by ukazać naszą radość z Jego nawiedzenia. Msze Święte w Debrznie – o godz. 8.00, 9.15, 10.30 i o godz. 12.00 – Msza św. centralna z procesją do 4 ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Nie będzie Mszy św. w Debrznie o godz. 18.00 oraz w Debrznie Wsi; w kościołach filialnych Msze św.: Myśligoszcz – 8:00; Słupia 9:00; Scholastykowo – 9:00, Stare Gronowo – 10:30, Strzeczona – 10:30
 3. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy według tradycji z poprzednich lat: ołtarz I – przy aptece – przygotowują: Debrzno Wieś, ul. Wojska Pol. oraz mieszkańcy osiedla wojskowego; ołtarz II – na ul. Traugutta – przygotowują Rzemieślnicy oraz mieszkańcy Traugutta, Witosa, Niepodległości, Królewskiej i ulic przyległych; ołtarz III – na Rynku – przygotowują mieszkańcy Rynku, Okrzei i przyległych ulic oraz kupcy; ołtarz IV – przy kościele – przygotowują mieszkańcy Kościuszki, Ogrodowej i przyległe ulice. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału we Mszy św. i w procesji. Zabierzmy ze sobą książeczki by nie zabrakło śpiewu oraz atmosfery modlitwy i skupienia. Pamiętajmy że procesja nie jest świątecznym spacerem, ale manifestacją wiary i czasem modlitwy.
 4. Dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji – próba w poniedziałek o godzinie 16:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe. Zwracamy się również do parafian z prośbą o przynoszenie kwiatów do sypania. Składać je można w zakrystii. Bóg zapłać.
 5. Zbliża się czas wakacji – nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie, które odbędą się w dniach: 24.06-28.06. Zapisy w zakrystii oraz u księdza Grzegorza.
 6. Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”. Gorąco zachęcamy do duchowej lektury.
 7. W następną niedzielę Msze św. po raz ostatni będą odprawiane wg rozkładu w ciągu roku.
 8. W niedzielę 07 lipca, nastąpi zmiana dyrektora wspólnoty zakonnej oraz proboszcza parafii. Podczas sumy o godz. 12.00 podziękujemy ks. Marcinowi Możejce za roczną posługę i przywitamy nowego dyrektora i proboszcza ks. Marcina Nowickiego, który w tym dniu przejmie urząd w obecności Inspektora naszej prowincji zakonnej oraz ks. Dziekana z Chrząstowa.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Henryk Zemke, l. 77, zam. Debrzno

† Leontyna Tomczyk, l. 87 zam. Stare Gronowo

 

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     09.06.2019 r.

 1. Od piątku w naszej parafii trwają się XXVI Dni Młodości. Serdecznie dziękujemy SALOS-owi za zorganizowanie tego Święta oraz wszystkim dobroczyńcom, bez których pomocy trudno byłoby to wszystko zorganizować. W dniu dzisiejszym zapraszamy na przejażdżkę rowerową połączoną z ogniskiem. Start spod kościoła o godzinie 16:00!
 2. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbierane będą ofiary na Świątynie Opatrzności w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary!
 3. W środę po mszy świętej wieczornej zapraszamy młodzież z klas siódmych przygotowującą się do Bierzmowania na obowiązkowe spotkanie.
 4. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 5. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie modlitewne grupy Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek rozpocznie się o godzinie 17:00 i połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.
 7. Zapraszamy na IV koncert muzyki Gospel oraz pieśni sakralnej. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę o 15:30 w naszej świątyni. Wystąpią chóry z Okonka, Starej Wiśniewki, Człuchowa i Debrzna. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Zbliża się czas wakacji – nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie, które odbędą się w dniach: 24.06-28.06. Zapisy w zakrystii oraz u księdza Grzegorza.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     02.06.2019 r.

 1. W czwartek w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna ks. Bpa Arkadiusza Okroja, który udzielił sakramentu bierzmowania 132 osobom. Polecamy ich naszej modlitwie. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej uroczystości.
 2. Zapraszamy przez cały czerwiec na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – o 17:30.
 3. Ornat w którym odprawiana jest Msza św. jest darem ołtarza od dzieci, które przeżywały rocznicę
  I komunii- serdeczne Bóg zapłać!
 4. Od piątku w naszej parafii rozpoczynają się XXVI Dni Młodości. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym święcie! Wśród wielu atrakcji zapraszamy w piątek na 19.30 na plac kościelny,  gdzie odbędzie się koncert zespołu SOM GORSI. W sobotę Msza św. poranna zostanie odprawiona jako Msza polowa na placu koło Jeziora Miejskiego. Drużyny, które wezmą udział w piątkowej grze zadaniowej o księdzu Bosko po zakończeniu zaproszone są na pizzę, a wśród osób idących w sobotnim marszu Nordic Walking (17:00 jez. Miejskie) zostaną rozlosowane nagrody. W niedzielę o 16:00 zapraszamy miłośników jazdy rowerem na rajd połączony z ogniskiem!
 5. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – w I czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o 17:30 i Mszę św. w intencji ministrantów i ich Rodzin. Po Mszy w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I Piątek Msze św. o 9:00, 16:30 i 18:00 z okazji do spowiedzi 30 minut przed rozpoczęciem. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa po Mszy porannej i o 17:30. Tego dnia kapłani udadzą się od godz. 9:00 z sakramentami świętym do chorych. Będzie to ostatnia wizyta przed wakacjami.
 7. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Wilna. Trasa trwa 10 dni od 15-24 lipca. Wyjście z Suwałk. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

 

† Zdzisław Wegner, l. 63, zam. Debrzno Wieś

Wieczny odpoczynek…

 

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     26.05.2019 r.

 1. Od jutra do środy z racji dni krzyżowych modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla pracujących na roli.
 2. Przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek wtorek i środę po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa! Okazja do spowiedzi dla przygotowujących się do sakramentu, świadków i rodzin we wtorek o 19:15
 3. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 4. W czwartek w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna – ks. Biskup Arkadiusz Okroj odwiedzi naszą wspólnotę parafialną i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Msza św. o godzinie 17:00. Nabożeństwo Majowe rozpoczniemy o godzinie 20:30 i zakończymy je Apelem Jasnogórskim.
 5. W związku z bierzmowaniem Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.
 6. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy Salezjanów Współpracowników.
 7. W piątek zakończymy nabożeństwa majowe i Apele Jasnogórskie, a od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17:30.
 8. W sobotę zapraszamy na poranna Mszę św. w intencji dzieci nienarodzonych. Po Mszy nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.
 9. W następną Niedzielę 02.06 w naszym mieście odbędzie się wyścig kolarski o puchar Burmistrza Debrzna. Organizatorzy zwracają się do wiernych z informacją i prośbą o to, aby w niedzielę 02.06 na Msze św. nie przyjeżdżać samochodami, ponieważ drogi dojazdowe do centrum miasta będą wyłączone z ruchu.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

† Medard Tłok, l. 59,

† Anna Kamińska, l. 78, zam. Debrzno Wieś

W dniu dzisiejszym przypada rocznica śmierci ks. Tadeusza Trzeszczkowskiego. Msza w jego intencji w poniedziałek o 9:00.

Wieczny odpoczynek…

 

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     19.05.2019 r.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 2. Przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek i środę po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa!
 3. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 4. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Przychodnia „ALMUS” zaprasza na badania kardiologiczne, stanowiące profilaktykę udarowo-zawałową. Odbędą się one 24.05. Koszt 60 zł. Wymagana wcześniejsza rejestracja.
 6. Zakończyliśmy Biały Tydzień – do Sakramentu Eucharystii przystąpiło 38 dzieci. W Starym Gronowie Komunia 25.05 o 12:00, a Komunia rocznicowa 26.05 o godzinie 10:30.
 7. W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można m.in artykuł zatytułowany „Sposób na stres”. Czy rzeczywiście zawsze jest zły? Jak rozpoznać, że dopadł nas  stres? I  jak sobie z  tym  poradzić? Więcej w artykule.
 8. W Niedzielę 02.06 w naszym mieście odbędzie się wyścig kolarski o puchar Burmistrza Debrzna. Organizatorzy zwracają się do wiernych z informacją i prośbą o to, aby w niedzielę 02.06 na Msze św. nie przyjeżdżać samochodami, ponieważ drogi dojazdowe do centrum miasta będą wyłączone z ruchu.
 9. Drodzy Parafianie! W zeszły piątek w naszej parafii miał miejsce akt wandalizmu. Zniszczono figurę Matki Bożej oraz kapliczkę na granicy Debrzna i Debrzna Wsi. Nie  kryjemy oburzenia. Jeszcze bardziej jest nam przykro z tego powodu. Bardzo prosimy o modlitwę, szczególnie wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, a także o opamiętanie dla sprawców tego haniebnego czynu.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Elias Stanisław l. 89, zam. Przypólsko.

† Świtajska Janina l. 94, zam. Debrzno, pogrzeb w poniedziałek o 13:00.

† Kucwaj Halina l. 93, zam. Stare Gronowo, pogrzeb w poniedziałek w St. Gronowie o 10.30.

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     12.05.2019 r.

 1. Dziękujemy ks. Robertowi za wygłoszone Słowo Boże. Ks. Robert po Mszy św. będzie zbierał ofiary na rozwój szkoły salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I komunii świętej zapraszamy w środę i czwartek na 16:00 na próby. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w piątek od godziny 15:00. Spotkanie z rodzicami w  środę po próbie – ok 17:00. Sprzątanie kościoła w sobotę od godziny 10:00 – zapraszamy wszystkich rodziców!
 3. W poniedziałek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo Fatimskie!
 4. Przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek i środę po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa!
 5. W środę zapraszamy po porannej Mszy św. na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 6. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Przychodnia „ALMUS” zaprasza na badania kardiologiczne, stanowiące profilaktykę udarowo-zawałową. Odbędą się one 24.05. Koszt 60 zł. Wymagana wcześniejsza rejestracja.
 8. Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Edward Markiewicz, l. 68, zam. Debrzno

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     05.05.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Również dziś, po Mszy 0 12:00 spotkanie z Rodzicami dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii świętej.
 2. Prosimy wszystkich, którzy włączyli się w Wielkopostną Jałmużnę, o składanie skarbonek.
 3. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na 16:00 na próby. Sprzątanie kościoła i terenu wokół – rodzice proszeni są o zaangażowanie w poniedziałek i wtorek o godzinie 18:30. Dekoracja do I komunii w środę i czwartek po Mszy wieczornej. Pierwsza spowiedź dla dzieci oraz ich najbliższych w piątek od godz. 16:00.
 4. Przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek i środę po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa!
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc Maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo Majowe o godzinie 17:30 oraz na codzienny Apel Jasnogórski o 21:00. Również w środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 6. We wtorek zapraszamy na godz. 17:30 na majowe połączone z wypominkami oraz Mszę św. w intencji naszych zmarłych – wypiszmy ich imiona i otoczmy ich modlitwą.
 7. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W piątek od godz. 9:00 kapłani udadzą się z sakramentami św. do chorych.
 9. Wszystkich wyjeżdzających do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy wieczornej.
 10. W sprzedaży jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in. tekst ks. Marka Łangowskiego, zatytułowany „Notre Dame. To nie jest koniec”. Autor nawiązuje w nim oczywiście do tragicznego pożaru świątyni, pokazuje jednocześnie katedrę jako miejsce kultu. Zachęcamy do zakupu.
 11. NZOZ „ALMUS” zaprasza na badania kardiologiczne, stanowiące profilaktykę udarowo-zawałową. Odbędą się one 24.05. Koszt 60 zł. Wymagana wcześniejsza rejestracja.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Wojciech Grys, l. 17, zam. Słupia

† Czesław Senski, l. 60, zam. Debrzno

We wtorek przypada rocznica śmierci, ks. Ryszarda Uklei – Msza w jego intencji odprawiona będzie we wtorek o 9:00

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli Miłosierdzia Bożego  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     28.04.2019 r.

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie.
  W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
  a człowiek szczęście!”. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godzinę 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego przed kościołem „Caritas” zbiera ofiary do puszek na rzecz potrzebujących w parafii.
 3. Prosimy wszystkich, którzy włączyli się w Wielkopostną Jałmużnę, o składanie skarbonek.
 4. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00 na próbę.
 5. We wtorek Msza wieczorna w intencji Salezjanów Współpracowników.
 6. W środę rozpoczniemy miesiąc Maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo Majowe o godzinie 17:30 oraz na codzienny Apel Jasnogórski o 21:00. Również w środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 7. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. 05 przypada Uroczystość Królowej Polski. Tego dnia Msze wg rozkładu niedzielnego. W związku tym uroczystością Msze na filiach tylko w piątek 03.05
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – tego dnia modlimy się o nowe powołania. Spotkanie LSO odwołane z powodu wyjazdu na Mistrzostwa. W I piątek z racji Uroczystości kapłani nie udadzą się z posługą sakramentalną do chorych –uczynią to w piątek 10.05.
 10. W sobotę wspominamy św. Floriana, patrona Strażaków. Na godzinę 18:00 zapraszamy Strażaków wraz z rodzinami oraz wszystkich parafian, by podziękować Bogu za tych, którzy codzienne czuwają, dbając o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
 11. Komunia rocznicowa – spotkanie z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12:00
 12. Młodzież od klasy VI i starszą zapraszamy na wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica, które odbędzie się 01 czerwca pod hasłem: „Wiesz że Cię kocham”. Kost 60 zł. Zapisy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii, Oratorium i u ks. Grzegorza.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Józef Deręgowski, l. 73

 

 

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     21.04.2019 r.

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.
 2. W niedzielę Msze odprawione będą o 9:15, 10:30 i 12:00, (bez Mszy o 9:00 i 18:00).
  W poniedziałek Wielkanocny Msze według rozkładu niedzielnego. Taca w poniedziałek przeznaczona będzie na KUL.
 3. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej zapraszamy w środę i czwartek o godz. 16:00 na próbę.
 4. W przyszłą sobotę, w Wigilię Bożego Miłosierdzia, zapraszamy wszystkich parafian na godz. 19:00 na wieczór uwielbienia i dziękczynienia.
 5. Dziękuję za przygotowanie Triduum Paschalnego: kapłanom za ofiarną posługę w konfesjonale i przy ołtarzu w Debrznie oraz w kościołach filialnych, księdzu Ryszardowi i osobom, które przygotowały ciemnicę i Grób Pański w kościele w Debrznie i na filiach, chórowi za ubogacenie liturgii Wielkiego Piątku, strażakom za czuwanie przy grobie, tym, którzy przygotowali kościół, wszystkim, którzy byli zaangażowani w Liturgię oraz procesję rezurekcyjną, ministrantom, organiście, kościelnemu, wspólnotom naszej Parafii, młodzieży i dzieciom sypiącym kwiaty i ich opiekunom.

ŻYCZENIA  BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO

NA   UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  2019 R.

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że po raz kolejny możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam usłyszeć – zwłaszcza jeśli          przeżywamy trudne chwile – słowa, które według starożytnej homilii na Wielką Sobotę miał w otchłani  od Chrystusa usłyszeć praojciec Adam – „Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo”.

Zmartwychwstały Jezus dzisiaj w serce każdego z nas wlewa nadzieję:             Zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe, a zatem dobro jest silniejsze od zła,         a zatem z Nim – moim Panem – mogę wyjść z tego wszystkiego, co mnie przytłacza,   ogranicza, unieszczęśliwia. Chrystus do każdej i każdego z nas woła dzisiaj:                „Powstań! Żyj!”.

Dzięki Jego łasce możemy żyć pięknie: przepełnieni miłością, głosząc Dobrą     Nowinę i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

Wszystkim Wam życzę więc pięknego, Chrystusowego życia i ku temu z serca    błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 21.04.2019 r.

Uwaga:

Życzenia Biskupa Pelplińskiego należy odczytać w Niedzielę Zmartwychwstania           Pańskiego, 21 kwietnia br. po wygłoszonej homilii lub w czasie ogłoszeń parafialnych.

Życzenia dołącza również Burmistrz naszego miasta p. Wojciech Kallas oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Dorota Rybicka z Radnymi: „Święta Wielkiejnocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Z tej okazji pragniemy życzyć Państwu pięknych chwil spędzonych w gronie kochającej rodziny. Niech przy świątecznym stole zasiądą bliscy, których miłość i radość pozostaną z Państwem na wiele dni i tygodni.”

 

 

 

 NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     14.04.2019 r.

 1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy współbraci z naszego seminarium – ks. Józefa Dubińca wraz ze współbraćmi z formacji początkowej. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 2. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w parafialnej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Wyruszymy dziś o 19:00 spod kościoła.
 3. Wszystkich chętnych do strojenia kościoła na święta zapraszamy w poniedziałek i wtorek po porannej Mszy świętej. Natomiast w środę po nabożeństwie porannym zapraszamy do sprzątania naszej świątyni i terenu wokół.
 4. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 5. Okazja do spowiedzi: w kościele parafialnym w tygodniu podczas Mszy św., w Wielki Piątek od 8:00 do 13:00, oraz po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku przez całą noc – do godziny 8:00. Na filiach: Poniedziałek: Debrzno Wieś o 16:00, Scholastykowo 17:00, Wtorek: Słupia 16:00, Strzeczona 17:00
  Środa: Myśligoszcz 16:00, Stare Gronowo 17:00.
 6. Podczas TRIDUUM PASCHALNEGO na liturgii nie może zabraknąć nikogo, kto prawdziwie wierzy w zbawienie dokonane dla nas przez Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do wspólnego i głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpoczniemy o 19:00, a Wielkiej Soboty o 20:00. Na filiach: W Starym Gronowie, Słupi, Strzeczonie i Scholastykowie  Liturgia będzie się rozpoczynać o 17:00. W Scholastykowie Liturgia Wielkiej Soboty o 22.00 zakończona Rezurekcją.
 7. WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19:00, a Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Nasza „Caritas“ rozprowadza w tym dniu „chlebki miłości“.
 8. WIELKI PIĄTEK jest dniem męki i śmierci Chrystusa. W Liturgii Kościoła to dzień bez Mszy św., uczestniczymy w liturgii Słowa i adoracji Krzyża. Jest to dzień ścisłego postu. W Piątek zapraszamy na godzinę 8:00 na Jutrznię – modlitwę Kościoła, oraz na godzinę 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. Adoracja w Wielki Piątek będzie przez cały dzień do liturgii, następnie po jej zakończeniu przez całą noc. Proszę, aby wspólnoty, mieszkańcy poszczególnych ulic oraz filii zapoznali się z rozkładem czuwania. Plan podany jest w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
 9. WIELKA SOBOTA to dzień poświęcenia pokarmów, ale i przeżywania tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia. O godzinie 8:00 zapraszamy na Jutrznię. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00 przy ognisku na zewnątrz kościoła. Elementami tej liturgii są: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, wejście do ciemnego kościoła i rozświetlenie go płomieniem świec, orędzie wielkanocne, poświęcenie wody chrzcielnej, liturgia chrzcielna. W tym dniu na wieczorną liturgię koniecznie przynosimy paschaliki lub świece! Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – w Debrznie od 9:00 do 14:00 co pół godziny, na filiach – według rozkładu – szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.15, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Na filiach Msza Rezurekcyjna w Słupi, Strzeczonie i Starym Gronowie o godzinie 6:00. Msza w Myśligoszczy o 9:15 i Debrznie Wsi o 12:00.
 11. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. według rozkładu niedzielnego.
 12. Zapraszamy chętne dziewczynki (od 5 roku życia do 5 klasy) do sypania kwiatków podczas Rezurekcji w niedzielę o 6:00.
 13.  Wszyscy ministranci, którzy chcą pojechać na Ministranckie Święto Dominika Savio – spotkanie OBOWIĄZKOWE w poniedziałek po Mszy św. wieczornej!
 14. W listopadzie od 16 do 23.11. organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza do końca kwietnia. Szczegóły w gablocie.
 15. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Józefa Garbacz (f), l. 88, zam.  Debrzno

† Herman Komenda, l. 75, zam. Stare Gronowo

 

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     07.04.2019 r.

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o 17:15, Drogi Krzyżowe w piątek: dorośli -09:30 i 17:30, dzieci – 16:30, młodzież o 19:00.
  2. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa. Mszę św. dziecięcą oraz sumę rozpoczniemy na placu kościelnym o 15 minut wcześniej – o 10:15 i 11:45 – prosimy o uwzględnienie tej zmiany.
  3. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy w Niedzielę Palmową o 19.00 spod kościoła ulicą Traugutta, Sportową, przez Ogrodową do Krzyża przy szkole. Prosimy o zabranie ze sobą świec! Strażaków prosimy o asystę przy pochodniach.
  4. Również w przyszłą niedzielę przed naszą świątynią ministranci będą sprzedawali Palmy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na wyjazd ministrantów na Finał Mistrzostw Polski w piłce nożnej oraz na Ministranckie Święto Dominika Savio. Prosimy o wsparcie naszego wyjazdu.
  5. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy Salezjanów Współpracowników. Po Mszy spotkanie.
  6. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
  7. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W przyszłą sobotę, 13 kwietnia, organizowany jest wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 10 zł. Wyjazd o 13.00. Zgłoszenia do wtorku u ks. Proboszcza. Jeśli nie uzbiera się grupa 40- osobowa wyjazd nie dojdzie do skutku. Informację o wyjeździe podamy w Środę na naszej stronie internetowej oraz po każdej Mszy św.
  9. W sobotę po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie!
  10. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi już w tym tygodniu. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.
  11. W listopadzie od 16 do 23.11. organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza do końca kwietnia. Szczegóły w gablocie.
  12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – Pielgrzym w cenie 3.30 zł i Mały Pielgrzym z dodatkiem w cenie 4.50 zł
  13. Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za ofiarowane dary w czasie zbiórki żywności. Istnieje jeszcze możliwość nabycia paschalików w cenie 5 zł.
  14. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  † Henryka Grzywacz, l. 66, zam.  Debrzno Wieś

  † Genowefa Kusyk, l. 97, zam. Nowe Gronowo

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     31.03.2019 r.

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Bogu niech będą dzięki za ich owoce. Dziękujemy również księdzu Rafałowi Krysiakowi za wspólną modlitwę i przybliżenie nam prawd wiary. Otoczmy go naszą modlitwą.
 2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remonty i budowy w naszej diecezji.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w każdy piątek o 09:30 i 17:30 dla dorosłych, 16:30 dla dzieci.
 4. Caritas Parafialna dziękuje za produkty żywnościowe. Parafianom za ofiarność, a Kierownictwu sklepów: Biedronki i Polomarket za umożliwienie zbiórki i życzliwość. Współpracujemy też z Bankiem Żywności, który organizuje zbiórkę w piątek i w sobotę w Biedronce, gdzie znowu będą Wolontariusze Caritas. Dalej są rozprowadzane paschaliki w cenie 5 zł.
 5. W I wtorek miesiąca zapraszamy na różaniec z wypominkami i Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych. Po Mszy spotkanie Rady WWD.
 6. We wtorek przypada 14 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy na godzinę 21:00 na wspólne czuwanie i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Rozpoczniemy je Apelem Jasnogórskim, a zakończymy błogosławieństwem o godz. 21:37.
 7. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 8. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W I czwartek miesiąca na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów! Po Mszy św. spotkanie.
 10. W I piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Tego dnia również okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami św., które będą odprawiane o godzinie 9:00; 16:30 i 18:00. Droga krzyżowa o 9.30 i 17:30 dla dzieci o 16:30 i młodzieży o 19:00.
 11. W I sobotę po porannej Mszy zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. W tym tygodniu przypadają imieniny księdza Ryszarda. Czcigodny Solenizant
  Mszę św. imieninową odprawi w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00. Otoczmy księdza Ryszarda naszą modlitwą!
 13. Księdzu Ryszardowi i wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Bogdan Bartoszek, l. 63, zam. Stare Gronowo

† Ryszard Rzucidło, l. 67, zam. Debrzno

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     24.03.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosi
  ks. Rafał Krysiak, salezjanin. Otoczmy naszą modlitwą księdza rekolekcjonistę wypraszając dla niego Darów Ducha Świętego. Módlmy się również w intencji naszych parafian o owocne przeżycie tego świętego czasu i o dobrą spowiedź dla nas. Podczas nauk rekolekcyjnych zbierane będą ofiary, które będą przeznaczone na budowę świątyni p.w. św. Jana Pawła II w Szczecinie.
 2. Rekolekcje będę odprawiane według następującego programu: od poniedziałku do środy Msza z nauką:

w Debrznie o godzinie 8.00 i 18.00 (ze względu na rekolekcje szkolne Msza poranna zostanie odprawiona o 8.00),
– w Scholastykowie o godzinie 16.00,
w Debrznie Wsi o godzinie 17.00.


od czwartku do soboty Msza z nauką:

– w Myśligoszczy o godzinie 15.30,
– w Słupi o godzinie 16.00,
– w Strzeczonie o godzinie 17.00,
– w Starym Gronowie o godzinie 18.30.

 

Podczas każdej Mszy św. okazja do spowiedzi. W tygodniu rekolekcyjnym kancelaria będzie nieczynna. Sprawy pilne prosimy załatwiać kontaktując się telefonicznie lub bezpośrednio po Mszach  świętych.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w każdy piątek o 09:30 i 17:30 dla dorosłych, 16:30 dla dzieci.
 2. Nasi ministranci wczoraj wygrali Diecezjalne Rozgrywki w piłce nożnej i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Skierniewicach w weekend majowy. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na mistrzostwach!
 3. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego – duchową adopcję, zapraszamy na Mszę św. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Przed kościołem rozdawane są darmowe gazety Fundacji Małych Stópek.
 4. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 5. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Młodzież ze wspólnot parafialnych zaprasza wszystkich na młodzieżową Drogę Krzyżową w piątek o 19:00. Nabożeństwo w formie teatralnej poruszy wiele bliskich nam problemów i doświadczeń, które dotykają nas każdego dnia. Dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania uczestnictwo w nabożeństwie jest obowiązkowe.
 7. Caritas parafialna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potrzebujących z naszej parafii prosi o składanie artykułów żywnościowych w skrzynkach przed ołtarzem. Produkty można przynosić przez cały Wielki Post jako jałmużnę wielkopostną.
 8. W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 marca 2019 r.) Caritas organizuje XVI Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam” w Biedronce i Polomarkecie.  Artykuły spożywcze, przeznaczone są na świąteczne paczki dla potrzebujących. Od dzisiejszej niedzieli są rozprowadzane paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty i Zmartwychwstania w cenie 5 zł.
 9. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową połączoną
  z ogniskiem. Wyruszymy spod kościoła o 9.45. Przejedziemy około 25 km.
 10. Zachęcamy do zakupu „Pielgrzyma” w którym przeczytamy m.in. artkuł p.t. „Wybaczyć niewybaczalne” z którego dowiadujemy się, jak ważne jest dla własnego dobra wybaczanie innym.
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Adam Mołotok, l. 75, zam. Debrzno

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     17.03.2019 r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w każdy piątek o 09:30 i 17:30 dla dorosłych, 16:30 dla dzieci i 19:00 dla młodzieży.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Rafał Krysiak, salezjanin.Rekolekcje będę odprawiane według następującego programu:
  od poniedziałku do środy Msza z nauką:

w Debrznie o godzinie 8.00 i 18.00 (ze względu na rekolekcje szkolne Msza poranna zostanie odprawiona o 8.00),
– w Scholastykowie o godzinie 16.00,
w Debrznie Wsi o godzinie 17.00.


od czwartku do soboty Msza z nauką:

– w Myśligoszczy o godzinie 15.30,
– w Słupi o godzinie 16.00,
– w Strzeczonie o godzinie 17.00,
– w Starym Gronowie o godzinie 18.30.

Nauki rekolekcyjne w szkołach:

DEBRZNO

Poniedziałek 25.03.2019 r. oraz Wtorek 26.03.2019 r.

0-III                             –                      godzina 09:15 do 10:15

IV-VI                            –                     godzina 11:15 do 12:15

VII SP – II i III Gimnazjum     –           godzina  12:45 do 13:30

oraz w Środę 27.03.2019 r.

Msza św. dla całej szkoły o godzinie 9:30 do 10:30.

STARE GRONOWO:

Środa 27.03.2019 r. o godzinie 10:30

Czwartek 28.03.2019 r. o godzinie  09:30

Piątek 29.03.2019 r. Msza św. o godzinie 09:30 w kościele

MYŚLIGOSZCZ: 

Środa 27.03.2019 r. o godzinie 12:00

Czwartek 28.03.2019 r. o godzinie  11:00

Piątek 29.03.2019 r. Msza św. o godzinie 11:00 w kaplicy

 1. We wtorek– 19 marca – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Na Mszę św. o godz. 9:00
  i 18:00 zapraszamy szczególnie wszystkich mężczyzn, ojców, mężów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 2. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 3. W środę dzieci i rodziców komunijnych zapraszamy na Mszę św. wieczorną i spotkanie po Mszy.
  W Starym Gronowie spotkanie w piątek.
 4. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Caritas parafialna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potrzebujących z naszej parafii prosi
  o składanie artykułów żywnościowych w skrzynkach przed ołtarzem. Produkty można przynosić przez cały Wielki Post jako jałmużnę wielkopostną.
 6. Zapraszamy do zabrania ze sobą skarbonek na jałmużnę wielkopostną. Niech nasza jałmużna będzie wyrazem miłosierdzia i solidarności z potrzebującymi. Bóg zapłać!
 7. W sobotę o godz. 10.00 wyjazd członków Żywego Różańca na pielgrzymkę do Skrzatusza.
 8. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Rozpoczniemy je Mszą o godz. 18.00.
 9. W następny poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego – duchową adopcję, zapraszamy na Mszę św.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Janina Pożoga, l. 73. zam. Myśligoszcz

† Marian Śmiechowski, l. 96, zam. Debrzno

† Bernacka Aleksandra, l. 34, zam. Debrzno

† Henryk Szostak, l. 75, zam. Stare Gronowo

† Bogdan Kaczmarek, l. 64, zam. Strzeczona, pogrzeb w poniedziałek o 13.00

† Helena Młotek, l. 96, zam. Debrzno, pogrzeb w poniedziałek o 11.00

 

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     10.03.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu. W kościołach filialnych Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę 15 minut przed rozpoczęciem Mszy. W każdy piątek droga krzyżowa o 09:30 i 17:30 dla dorosłych, 16:30 dla dzieci i 19:00 dla młodzieży.
 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Grzegorz. Dostojny Solenizant odprawi Mszę św. o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji ks. Grzegorza oraz do składania życzeń!
 3. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 4. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Również w czwartek Mszą św. rozpoczniemy kurs przedmałżeński. Osoby, które się zgłosiły prosimy o obecność. Gdyby ktoś jeszcze chciał się zgłosić, może uczynić to w zakrystii.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszego Oratorium.
 7. W zeszłym tygodniu, podczas zbiórki do puszek na pielęgnację drzew, złożyliśmy ofiary w kwocie 1760 zł 70 gr. Za dar serca serdecznie dziękujemy. W kwietniu zwrócimy się jeszcze raz do naszych parafian z prośbą o złożenie ofiar.
 8. W dniu dzisiejszym w naszej miejscowości odbywa się doroczna akcja charytatywna pod hasłem „Debrzno Pomaga Potrzebującym”, której celem jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dwóch mieszkańców gminy, tj. 9-letniego Wiktora Rutkowskiego i 6-letniego Piotrusia Sitek. Informujemy, że po wszystkich niedzielnych mszy wolontariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej na placu kościelnym będą kwestować ze specjalnie przygotowanymi puszkami. Prosimy o wolne datki, zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy!
 9. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Debrznie składają mieszkańcom serdeczne podziękowanie za ogromny odzew na zorganizowaną w straży zbiórkę darów dla poszkodowanych w styczniowym pożarze . Akcja zakończyła się wielkim sukcesem , a mieszkańcy naszego miasta już kolejny raz okazali ogromne serca i wsparli darami naszą akcję. Dziękujemy słowami Papieża Franciszka: „Jakże byłoby pięknie , gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Dziękujemy: Zarząd OSP Debrzno.
 10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
 11. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz misjonarzy.
 12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Marian Laskowicz, l. 94, zam. Debrzno

† Teresa Świderek, l. 81, zam. Debrzno

† Szczepan Pydynkowski, l. 83, zam. Stare Gronowo

†Władysław Pastewski, l. 70, zam. Myśligoszcz

 

 

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     03.03.2019 r.

  1. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszego Oratorium – szczegółowe informacje
   u księdza Grzegorza.
  2. We wtorek zapraszamy na 17.30 na różaniec z wypominkami i Mszę św. Wypiszmy imiona naszych zmarłych.
  3. W środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem odprawione będą: w Debrznie o 9.00, 18.00 i 19.00, Strzeczonie, Myśligoszczy i Scholastykowie o godz. 16.00, Starym Gronowie, Słupi i Debrznie Wsi godz. 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
  4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian: w Debrznie w piątek po Mszy porannej oraz o 17.30, dzieci zapraszamy na 16.30, a młodzież na 19.00. Na filiach nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane: w Strzeczonie we wtorki o 16.00, w Scholastykowie w środy o 16.00, w Słupi w czwartki o 16.00, w Starym Gronowie w piątki  o 16.30. Po każdym nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawiona będzie Msza św. – jest możliwość zamówienia intencji na te Msze.
  6. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 17.15 będziemy śpiewać gorzkie żale i słuchać nauk pasyjnych. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu. W kościołach filialnych Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę 15 minut przed rozpoczęciem Mszy
  7. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
  8. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich ministrantów z Debrzna i filii na nabożeństwo powołaniowe o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ministrantów i ich rodzin.
  10. Przy naszym kościele odbyły się prace pielęgnacyjne drzew. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 12.000, po otrzymaniu dotacji musimy uzbierać 6.000. Zwracamy się z ogromną prośbą o składanie ofiar do puszek, które zbierają przed kościołem wolontariusze z Caritas.
  11. W dniach 9-10 marca w naszej miejscowości odbywa się doroczna akcja charytatywna pod hasłem „Debrzno Pomaga Potrzebującym”, której celem jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dwóch mieszkańców gminy, tj. 9-letniego Wiktora Rutkowskiego i 6-letniego Piotrusia Sitek. Informujemy, że po wszystkich niedzielnych mszy w dniu 10 marca wolontariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej na dziedzińcu kościelnym będą kwestować ze specjalnie przygotowanymi puszkami. Prosimy o wolne datki, zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy!
  1. Przypominamy rodzicom i dzieciom przygotowującym się do I komunii o\obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. i nabożeństwach okresowych (droga krzyżowa). Jest to jeden z warunków przystąpienia do sakramentu! Wiele dzieci ma również zaległości w zaliczaniu modlitw, dlatego w piątek po drodze krzyżowej będzie możliwość zdania modlitw! Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
  2. ks. Proboszcz organizuje w dniu 23.03.2019. od godziny 10.00 wyjazd dla ŻYWEGO RÓŻAŃCA do Skrzatusza. Koszt wyjazdu to 5 zł. Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona!
  3. W dniach 26.04.-05.05 Parafia z Główczyc organizuje wyjazd do Medjugorie – zostało kilka wolnych miejsc. Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt z ks. proboszczem
  4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     24.02.2019 r.

 1. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszego Oratorium – szczegółowe informacje
  u księdza Grzegorza.
 2. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy przedstawicieli grup na spotkanie Rady WWD.
 3. Od środy rozpoczną się prace pielęgnacyjno – porządkowe drzew wokół naszej świątyni.
  8 z nich zostanie poddane gruntownej pielęgnacji, a 4 z nich zostaną usunięte. Prosimy
  o zachowanie szczególnej ostrożności poruszając się po placu kościelnym. Koszt całego przedsięwzięcia to 12 000 zł, ale połowę środków udało się otrzymać z dofinansowania. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji Urzędowi Miasta i Gminy Debrzno.  Zwracamy się jednocześnie do naszych Parafian o wsparcie tego przedsięwzięcia składając za tydzień ofiary do puszek.
 4. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 5. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek kapłani udadzą się
  z sakramentami świętymi do chorych od g. 9.00. Tego dnia okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami św., które będą odprawione o 9.00, 16.30 dla dzieci i o 18.00. Msza w Starym Gronowie o 16.30. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające.
 7. W sobotę 02.03. br. w katedrze w Pelplinie święcenia biskupie otrzyma ks. Arkadiusz Okroj. Otoczmy naszą modlitwą ks. Biskupa wypraszając dla niego darów Ducha św. i błogosławieństwa Bożego na czas posługiwania.
 8. Zachęcamy do zakupu „Pielgrzyma” w którym przeczytamy wywiad z Biskupem Nominatem, a także wywiad ze świecką misjonarką, która dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy w Brazylii.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Danuta Pierzowska, l. 79 zam. Debrzno

† Zygmunt Hrycajewski, l. 75, zam. Debrzno

† Zofia Nowak, l. 85 zam. Debrzno

† 27.02. przypada 18 r. śm. ks. Władysława Szulejki, Msza w jego intencji w środę o 9.00

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     17.02.2019 r.

 1. Serdeczne podziękowania składamy księdzu Grzegorzowi, wychowawcom i animatorom z naszego Oratorium za przeprowadzone półkolonii dla dzieci i młodzieży! Podziękowania kierujemy do naszych dobrodziejów za okazaną pomoc i wsparcie. W najbliższą sobotę o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna w intencji darczyńców.
 2. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 3. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W marcu w dniach od 14 do 16 zorganizowany będzie kurs przedmałżeński. Wszystkich, którzy nie mają tego kursu serdecznie zapraszamy. Zapisy u księdza proboszcza.
 5. W Piątek przypada święto KATEDRY ŚWIĘTEGO PIOTRA.
 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Józefa Sosnowska, l. 87 zam. Debrzno

† Jacek Okrutnik, l. 42, zam. Słupia

† Piotr Weinke, l. 37, zam. Stare Gronowo

† Edward Piekarski, l. 65, zam. Debrzno

 

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     10.02.2019 r.

  1. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy ferie zimowe. Oratorium w pierwszym tygodniu zorganizowało wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Życzymy by ten czas przeżyć w radości księdza Bosko. Składamy również serdeczne Bóg zapłać, dla tych, którzy wspomogli zorganizowanie półkolonii, za okazaną dobroć serca.
  2. W poniedziałek 11.02. przypada Światowy dzień chorych, dlatego podczas każdej Eucharystii udzielimy sakramentu namaszczenia
  3. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy Salezjanów Współpracowników na spotkanie formacyjne.
  4. W środę po porannej Mszy – nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
  5. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  6. W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W marcu w dniach od 14 do 16 zorganizowany będzie kurs przedmałżeński. Wszystkich, którzy nie mają tego kursu serdecznie zapraszamy. Zapisy u księdza proboszcza.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Pielgrzymie” przeczytamy artykuł p.t. „Panama młodych” – obszerną relację z ŚDM, a także artykuł o tym, jak trudną pracę wykonują każdego dnia ratownicy medyczni.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

   

  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  † Teresa Rydzak, l. 71, zam. Buchowo

  † Mariusz Ziomkowski, l.29, zam. Debrzno

 

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     03.02.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Błażeja, dlatego po zakończeniu Mszy  św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych z chorobami gardła za wstawiennictwem św. Błażeja.
 2. We wtorek o 17.30 zapraszamy na różaniec z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.
 3. W środę zapraszamy po porannej Mszy na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych.
 4. Również w środę odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. Zapraszamy na Mszę św. podczas której poświęcone zostaną świece. Po Mszy spotkanie z rodzicami. W Starym Gronowie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na godzinę 16.30
 5. OSP i Ośrodek Pomocy Społecznej w Debrznie prowadzą zbiórkę dla poszkodowanych w pożarze. Najbardziej potrzebne są ubrania dla kobiety i mężczyzny oraz dla dziecka w rozmiarze 128/134, środki czystości i sprzęt AGD. Ofiary można składać w siedzibie OSP i Ośrodka Pomocy od 7.00 do 15.00
 6. W marcu w dniach od 14 do 16 zorganizowany będzie kurs przedmałżeński. Wszystkich, którzy nie mają tego kursu serdecznie zapraszamy. Zapisy u księdza proboszcza.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

† Teofila Jażdżewska, l. 89, zam. Słupia, pogrzeb w poniedziałek w Słupi o godz. 12.00

 

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     27.01.2019 r.

 1. Zakończyliśmy czas kolęd. Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w swoich domach, za wspólną modlitwę, za dzielenie się swoimi doświadczeniami i za złożone ofiary. Kolęda w naszej parafii trwała 23 dni. W tym czasie odwiedziliśmy 2075 rodzin, nie przyjęły nas 653 rodziny. Dokonaliśmy również podsumowania ubiegłego roku duszpasterskiego, zamykając roczniki ksiąg liturgicznych. Udzieliliśmy 76 chrztów, do I Komunii św. przystąpiło 98 dzieci, bierzmowanie otrzymało 83 osób, w związek małżeński wstąpiło 28 par, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 82 osoby.
 2. Msze św. w tygodniu odprawiane będą o g. 18.00.
 3. Kierujemy serdeczne podziękowania dla Pana Radnego Piotra Sułkowskiego, Pani Sołtys Barbary Lewińskiej ze Słupi, pana Dariusza Pownuka za koordynowanie prac remontowych kościoła filialnego
  w Słupi, które zakończyły się w minionym tygodniu.
 4. W środę zapraszamy po porannej Mszy na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych
 5. W czwartek, 31 stycznia, obchodzimy Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia przypada również Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. W związku z Uroczystością, zapraszamy wszystkich parafian, Rodzinę Salezjańską, członków grup parafialnych do udziału w nabożeństwie ku czci św. Jana Bosko o godz. 17.30 oraz Uroczystej Mszy św., której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. Marcin Nowicki, delegat SSW. Młodzież, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy VII, VIII i III gimnazjum), również zapraszamy na Mszę św., a po niej na spotkanie.
 6. Do czwartku można zapisywać się na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii.
 7. W I piątek miesiąca – kapłani udadzą się z sakramentami świętymi do chorych od godziny 9.00. Msze św. odprawione będą o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. W Starym Gronowie Msza o godzinie 16.30. Kapłani będą spowiadali 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
 8. W I sobotę miesiąca – 2 lutego –Święto Ofiarowania Pańskiego – w polskiej tradycji nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Do świątyni przynosimy ze sobą świece. 02.02 obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone w tym dniu będą przekazane na zakony klauzurowe. Msze św. odprawione będą: w Debrznie 00 i 18.00, Myśligoszczy o 15.00, Słupi, Strzeczonie, Starym Gronowie i Scholastykowie o godz. 16.00.
 9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Rozpoczniemy je Mszą św. o godzinie 18.00.
 10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Pielgrzyma” przeczytamy artykuł p.t. „Papież Franciszek: słowo i czyn”
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Mirosław Miarka, l. 61, zam. Debrzno, ul. Moniuszki

 

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     20.01.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na 15.30 na koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele. Wystąpi w nim 7 chórów i zespołów. Już teraz składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy upiekli ciasto dla chórzystów.
 2. W środę zapraszamy po porannej Mszy na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych
 3. Rozkład kolędy na najbliższe dni:

21.01 (poniedziałek) od. godz. 15.30 – ul. Ogrodowa nr-y 12-19

22.01 (wtorek) od godz. 15.30 –  Rynek 1, Miła, Strzelecka, Barlickiego, Młyńska, Brzozowa, Długa

23.01 (środa) od godz. 15.30 – ul. Miodowa, Parkowa, Szkolna, Moniuszki, Harcerska, Kwiatowa, Królewska

24.01 (czwartek) od godz. 15.30 – Polna, Sportowa, Ogrodowa domki, Witosa,  Wąska, Chopina,
bł. Aniceta Koplińskiego oraz kolęda uzupełniająca. Rodziny, które pragną przyjąć kolędę uzupełniającą, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Cały plan kolęd znajduje się naszej stronie parafialnej i w gablocie.

 1. W dniach od 20.03 do 29.03 organizujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Portugalii. Szczegóły w gablocie i zakrystii. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy do końca stycznia
  w zakrystii lub kancelarii
 2. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Maria Szawarniak, l. 58, zam. Debrzno

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     13.01.2019

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które dbają o czystość naszej świątyni. Gdyby były jeszcze chętne osoby do pomocy prosimy o kontakt z ks. proboszczem
 2. Rozkład kolędy na najbliższe dni:

14.01 (poniedziałek) od. godz. 15.30 – ul. Okrzei ul. Górna, plac Pocztowy, Rataja, Dobra, Niepodległości, Młynarska ul. Traugutta

15.01 (wtorek) od godz. 15.30 –  ul. Kościuszki 15, ul. Czerniakowska 1,3,4 i domki

16.01 (środa) od godz. 15.30 –  ul. Czerniakowska  5,6, ul. Trębacka, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Mickiewicza, ul. Cicha, Leśna, ks. Skorupki

17.01 (czwartek) od godz. 15.30 – ul. Mokotowska 1,2 Hotel,3, 5, 7, 9,ul. Kościuszki 3,7, 11, 18, ul. Duboisa, Rynek 1A, 2, 6, 7, 8

18.01 (piątek) od godz. 15.30 – ul. Wojska Polskiego cała; Sezamkowa; Gronowska; Słoneczna; Pogodna; Wspólna

19.01 (sobota) od godz. 10.00 – Debrzno Wieś

Cały plan kolęd znajduje się naszej stronie parafialnej i w gablocie.

 1. W niedzielę 20.01 na 15.30 pragniemy zaprosić wszystkich parafian na koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele. Wystąpi w nim 7 chórów i zespołów. Osoby, które zadeklarowały chęć upieczenia ciast prosimy o przynoszenie ich po sobotniej Mszy św. wieczornej lub po każdej Mszy św. w niedzielę
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – w „Pielgrzymie” przeczytamy artykuł p.t. „Serce dla wnuka”  z którego dowiemy się, jakie są współczesne babcie i dziadkowie, a także artykuł o tym, jak słuchać uważnie i dlaczego jest to takie ważne przeczytacie w artykule zatytułowanym „Tak ucho natężam ciekawie… Jest to rozmowa z psycholog, która podkreśla, że prawdziwe słuchanie sprawia, że mamy lepsze kontakty z ludźmi i odnosimy większe sukcesy.
 3. W dniach od 20.03 do 29.03 organizujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Portugalii. Szczegóły w gablocie i zakrystii. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy do końca stycznia w zakrystii lub kancelarii
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Franciszek Kamowski, l.81, zam. Debrzno

Leontyna Biszczanik, l.57, Debrzno

Grzegorz Ryszkowski, l. 48, zam. Boboszewo

Lidia Łańcucka, l.62, zam. Scholastykowo

 

 

 

OBJAWIENIE PAŃSKIE   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             06.01.2019

 1. W dzisiejszą niedzielę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci, dlatego po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na Misje Katolickie.
 2. Oratorium w dniu dzisiejszym zaprasza wszystkich na Jasełka o godzinie 16.00.
 3. Dziś młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VII i III gimnazjum zostawia indeksy w zakrystii.
 4. W pierwszym tygodniu ferii nasze Oratorium organizuje półkolonie zimowe. Zapisy po Mszach św.
 5. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w godzinach przedpołudniowych. Msze święte wieczorne podczas trwania kolędy odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00! a w soboty o 18.00
 6. Rozkład kolędy na najbliższe dni:

07.01 (poniedziałek) od. godz. 15.30 – os. Słoneczne n-ry 2-4

08.01 (wtorek) od godz. 15.30 –  os. Słoneczne n-ry 5-8

09.01 (środa) od godz. 15.30 – os. Słoneczne n-ry 9-13, ul Zjednoczenia i Jeziorna

10.01 (czwartek) od godz. 15.30 – ul Przechodnia 1,3 i domki, 4,5,6, 8,10

11.01 (piątek) od godz. 15.30 – ul. Przechodnia 7,11 i 13

12.01 (sobota) od godz. 10.00 – Słupia

Cały plan kolęd znajduje się naszej stronie parafialnej i w gablocie.

 1. W niedzielę 20.01 na 15.30 pragniemy zaprosić wszystkich parafian na koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele. Wystąpi w nim 8 chórów i zespołów. Zwracamy się również z prośbą o upieczenie ciast, by móc ugościć chórzystów. Osoby, które chciałyby w ten sposób pomóc prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 2. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             30.12.2018

 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. W dniu jutrzejszym zakończenie roku kalendarzowego. Na godzinę 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne
 3. We wtorek, 01.01. przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo i pokój dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. 01.01 za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Uroczystość Bożej Rodzicielki dla katolików jest świętem nakazanym. Msze św. według rozkładu niedzielnego (bez Mszy o 8 w Debrznie).
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:  I Czwartek miesiąca – W naszych modlitwach prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I Piątek miesiąca, chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez komunię świętą wszelkie zniewagi, brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Ze względu na kolędę w piątek nie ma Mszy o 16.30. W I sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.
 5. W następną niedzielę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci, dlatego po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na Misje Katolickie. Oratorium zaprasza na Jasełka w niedzielę o godzinie 16.00.
 6. W pierwszym tygodniu ferii nasze Oratorium organizuje półkolonie zimowe. Zapisy po Mszach św.
 7. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w godzinach przedpołudniowych. Msze święte wieczorne podczas trwania kolędy odprawiane będą
  od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00! a w soboty o 18.00
 8. Rozkład kolędy na najbliższe dni:

02.01 (środa) od. godz. 15.30 – Scholastykowo i Laskowo

03.01 (czwartek) od godz. 15.30 –  ul. Ogrodowa nr-y 1-8

04.01 (piątek) od godz. 15.30 Nowe Gronowo i Stare Gronowo (od cmentarza prawa strona, od ośrodka lewa strona do końca)

05.01 (sobota) od godz. 10.00 Stare Gronowo do końca i wybudowania

Cały plan kolęd znajduje się naszej stronie parafialnej i w gablocie.

 1. Polecamy najnowszy numer „Pielgrzyma” w którym przeczytamy artykuł p.t. „Błogosławiona obecność ludzi Boga w Algierii” oraz artykuł o wojnie w Aleppo. Na pytanie czego ludzie najbardziej potrzebują pada odpowiedź: POKOJU. Z resztą poradzimy sobie sami.
 2. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Zygfryd Begger, l.74, zam. Debrzno Wieś

 

IV NIEDZIELA ADWENTU   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                23.12.2018

 1. W dniu jutrzejszym Wigilia Bożego Narodzenia, którą powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech będzie to przeżycie religijne. Rano na godz. 6.45 zapraszamy na roraty. Okazja do spowiedzi podczas Mszy roratniej, a także od godziny 9.00 do 12.00. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki – uroczystej Mszy św. sprawowanej w nocy z 24 na 25 grudnia. W kościołach filialnych Pasterki będą odprawione w następujących godzinach:

DEBRZNO WIEŚ, MYŚLIGOSZCZ, SŁUPIA o 20.30

STRZECZONA, STARE GRONOWO, SCHOLASTYKOWO 22.00

 1. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się poświęconym opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Opłatek jest jeszcze do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
 2. Msze święte w czasie Świąt Bożego Narodzenia 25 i 26.12 odprawiane będą według rozkładu niedzielnego, bez Mszy św. o godzinie 18.00 w Debrznie
 3. Rozkład kolędy na najbliższe dni:

27.12 od. godz. 10.00 – Stanisławka, Strzeczona wyb.; Barkowo II; Szosa Uniechowska, Gniewno; Przypólsko; Jakubowo, Grzymisław; Bolesławowo; Smug; Kostrzyca; Strzeszyn

28.12 od godz. 10.00 Boboszewo Myśligoszcz, Myśligoszcz II(1-11); Poręba

29.12 od godz. 10.00 Strzeczona i Buchowo

Cały plan kolęd znajduje się naszej stronie parafialnej.

 1. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Ryszard Tymecki, l.83, zam. Drozdowo,

Śp. Stanisław Stanio, l.68, zam. Scholastykowo, pogrzeb w czwartek

III NIEDZIELA ADWENTU   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                16.12.2018

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne z okazją do spowiedzi w kościele parafialnym podczas Mszy roratniej i wieczornej w poniedziałek
  i wtorek. Na filiach rekolekcje z okazją do spowiedzi:

– SŁUPIA –  poniedziałek i wtorek o 16.00

– STRZECZONA – poniedziałek i wtorek o 17.00

– SCHOLASTYKOWO – środa i czwartek 16.00

– MYŚLIGOSZCZ – środa i czwartek 17.00

– STARE GRONOWO – środa i czwartek 18.00

Rekolekcje poprowadzi ks. Sebastian Połoński – salezjanin, dyrektor salezjańskiej szkoły specjalnej w Dębnie. Podczas nauk rekolekcyjnych zbierane będą ofiary, które przeznaczone będą na wsparcie dzieci ze szkoły ks. Sebastiana. Zapraszamy wszystkich parafian do głębokiego przeżycia czasu rekolekcji, oraz do spowiedzi świątecznej. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Spowiedź na każdej Mszy w tygodniu.

 1. W przedsionku kościoła młodzież rozprowadza przygotowane własnoręcznie ozdoby świąteczne. Zachęcamy do ich nabywania. Dochód przeznaczony będzie na działalność naszego Oratorium.
 2. Rozkład Mszy świętych w wigilię  i podczas Świąt Bożego Narodzenia:

PONIEDZIAŁEK 24.12 –  DEBRZNO – Roraty o 6.45, Pasterki o 22.00 i 24.00

Kościoły filialne: DEBRZNO WIEŚ, MYŚLIGOSZCZ, SŁUPIA o 20.30

STRZECZONA, STARE GRONOWO, SCHOLASTYKOWO 22.00

WTOREK – BOŻE NARODZENIE – DEBRZNO – jak w niedzielę – bez Mszy o godz. 18.00

W kościołach filialnych – według rozkładu niedzielnego

ŚRODA – II DZIEŃ ŚWIĄT – ŚW. SZCZEPANA

DEBRZNO – jak w niedzielę – bez Mszy św. o 18:00

W kościołach filialnych – według rozkładu niedzielnego

 1. W tym rok kolędę rozpoczniemy w naszej parafii od 27.12. Szczegóły za tydzień
  w ogłoszeniach, na stronie parafialnej i w gablocie.
 2. W piątek 21.12 kapłani udadzą się z sakramentami świętymi do chorych. Będzie to wizyta przedświąteczna. W styczniu z racji kolędy wizyty z sakramentami nie będzie.
 3. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych do pomocy w strojeniu kościoła na Święta.
 4. Młodzież z klas VIII i III gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania – zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Eugeniusz Brohs, l. 80, zam. Stare Gronowo

Śp. Rajfur Karol, l. 31 zam. Boboszewo

Śp. Teresa Grzesik l. 87 zam. Debrzno

II NIEDZIELA ADWENTU   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                09.12.2018

 1. W dniu dzisiejszym przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać. W kościele filialnym w Debrznie Wsi przeżywamy dziś odpust z racji Niepokalanego Poczęcia. Suma odpustowa odprawiona zostanie
  o godzinie 12.00.
 2. W przedsionku kościoła młodzież rozprowadza przygotowane własnoręcznie ozdoby świąteczne. Zachęcamy do ich nabywania. Dochód przeznaczony będzie na działalność naszego Oratorium.
 3. Opłatki można nabyć w przedsionku kościoła lub w zakrystii.
 4. Salezjanów współpracowników zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.
 5. Nabożeństwa do Wspomożycielki Wiernych podczas Adwentu odprawiane będą w środy
  o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę na wieczornej Mszy św. swoje spotkanie mają dzieci komunijne wraz z rodzicami. Podczas Mszy Poświęcimy medaliki. Spotkanie w Starym Gronowie w piątek.
 7. Caritas składa podziękowanie wszystkim darczyńcom za ofiarowane dary, wolontariuszom za zaangażowanie się w zbiórkę oraz kierownictwu sklepów POLO market i Biedronka za współpracę.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne z okazją do spowiedzi w kościele parafialnym podczas Mszy roratniej i wieczornej w poniedziałek i wtorek. Na filiach rekolekcje z okazją do spowiedzi:

– SŁUPIA –  poniedziałek i wtorek o 16.00

– STRZECZONA – poniedziałek i wtorek o 17.00

– SCHOLASTYKOWO – środa i czwartek 16.00

– MYŚLIGOSZCZ – środa i czwartek 17.00

– STARE GRONOWO – środa i czwartek 18.00

 1. W czwartek 13.12 zapraszamy na Mszę wieczorną i nabożeństwo fatimskie.
 2. W najbliższą sobotę Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy modlitwę o uzdrowienie. Po Mszy nabożeństwo.
 3. W poniedziałek 17.12 w godzinach 15.30-16.30 w Ośrodku Zdrowia ALMUS przy ulicy Strzeleckiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły w gablocie.
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Eugeniusz Brohs, l. 80, zam. Stare Gronowo

I NIEDZIELA ADWENTU   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                03.12.2018

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Msze święte RORATNIE będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Roratach w poniedziałki, środy i piątki, a po Mszy zapraszamy na słodki poczęstunek do Oratorium. W dniu dzisiejszym poświęcone zostały opłatki – nabyć je będzie można w przedsionku kościoła lub w zakrystii przez cały Adwent. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 2. We wtorek  zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zbiorową za zmarłych. Na kartkach wypiszmy imiona zmarłych, za których będziemy się modlili. We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na radę WWD.
 3. Nabożeństwa do Wspomożycielki Wiernych podczas Adwentu odprawiane będą w środy
  o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – ministrantów wraz z Rodzicami zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek kapłani udadzą się z sakramentami św. do chorych od godziny 9.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. (od 06.15, 16.00, 17.30). Po Mszy porannej i o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ.
 5. W dniach 7 i 8 grudnia odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak – Pomagam”. Nasi wolontariusze będą obecni w sklepach. Za każdy dar składamy serdeczne  „Bóg zapłać”.
 6. Za tydzień przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać.
 7. 8 grudnia, w sobotę,  przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Zapraszamy wszystkich parafian na GODZINĘ ŁASK – od 12.00-13.00 w naszej świątyni będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W przyszłą niedzielę w Debrznie Wsi o 12.00 Msza św. odpustowa.
 9. Najnowszy numer „Pielgrzyma” z dodatkiem. Jest nim książeczka z obrzędami wigilijnymi i tekstami kolęd. Cena gazety 4.90 zł. Gazetę można nabyć w przedsionku kościoła.
 10. W poniedziałek 17.12 w godzinach 15.30-16.30 w Ośrodku Zdrowia ALMUS przy ulicy Strzeleckiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły w gablocie.
 11. W przyszłą niedzielę młodzież z Oratorium będzie sprzedawać przygotowane własnoręcznie  ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na dzieci i młodzież z Oratorium.
 12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                25.11.2018

 

 1. W liturgii przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień ten jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Po Mszy Świętej o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W środę po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W dniu 28 listopada – przypadają Imieniny Zdzisława Cholewińskiego SDB. Dostojny Solenizant odprawi Mszę św. imieninową w SOBOTĘ o godz.18:00. Po Mszy okazja do złożenia życzeń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Zdzisława.
 5. Od czwartku 29.11. rozpoczniemy nowennę do Niepokalanego Poczęcia.
 6. W dniach 30.11-02.12 odbędzie się zjazd Pustyni Miast. Chętnych, którzy mogą do swoich domów przyjąć młodzież na obiad w sobotę 01.12 o godzinie 13.30, prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 7. W najbliższą niedzielę (02.12) rozpoczynamy Adwent. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie opłatków, które będą rozprowadzane przez cały Adwent po każdej Mszy św. niedzielnej w przedsionku kościoła. Również w I niedzielę adwentu Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Świece: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas Diecezji Pelplińskiej informuje, że koszt małej świecy to 8 zł., a dużej 15 zł.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Śp. Regina Cisowska, l. 85, zam. Buchowo

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                18.11.2018

 

 1. Salezjanów Współpracowników zapraszamy w najbliższy wtorek na spotkanie formacyjne, które rozpoczniemy Mszą św. wieczorną.
 2. W środę po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki.
 3. W środę zapraszamy rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na Mszę św. wieczorną, podczas której poświęcone zostaną książeczki do nabożeństw. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami. W Starym Gronowie poświęcenie i spotkanie odbędzie się w piątek.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W najnowszym dwutygodniku „Pielgrzym” przeczytamy artykuł p.t. „Gdzie oni są” – każdego roku policja odnotowuje około 19.500 zaginięć Polaków, a także artykuł „Świętość
  w uśmiechu” – o tym dlaczego świętość wydaje się dziś być nieatrakcyjna.
 6. W naszej parafii od 30.11. do 02.12. odbędzie się regionalny zjazd młodzieży z Pustyni Miast. Zwracamy się z ogromną prośbą do naszych parafian, by w sobotę 02.12 na godzinę 13.30 przyjąć do swoich domów po 2-3 osoby na obiad. Zapisy w przyszłą niedzielę w zakrystii.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na weekendowe skupienie „Czego pragniesz”, które odbędzie się w Pelplinie od 30.11. do 02.12.2018. Szczegóły na plakacie.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                11.11.2018

 

 1. W dniu dzisiejszym przypada 100 rocznica odzyskanie Niepodległości. Dziś jako Polacy obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów naznaczonych  walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj odzyskał suwerenność. Dziękujemy dziś Bogu i ludziom, dzięki którym odzyskaliśmy własne państwo. Wspólnie z Władzami miasta Debrzna zapraszamy wszystkich w dniu dzisiejszym na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 15.00, podczas której okolicznościowe kazanie wygłosi dr historii – ks. Jacek Brakowski SDB. Następnie o  16.00 odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pokoleń”, a od 16.30
  w CKSiT obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.
 2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się w wypominkach za naszych bliskich zmarłych – różaniec z wypominkami codziennie o 17.30.
 3. We wtorek różaniec fatimski – rozpoczęcie Mszą świętą wieczorną.
 4. W środę po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki. Kancelaria parafialna w najbliższą środę będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych – od 9.30 do 11.00.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę w naszej parafii odbędzie się modlitwa uzdrowienia – rozpoczęcie Mszą św.
  o godzinie 18.00, następnie nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia.
 7. Kandydaci do bierzmowania z klas VII – serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 9.15, podczas której nastąpi uroczyste wręczenie indeksów.
 8. Salezjanów Współpracowników na spotkanie formacyjne zapraszamy w przyszłym tygodniu we wtorek 20.11. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. wieczorną.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł:

Ks. Jerzy Łaszewski sdb, l. 86, proboszcz naszej parafii w latach 1972-1981

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                04.11.2018

 

 1. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację Uroczystości Wszystkich Świętych: księżom, panu kościelnemu i panu organiście, paniom Teresie i Krystynie za zbieranie wypominek, Dyrekcji ZGKiM w Debrznie za energię elektryczną oraz Dyrekcji Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie za nagłośnienie Mszy św.. Podziękowania składamy również Zakładowi Kamieniarskiemu  KAMLAS p. Betańskiego za płytę nagrobną, która służy do dekoracji naszej świątyni. Mam nadzieję, że wymieniliśmy wszystkich, którzy byli zaangażowani w Uroczystość, gdyby jednak było inaczej to WSZYSTKIM z serca składamy wielkie i serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
 2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się w wypominkach za naszych bliskich zmarłych – różaniec z wypominkami codziennie o 17.30.
 3. W najbliższy wtorek zapraszamy na godzinę 18.00 na Mszę św. zbiorową za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. W najbliższą sobotę zapraszamy na wieczorne czuwanie dziękczynno-błagalne w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00, następnie różaniec, śpiew pieśni patriotycznych, ognisko i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00
 5. 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości. Tego dnia dziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy, o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i wszystkich rodaków. Wspólnie z Władzami miasta Debrzna zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 15.00, podczas której okolicznościowe kazanie wygłosi
  dr historii – ks. Jacek Brakowski SDB. Następnie o   16.00 odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pokoleń”, a od 16.30 w CKSiT obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości
 6. W przyszłą niedzielę – 11.11 ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Solenizant odprawi Eucharystię o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Proboszcza.
 7. W najnowszym numerze PIELGRZYMA m.in. artykuł p.t. „ Kościół a Niepodległa” – o roli duchowieństwa w odzyskiwaniu Niepodległości, a także artykuł „W drodze do dobrej śmierci” przypominający nam o konieczności dobrego życia i przygotowywania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                28.10.2018

 1. We wtorek na godz. 18.45 zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych na spotkanie Rady WWD
 2. W czwartek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej Parafii Msze św.:

Debrzno – godz. 8:00, 9:15– kościół 12:00 – Cmentarz Komunalny

  Debrzno – godz. 17:00różaniec z wypominkami przy grobach Salezjanów na cmentarzu. 01.11. w godz. od 10.00 do 12.00 przed wejściem przy kaplicy cmentarnej osoby upoważnione będą jeszcze zbierały wypominki.

  Scholastykowo – godz. 8:00 Myśligoszcz – godz. 8:00

  Strzeczona – godz. 9:30 – Msza św. a po jej zakończeniu procesja na cmentarz i wypominki

  Słupia – godz. 9:30 – Msza św. a po jej zakończeniu procesja na cmentarz i wypominki

Stare Gronowo – godz. 9:30 – Msza św. a po jej zakończeniu procesja na cmentarz i wypominki

W piątek– 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu:

Debrzno – godz. 09:00;   godz. 16:30;   godz. 18:00

Myśligoszcz – godz. 16:00 Scholastykowo – godz. 16:00 Strzeczona – godz. 16:00

Stare Gronowo – godz. 17:30 Słupia – godz. 17:30

W dniach 1-2 listopada NIE MA Mszy św. w Debrznie Wsi.

Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować – odpust zupełny. Przez ten czas po każdej Mszy św. wieczornej wraz z kapłanem będzie możliwość udania się na cmentarz i uzyskania odpustu.

 1. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: I czwartek miesiącaI piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 9.00. Tego dnia okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszami; I sobota miesiąca – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się za dzieci nienarodzone i podejmujących duchową adopcję. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.
 2. Młodzieży z klas 7 chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania przypominamy o składanie deklaracji do przyszłej niedzieli 4.11.2018.
 3. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Pomoc Kościołowi w potrzebie” – zbiórka do puszek przed kościołem.
 4. W zakrystii można nabyć jeszcze kalendarze z Janem Pawłem II w cenie 3 zł.
 5. W przyszłą niedzielę s. Kornelia Sułkowska, urszulanka Serca Jezusa Konającego, pochodząca z tej parafii opowie podczas ogłoszeń o dziedzictwie patriotycznym dworku w Leśnicy, o jego związku ze św. Urszulą Ledóchowską. Po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na remont zabytkowego muru.
 6. Składam najserdeczniejsze podziękowania osobom, które w piątek wysprzątały naszą świątynię. Dla nas wszystkich ważną sprawą powinna być troską o naszą świątynię!
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Jasiniewski Kazimierz, l. 68, zam. Stare Gronowo

 

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                21.10.2018

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są w kruchcie kościoła.
 2. W najbliższy poniedziałek  przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Módlmy się za jego wstawiennictwem o wszelkie potrzebne dla nas łaski.
 3. We wtorek 23.11 nasza Parafia włącza się w Most Modlitewny z Diecezjalnym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Otoczmy naszą modlitwą kleryków, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa wypraszając dla nich darów Ducha świętego. Módlmy się również o nowe, święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu
 6. W sobotę zapraszamy dzieci na bal wszystkich świętych do oratorium, na godz. 15.00. Prosimy o przebranie się za jakiegoś świętego. W czasie zabawy przewidziane są konkursy i zabawy!
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można wesprzeć naszych ministrantów, którzy 03.11 udadzą się na turniej piłki halowej.
 8. W najnowszym numerze „Pielgrzyma” przeczytam artykuł p.t. „Paciorki jednego Różańca” – wywiad z Andrzejem Czachorowskim, który spotyka się z więźniami i opowiada o objawieniach Matki Bożej w Rwandzie. Cena egzemplarza 3 zł.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Michał Rubacha , l. 62, zam. Słupia

Śp. Władysław Bielecki, l. 88, zam. Debrzno

25.10.2018 przypada 13-ta rocznica śmierci ks. Henryka Zieniewicza. Msza w jego intencji w czwartek o 9.00

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

 

 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                14.10.2018

 1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy św. wolontariusze zbierają ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  (stypendia dla młodzieży). Za dar serca składamy najserdeczniejsze podziękowania.
 2. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Od jutra można składać kartki na wypominkijednorazowena małych kartkach czytane (codziennie przez listopad na nabożeństwie o 17.30).  Na wypominki roczne – kartki zielone, odczytywane w ciągu roku przed niedzielną sumą w kościele parafialnym kartki składamy w kancelarii parafialnej, na tacę lub w zakrystii. Wypominki składamy w kopertach. Kartki są przy wyjściu z kościoła.
  W kościołach filialnych wypominki miesięczne będą czytane przed Mszą św. w tygodniu. Wypominki ROCZNE w kościołach filialnych będą czytane w każdą I niedzielą miesiąca
  15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
 3. 10  – w poniedziałek, przypada Dzień Dziecka utraconego. Wszystkich, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka, zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych dzieci,
  a także na wieczorną Mszę św. którą ofiarujemy za zmarłe dzieci.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 5. Młodzież z klas 7 szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania w środę na Mszę świętą o godzinie 18.00, a po Mszy spotkanie organizacyjne.
 6. Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I komunii świętej zapraszamy na Mszę św. w środę o godzinie 18.00, podczas której poświęcone zostaną różańce, a po zakończeniu Mszy spotkanie organizacyjne. W Starym Gronowie zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne w piątek na 16.30.
 7. W czwartek 18.10 przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto pracowników służby zdrowia. Otoczmy tego dnia naszą modlitwą wszystkich, którzy dbają o nasze zdrowie i życie!
 8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Sezamkowej.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Bolesław Marek, l. 89, zam. Grzymisław

Śp. Stanisław Olkowski, l. 69, zam. Debrzno Wieś

Śp. Teresa Lenkiewicz, . l.80, zam. Nowe Gronowo

Śp. Jan Bernacki, l. 69, zam. Debrzno Wieś

Śp. Maria Ambroziak, l.62 zam. Stare Gronowo

 

 

 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                07.10.2018

 

 1. Rozpoczął się październik. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

Debrzno: dorośli codziennie 17:30 a dzieci wtorek i czwartek o 16:30. Młodzież zapraszamy w piątki na godzinę 19.00

Strzeczona: wtorek –  godz. 16:00 – różaniec,  godz.16:30 – Msza św.

– Scholastykowo: środa – godz. 16:00 – różaniec, godz.16:30 – Msza św.

– Słupia: czwartek – godz. 16:00 – różaniec, godz.16:30 – Msza św.

– Stare Gronowo: piątek – godz. 16:00 – różaniec, godz.16:30 – Msza św.

 1. Z racji przypadającego dziś wspomnienia Matki Bożej Różańcowej zapraszamy na uroczysty Różaniec na godzinę 17.15
 2. Na Mszy św. o g. 12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 4. Od najbliższego wtorku zapraszamy do oratorium. Dla dzieci będzie ono otwarte we wtorki, środy i piątki od godz. 15.30 do 17.30. Młodzież zapraszamy w piątek, sobotę od 19.00- 21.00. W tym roku chcemy zachęcić do udziału w kółkach zainteresowań. Przez najbliższe 2 tygodnie zbieramy zapisy na kółka: gitarowe, artystyczne (plastyczno – kulinarne), scholę. W naszym oratorium można skorzystać z darmowych korepetycji z każdego przedmiotu na poziomie podstawowym, odrobić lekcje, twórczo spędzić czas.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej 18.00.
 7. W sobotę 13. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Pielgrzyma” artykuł
  o przypadającej 40-tej rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II oraz tekst o modlitwie pompejańskiej „Szturm do nieba”. Cena egzemplarza 3 zł.
 9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Gronowskiej
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Mirosław Frydrychowicz, l. 64, zam. Gniewno

 

 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                01.10.2018

 

 1. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy włączyli się
  w przygotowanie naszej Oratoriady! Za wsparcie materialne, za ofiarowanie
  i przygotowanie pysznego mięsa, za ciasta i za pracę włożoną w święto niech Bóg Wam błogosławi!
 2. Caritas składa podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności.
 3. Rozpoczął się październik. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych:

–  Debrzno: dorośli codziennie 17:30 a dzieci wtorek i czwartek o 16:30

Strzeczona: wtorek –  godz. 16:00 – różaniec z okazją do spowiedzi; godz.16:30 – Msza św.

         – Scholastykowo: środa – godz. 16:00 – różaniec z okazją do spowiedzi; godz.16:30 – Msza św.

         – Słupia: czwartek – godz. 16:00 – różaniec z okazją do spowiedzi;  godz.16:30 – Msza św.

         – Stare Gronowo: piątek – godz. 16:00 – różaniec z okazją do spowiedzi; godz.16:30 – Msza św.

          Przypominamy, że za pobożne odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny.

 1. We wtorek w różańcu polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach – wypiszmy imiona naszych zmarłych, a na Mszy o 18.00 złożymy w ich intencji Najświętszą Ofiarę
 2. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 3. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 nabożeństwo powołaniowe, o godzinie 18.00 Msza św. Zapraszamy szczególnie ministrantów i rodziców. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.; I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 9.00. Tego dnia okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszami dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi od godziny 16.00 i na Mszę św. o 16.30; I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po porannej Mszy św.
 4. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia  Wspierającego Dzieci i Młodzież Niepełnosprawną „Promyk Nadziei”. Ofiary przeznaczone będą na zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego. W miarę możliwości wesprzyjmy to dzieło.
 5. W zakrystii można zakupić kalendarze z Janem Pawłem II na rok 2019 w cenie 6 i 12 zł.
 6. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku prowadzi cykl spotkań dotyczących realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze. Eksperci z WFOŚiGW w Gdańsku poinformują jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na wymianę przestarzałych źródeł ciepła oraz na termomodernizację budynku. Zapraszamy na spotkanie w dniu 1 października o godzinie 17:00, które odbędzie się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie przy ul. Wojska Polskiego 2.
 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Wojska Polskiego.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Jolanta Leszcz, lat 64, zam. w Starym Gronowie

Śp. Roman Abendrot, lat 73, zam. w Nowym Gronowie

Śp. Jan Świerk, lat 82, zam. w Debrznie

 

 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                23.09.2018

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich na ORATORIADĘ – rozpoczęcie od godziny 13:00. Wśród wielu atrakcji m.in. konkursy, gry, basen z kulami wodnymi oraz przedstawienie teatralne. Będzie też poczęstunek mięsny i możliwość przejażdżki motocyklem. A wieczorem o godzinie 19.00 na boisku MKS-u rozegrany zostanie mecz  KSIĘŻA kontra RADNI I URZĘDNICY MIASTA I GMINY DEBRZNO. Zapraszamy do kibicowania! Wszystkim, którzy wsparli naszą Oratoriadę składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziękujemy panu Adamowi za remont w naszym Oratorium, a panu Wiesławowi za troskę
  o naszą świątynię – jak widzimy postępują prace remontowe wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Za trud pracy – dziękujemy.
 3. W poniedziałek od godziny 19.30 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej rozegrany zostanie turniej pomiędzy księżmi z całej inspektorii o puchar ks. Smuniewskiego.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w Czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. W sobotę 29.09 przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust w Słupi
  w niedzielę o godzinie 9.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy
 7. Za tydzień po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia  Wspierającego Dzieci i Młodzież Niepełnosprawną „Promyk Nadziei”. Ofiary przeznaczone będą na zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego. W miarę możliwości wesprzyjmy to dzieło.
 8. W zakrystii można zakupić kalendarze z Janem Pawłem II na rok 2019 w cenie 6 i 12 zł.
 9. Od 12 do 18 listopada pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy. Więcej szczegółów na spotkaniu informacyjno-organizacyjnym w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Pielgrzyma” m.in. artykuł „Niezwykła moc zwyczajnej modlitwy” o modlitwie różańcowej i metodach jej odmawiania.
 11. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Wojska Polskiego nr-y 9-31.
 12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Maria Kosmowska, lat 64, zam. w Debrznie

Śp. Henryk Gryz, lat 69, zam. w Słupi

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             16.09.2018   

 1. W przyszłym tygodniu w niedzielę zapraszamy wszystkich naszych Parafian na PARAFIADĘ – od godziny 13.00 przy naszej kościele odbędzie się coroczny festyn, na którym będzie wiele atrakcji, konkursów, gier i zabaw. Chętnych do pomocy w organizacji naszego wspólnego święta zapraszamy do  współpracy. Na zakończenie PARAFIADY zapraszamy na godzinę 19.00 na małe boisko MKS-u, gdzie zostanie rozegrany mecz  KSIĘŻA kontra RADNI I URZĘDNICY MIASTA I GMINY DEBRZNO.
 2. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci klas I na poświęcenie tornistrów – na Mszę o godzinie 10.30
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Rady WWD. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 5. Swoją pracę wznowiło Biuro Caritas – czynne będzie w każdą środę od godziny 10 do 11.00
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w Czwartek po Mszy św. wieczornej
 7. W dniach 21-22 września (sobota i niedziela) odbędzie się w sklepie Biedronka Ogólnopolska akcja Caritas – kromka chleba dla sąsiada. Celem tej akcji jest pomoc seniorom. Zapraszamy Parafian do włączenia się w tą inicjatywę.
 8. Uczniów od klas IV zapraszamy do zaangażowania się w działalność Szkolnego koła Caritas. Zapisy w najbliższym tygodniu u Pani Katechetki Ewy
 9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Miłej.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Józef Kos, lat 76, zam. w Debrznie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             09.09.2018   

                                          

 1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o 12.00 pragniemy powitać nowych duszpasterzy –
  Ryszarda i ks. Grzegorza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 3. W środę na godzinę 18.45 zapraszamy Salezjanów Współpracowników na pierwsze spotkanie
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w Czwartek po Mszy św. wieczornej
 5. W najbliższą Sobotę odbędą się dożynki: o 15:00 w Myśligoszczy i o 16:00 w Słupi.
 6. W piątek 14.09 przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Scholastykowie w niedzielę 16.09 o godzinie 12.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Antoni Murziński – proboszcz naszej parafii
  w latach 1983 – 1990.
 7. W sobotę 15.09 przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 8. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, na spotkanie w czwartek od godziny 15.30
 9. Msze święte w tygodniu na filiach będą odprawiano w następujące dni:

– Strzeczona – wtorek o godzinie 16.00

– Scholastykowo – środa o godzinie 16.00

– Słupia – czwartek o godzinie 16.00

– Stare Gronowo – pąteko godzinie 16.30

 1. Polecamy najnowszy numer Pielgrzyma w którym m.in. artkuł p.t. „Miał odwagę być inny” o św. Stanisławie Kostce, oraz poznamy historię Krzysia, który stracił ojca. Cena 3 zł W „Pielgrzymie Plus” Do numeru dołączona jest płyta z pieśniami do Matki Bożej Piaseczne. Cena egzemplarza 6 zł.
 2. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Świętych, bowiem modlitwa za żywych i umarłych jest uczynkiem miłosierdzia co do duszy. Zazwyczaj zamawiamy Msze św. za naszych zmarłych. Czynimy to przy okazji rocznicy śmierci, urodzin zmarłego itp. Pamiętajmy również o żywych. Zamawiajmy więc Msze św. w intencjach rodziny, konkretnej osoby lub sprawy. Dobrym zwyczajem jest podarować taki duchowy prezent na urodziny, imieniny, na dowolny jubileusz czy też przed operacją dla swoich bliskich lub za siebie
 3. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Strzeleckiej.
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Jerzy Jadwidzic, lat 51, zam. Myśligoszcz

Śp. Alfred Monist, lat 77, zam. Scholastykowo

Śp. Maria Galińska, lat 56, zam. Myśligoszcz

Śp. Jan Leszczyński, lat 81, zam. Debrzno

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             02.09.2018   

                                          

 1. Od dzisiejszej niedzieli na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła. Na ławkach rozłożone są obrazki z modlitwą – można je zabrać do domów.
 2. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawione będą w Debrznie, Myśligoszczy
  i Starym Gronowie w poniedziałek o godzinie 8.00. Zapraszamy młodzież i nauczycieli do zawierzenia nowego roku szkolnego Panu Bogu.
 3. Od września w każdy I wtorek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Różaniec z wypominkami o 17.30 i Msza św. zbiorowa o 18.00. Kartki z imionami naszych zmarłych wrzucamy do koszyka przed ołtarzem przed rozpoczęciem nabożeństwa.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z Rodzicami na godzinę 17.30 na nabożeństwo powołaniowe i Mszę św. w ich intencjach, a po Mszy św. na spotkanie. Natomiast
  w I piątek okazja do spowiedzi od godziny 8.15. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po porannej Mszy  św. oraz o godzinie 17.30. Od godziny 9.00 kapłani udadzą się z Komunią św. do chorych. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. na godzinę 16.30, okazja do spowiedzi od 16.00.
 6. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież do zaangażowania się w powstającą SCHOLĘ. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w Oratorium. Zachęcamy wszystkich do włączania się w upiększanie niedzielnych Mszy dziecięcych.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00 pragniemy powitać nowych duszpasterzy –
  Ryszarda i ks. Grzegorza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Chętnych do pomocy przy organizacji ORATORIADY zapraszamy do kontaktu
  z ks. Grzegorzem.
 9. Kancelaria parafialna czynna będzie w następujące dni: wtorek od 15.30 do 17.30, środa od 9.30 do 11.00 i od 15.30 do 17.30 oraz w czwartek od 15.30 do 17.30. W sprawach pilnych (takich jak pogrzeb lub niebezpieczeństwo śmierci) można kontaktować się poza godzinami urzędowania kancelarii. Podajemy komórkowy numer telefonu do kancelarii: 793-849-823. Chrzty w naszej parafii odbywać się będą w każdą II i IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy planując chrzest uwzględniać te daty.

Informacja dotycząca kancelarii: przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym Ochrony Danych Osobowych NIE MA możliwości wydania jakichkolwiek dokumentów osobom trzecim bez pisemnego upoważnienia (musi zawierać ono imię
i nazwisko, adres zamieszkania i nr dowodu osobistego osoby upoważniającej
i upoważnianej oraz podpis). Przypominamy również o tym, że wszelkie pozwolenia należy załatwić w parafii zamieszkania. A więc, jeśli ktoś przebywa poza terenem naszej parafii ponad trzy miesiąc automatycznie należy do parafii na terenie której zamieszkuje.

 1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ulicy Barlickiego
 2. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             26.08.2018   

                                          

 1.  W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 2.  W czwartek 30.08 na godzinę 19.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych na spotkanie Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterskiej (WWD).
 3.  W dniu 31.08.2018 r (piątek) od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „ALMUS” przy ul. Strzeleckiej w Debrznie odbędą się badania USG DOPLLER przepływów szyjnych
  i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz ECHO SERCA. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Więcej informacji w przychodni.
 4.  W piątek ostatni dzień miesiąca – wspominać będziemy św. Jana Bosko. Po Mszach św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.
 5.  W najbliższą sobotę z racji I soboty miesiąc uczcimy Niepokalane Serce Maryi – zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. porannej.
 6.  Od przyszłej niedzieli powraca do rozkładu niedzielnego Msza św. w Debrznie o godz. 9.15. Na filiach Msze św. odprawiane będą według następującego  porządku:

– Słupia – 9.00

– Myśligoszcz – 9.15

– Stare Gronowo – 10.30

– Strzeczona – 10.30

– Scholastykowo – 12.00

– Debrzno Wieś – 12.00

 1.  Nastąpiła zmiana terminu naszej Oratoriady (Parafiady) – odbędzie się ona w niedzielę 23.09 po Mszy św. o godzinie 12.00. Zachęcamy do włączenia się w to święto naszej parafii. Wzorem lat ubiegłych chcemy zorganizować loterię, w związku z tym prosimy o przynoszenie do Oratorium przedmiotów, przetworów, płodów rolnych, które wykorzystany do losowania jako fanty. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na „Boski wypiek”. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze wspólne święto prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem – kierownikiem Oratorium.
 2. bp. Ryszard Kasyna zaprasza wiernych na główną uroczystość jubileuszową, która odbędzie się przy tzw. Studzience, miejscu Objawień Matki Bożej w niedzielę 09 września o godzinie 10.30. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz. Na wspólne pielgrzymowanie do Piaseczna ks. bp. błogosławi
 3. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Młyńskiej.
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Natalia Chyża, lat 84, zam. Debrzno

Śp. Tadeusz Barcik, lat 68, zam. Debrzno

XX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             19.08.2018   

                                 

 1. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu, składamy jeszcze raz najserdeczniejsze podziękowania!
 2. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 3. W dniu 31.08.2018 r (piątek) od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „ALMUS” przy ul. Strzeleckiej w Debrznie odbędą się badania USG DOPLLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz ECHO SERCA. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Więcej informacji w przychodni.
 4. Wielkimi krokami zbliża się Oratoriada (czyli Parafiada). Odbędzie się ona w sobotę 22.09. Zachęcamy do włączenia się w to święto naszej parafii. Wzorem lat ubiegłych chcemy zorganizować loterię, w związku z tym prosimy o przynoszenie do Oratorium przedmiotów, przetworów, płodów rolnych, które wykorzystany do losowania jako fanty. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na „Boski wypiek”. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze wspólne święto prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem – kierownikiem Oratorium.
 5. Od września odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w domach będą w I PIĄTKI MIESIĄCA od godziny 9.00. Chorych można zgłaszać w niedzielę po Mszy św. w zakrystii. W pierwsze piątki miesiąca pragniemy również odprawiać dodatkowe Msze św. z okazją do spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godzinie 16.30, a także nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św. i o godzinie 17.30
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu odpust w Myśligoszczy o godzinie 8.00. Tego dnia również o 9.00 wyruszy parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia. Osoby, które nie będą brały udziału w pielgrzymce, a chciałyby przedstawić swoje intencje Matce Bożej, mogą składać je przez cały tydzień na karteczkach u księdza proboszcza.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Kazimierz Krawczyk, lat 79, zam. Debrzno

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             12.08.2018    

 1. W zeszłym tygodniu zbierane były ofiary na zakup gazu do ogrzewania świątyni – uzbieraliśmy 2146 zł, 5 dolarów i 5 Euro. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
 3. W  środę – 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w naszym kościele Odpust Parafialny. Msze święte tego  dnia o godz. 8:00, 10:30, 12:00 – Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła oraz  o godz. 18:00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Adam Michalski SDB, były proboszcz, obecnie pracujący w Kaławie. Na Sumę odpustową zapraszamy władze naszego miasta, orszak procesyjny, strażaków, ministrantów, grupy parafialne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Na filiach Msze św. jak w każdą niedzielę wakacji.
 4. Prosimy o pomoc parafian w posprzątaniu terenu na zewnątrz i przygotowaniu świątyni na uroczystość odpustową – rozpoczniemy w poniedziałek po Mszy porannej. Niech będzie to święto nas wszystkich.
 5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Polsce znana jest  jako święto Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp wieńce dożynkowe. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu, Jego dobroci i Bożej opiece. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy św. tego dnia.
 6. Pamiętajmy, że w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. W tym dniu przypada także 98. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”. Tego dnia pamiętajmy też o polskich żołnierzach – w dniu ich święta, – którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, starają się wprowadzać pokój tam, gdzie go brakuje.
 7. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godzinie 19.00 w kościele.
 8. Od kilku tygodni nikt z ludzi, którzy proszeni są o sprzątanie kościoła nie przychodzi by zadbać o czystość Świątyni.   Proboszcz zwraca się z prośbą o zaangażowanie i troskę o wygląd naszej świątyni.
 9.   Zachęcamy do zakupu „Pielgrzyma” – dwutygodnika katolickiego.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedli do wieczności:

Śp. Leszek Matysek, lat 65, zam. Myśligoszcz

Śp. Franciszka Łucarz, lat 91, zam. Stare Gronowo

Śp. Edmund Kallas, lat 63, zam. Stare Gronowo

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             05.08.2018    

 1.  W naszej wspólnocie parafialnej pracę duszpasterską rozpoczynają: ks. Ryszard Maślanka i ks. Grzegorz Siwak, których bardzo serdecznie witamy! Otoczmy ich modlitwą wypraszając Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask!
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godzinie 12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 3. Ofiary, które złożyliśmy w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone będą na opłacenie zakupionego już gazu do ogrzewania naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary!
 4. Jutro przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w sobotę wspomnienie św. Klary W piątek przypada uroczystość św. Wawrzyńca, diakona, patrona naszej diecezji oraz kościoła w Strzeczonie. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia Msza św. odpustowa w Strzeczonie o godz. 9:00
 5. W środę po Mszy św. o godz. 9: 00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 6. Kancelaria parafialna w okresie wakacji jest czynna po wieczornej Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek. W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie i niedziele przed Mszą świętą
 7. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę na Jasną Górę -odbędzie się ona z 26 na 27 sierpnia. Powrót do Debrzna w poniedziałek 27.08 w godzinach popołudniowych. Zostało wolnych 10 miejsc – Zapisy w zakrystii.
 8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Brzozowej.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Patryk Śmigrodzki lat 28, zam. Boboszewo

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             28.07.2018                                 

 1. W dniu dzisiejszym w kościołach filialnych po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 3. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna po wieczornej Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek. W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie i niedziele przed Mszą świętą
 4. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę na Jasną Górę -odbędzie się ona z 26 na 27 sierpnia. Powrót do Debrzna w poniedziałek 27.08 w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii.
 5. Składamy podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej, oraz dla wszystkich Parafian ze Starego Gronowa, którzy podjęli się ugoszczenia pielgrzymów ze Skrzatusza do Zamartego. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud przygotowań i okazaną dobroć i gościnność.
 6. W „Pielgrzymie” polecamy artykuły p.t. „Rekolekcje w drodze” –  oraz ”Rodzinna włóczęga po Pacyfiku” opisujący rodzinę mieszkającą na jachcie docierającą do jeszcze dziewiczych zakątków świata. Zachęcamy do duchowej lektury. Można również nabyć „Małego pielgrzyma” dedykowanego dzieciom.
 7. Polecajmy też w naszych modlitwach rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.
 8. W sierpniu kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji  i troski o trzeźwość. Jan Paweł II w 1987 r. apelował: „Nie niszcz siebie! Wszyscy znamy ten nałóg, który tak wiele nam zaszkodził w przeszłości, a który dzisiaj zdaje się znowu potęgować. Mówię więc do każdego i do każdej: nie niszcz siebie! Nie wolno ci niszczyć siebie, bo nie żyjesz tylko dla siebie. Kiedy więc degradujesz siebie przez nałóg, to równocześnie niszczysz drugich. Szkodzisz twojej rodzinie, twoim dzieciom. Osłabiasz społeczeństwo, które liczy na twoją trzeźwość, zwłaszcza przy pracy” Podejmijmy się abstynencji na miesiąc sierpień.
 9.  W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą św. a w I sobotę po Mszy św. uczcimy Niepokalane Serce Maryi
 10. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 12.00
 11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zakup gazu do ogrzewania naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary!
 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Długiej.
 13. Fundacja Aniołów Miłosierdzia zwraca się prośbą o wsparcie hospicjum dla dzieci, którego można udzielić wysyłając smsa o treści WILNO pod nr 72405
 14. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Tadeusz Binkiewicz lat 74, zam. Debrzno-Wieś, pogrzeb we wtorek.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             22.07.2018    

 1.  Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
 2. W środę we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców z poświęceniem ich pojazdów w środę po Mszach św., a w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę po Mszach św. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 4. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna po wieczornej Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek. W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie i Niedziele przed Mszą św.
 5. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę na Jasną Górę na doroczne medziugorskie czuwanie czcicieli Królowej Pokoju. Odbędzie się ono z 26 na 27 sierpnia. Od 15 do 20 konferencje o Królowej Pokoju, o 21 Apel Jasnogórski, o 22 Msza św. i czuwanie do 4.00. Powrót do Debrzna w poniedziałek 27.08 w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii.
 6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Miodowej
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                          15.07.2018                                              

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary. Nie rezygnujmy ze spotkania z Panem Jezusem we Mszy św. i nie zapominajmy o codziennej modlitwie.
 2.  W poniedziałek 16.07 przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które  przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz, obok różańca, stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 4. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna po wieczornej Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek. W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., w niedziele przed Mszą św..
 5. W dniach od 23-27.07 odbędą się wakacje dla ministrantów. Zapisy i odbiór kart u ks. Bartka w zakrystii.
 6. W dwutygodniku „Pielgrzym” m.in. artykuł p.t. „Olbrzym, który strzeże kierowców” – poświęcony patronowi kierowców i podróżujących – św. Krzysztofowi, którego wspomnienie przypada na 25 lipca, a także artykuł zatytułowany „Pustka w oczach dziecka. Opisuje ono poważny problem społeczny, jakim są coraz częściej używane, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, dopalacze, a wakacje niestety temu sprzyjają. Przypominamy też o atrakcyjnym konkursie, w którym nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły w gazecie.
 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Parkowej.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jadwiga Świerk lat 82, zam. Debrzno ul. Przechodnia

śp. Genowefa Szerszeń, lat 88, zam Debrzno Rynek

śp. Tadeusz Witkowski, lat 84, zam w Słupi

śp. Mirosław Lisowski, lat 55, zam. Debrzno os. Słoneczne

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                          08.07.2018               

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12:00 pożegnamy ks. Bartłomieja Przybylskiego. Życzymy mu wielu łask i błogosławieństwa na nowej placówce.
 2. Od jutra w naszym Oratorium ruszają półkolonie letnie. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 Mszą świętą. Foldery z szczegółowym programem można odebrać w zakrystii po każdej Mszy świetej.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 9:00 – nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Tego dnia również wspominamy św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.
 4. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna po wieczornej Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek. W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., w niedziele przed Mszą św.
 5. W piątek 13.07 po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
 6. Polecamy specjalny numer „Pielgrzyma” pt. „Do nieba z Ojcem Pio”. Wraz z gazetą rozważania różańcowe i obrazek Ojca Pio. Cena 6zł
 7. W dniach od 23-27.07 odbędą się wakacje dla ministrantów. Zapisy i odbiór kart u ks. Bartka w zakrystii.
 8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ul. Szkolnej.
 9. W miesiącach wakacyjnych zapraszamy na piesze pielgrzymki: do Wilna – (15 – 26.07) i młodzież na Jasną Górę – 30.07 – 15.08.  Szczegóły na plakatach.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter