Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

16 Niedziela Zwykła                                     23.07.2017 r.
  1. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy, patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie żony, matki, a potem zakonnicy. Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią do osiagnięcia świętości. Papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Polecajmy jej wszystkich wierzących starego kontynentu, by byli wierni wartościom chrześcijańskim

Przypominamy również, że dzisiaj w godzinach od 11:00 do 16:00 przy supermarkecie POLOmarket odbędą się dodatkowe konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazwy ulicy Osiedla 35-lecia PRL w Debrznie. Głos będzie ważny, gdy wybierzemy tylko jedną proponowaną nazwę ulicy.

  1. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

3. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszy o godz. 9:00 i 18:00.

  1. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

Tego dnia zapraszamy również po Mszy św. o godz. 9:00 na nabożeństwo do Matki Bozej Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziekowań.

  1. Polecajmy też w naszych modlitwach rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

 

W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

Śp. Jan Władyczak; lat 66; zam. Słupia

Śp. Bogusław Domaracki; lat 80; zam. Debrzno, 35-lecia PRL 12 – pogrzeb w środę

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter