10. Listopad, 2014Newsy
article-image

Złoto i brąz przywieźli ministranci z Piły, gdzie uczestniczyli w Halowych Mistrzostwach Piłki Nożnej Inspektorii pilskiej jakie odbyły się 8 listopada. Pojechali tam chłopcy, którzy służą na co dzień przy ołtarzach w Debrznie, Debrznie Wsi, Scholastykowie, Słupi i Starym Gronowie. Najmłodsi ministranci zrobili największą niespodziankę ponieważ po ciężkich i dramatycznych chwilach stanęli na pierwszym miejscu podium. Dodatkowo ministrant Mikołaj Plewa zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Wśród starszych kolegów w wieku gimnazjalnym zdobyliśmy 3 miejsce a Jakub Kierzek zdobył króla strzelców turnieju. Szkoła Średnia, która zostanie wzmocniona w przyszłym roku ministrantami obecnie z gimnazjum zdobyła 5 miejsce przegrywając tylko bramkami strzelonymi i straconymi. Wielkie podziękowanie dla reprezentantów oraz dla opiekunów: Panu Andrzejowi Kowalskiemu i Pani katechetce Wioletcie Zych. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcą, którzy przyczynili się do wyjazdu naszych ministrantów na turniej.

Składy:

Szkoła Podstawowa: 1. Artur Zych 2. Wojciech Marzec 3. Bartek Barliński 4. Miłosz Pytlos 5. Mikołaj Plewa 6. Tomasz Małka 7. Jakub Pałubicki

Gimnazjum: 1. Jakub Kierzek 2. Jakub Frieske 3.Dawid Kleist, 4.Szymon Rzepka 5. Maciej Petryczko 6. Kacper Rekusz, 7.Damian Okoński

Szkoła Średnia: 1. Jakub Kaczmarek 2. Kacper Gozdera 3. Przemysław Zych 4. Barek Szczubiał 5. Jarosław Mulik 6. Bartek Mazur 7. Patryk Dudek 8. Krzysztof Dudek