Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

Wniebowstąpienie Pańskie                                     28.05.2017 r.
 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Dziś o godz. 10.30 I Komunia św. w Starym Gronowie. O godz. 16.00 zapraszamy do Oratorium mamy z dziećmi z okazji Dnia Matki.
 2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek.
 4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.
 5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa.
 6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17.30.
 8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Trwają zgłoszenia na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Karty do odebrania w zakrystii lub oratorium. Koszt wyjazdu to 50 zł. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających we wtorek o godz. 19.00 w oratorium.
 9. Na nagrobek dla ks. Tadeusza wpłynęły ofiary w wysokości 2.350 zł. Całkowity koszt wyniesie 4.300 zł. Dziękujemy za składane cały czas ofiary.
 10. W przyszłą niedzielę ks. Bartek podczas każdej Mszy św., przedstawi projekt remontu Oratorium, w którym gromadzą się dzieci i młodzież. Po Mszy św. odbędzie się ostatnia zbiórka do puszek na ten cel.
 11. W dniu 18 czerwca, po zakończeniu sześcioletniej kadencji dyrektora wspólnoty zakonnej oraz proboszcza parafii, nastąpi zmiana przełożonego. Podczas sumy o godz. 12.00 podziękujemy ks. Adamowi Michalskiego za sześcioletnią posługę i przywitamy nowego dyrektora i proboszcza, który w tym dniu przejmie urząd w obecności Inspektora naszej prowincji zakonnej oraz ks. Dziekana z Człuchowa.
 12. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Os. 35-lecia PRL blok nr 5.
 13. Powstańmy. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana:

+ Paweł Karepin z ul. Ogrodowej, lat 79                              Wieczny odpoczynek…

 

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter