Ogłoszenia duszpasterskie

baner_ogloszenia

Niedziela Miłosierdzia                                          23.04.2017 r.
 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. O godz. 12.00 Mszę św. z racji Jubileuszu 25-Lecia Kapłaństwa odprawi ks. Wiesław Prądzyński, pochodzący z Debrzna. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o 19.00 w CKSiT spektakl przygotowany przez nasze Oratorium – zapraszamy wszystkich.
 2. Dnia 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów, ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z Syryjczykami.
 3. W poniedziałek, będziemy obchodzili Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusa i Ewangelii.
 4. W poniedziałek na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami. Na spotkaniu poświęcimy rzeczy, które z powodu różnych nieobecności nie zostały jeszcze poświęcone.
 5. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
 6. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła.
 7. W sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. O godz. 16.15 zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert muzyki Gospel.
 8. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Jubileuszową Mszę św. z racji 25-lecia Kapłaństwa odprawi ks. Janusz Zdolski – Salezjanin pochodzący z Debrzna.
 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców os. 35-Lecia PRL blok nr 2.
 11. Powstańmy. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana:

+ Irena Badura z Myśligoszczy, lat 87

+ Stefania Władyczak z ul. Ogrodowej, lat 67, pogrzeb odbędzie się we wtorek

Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter