Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

11 Niedziela Zwykła                                     18.06.2017 r.
  1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych. Od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. W dniu dzisiejszym obowiązki proboszcza naszej parafii i dyrektora domu zakonnego obejmuje ks. Tadeusz Kiciński, otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą.
  2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym.
  3. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.
  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Debrznie, zostanie odprawiona w czwartek o godz. 10.00, w Myśligoszczy i w Starym Gronowie w piątek o godz. 8.00. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas.
  7. Od przyszłej niedzieli Msze Święte wg rozkładu wakacyjnego. W Myśligoszczy o godz. 8.00; w Słupi i Strzeczonie o godz. 9.00; w Starym Gronowie i Scholastykowie bez zmian. Nie ma Mszy świetej w Debrznie o godz. 9.15 oraz w Debrznie Wsi. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna po wieczornej Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek. W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., w niedziele przed Mszą św.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium. Warto, by dzieci w wakacyjnym czasie skorzystały z pięknego i bogatego programu, przygotowanego przez Oratorium. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do 22 czerwca.
  9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Os. 35-Lecia PRL blok nr 8.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 

 

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter