30. Marzec, 2015Newsy
article-image

Nasi ministranci w ostatnim czasie brali udział w licznych sportowych zawodach. 28 lutego uczestniczyli w eliminacjach do Mistrzostw Polski LSO w piłce halowej na szczeblu regionalnym. Zawody odbyły się w Brusach. Nasza parafia wystawiła ministrantów w każdej kategorii. Najlepsi okazali się ministranci z gimnazjum, którzy zdobyli 2 miejsce. Przegrali z zeszłorocznymi finalistami Mistrzostw Polski.

Natomiast 3 tygodnie później tj. dnia 21.03.2015 w Debrznie odbył się Jubileuszowy 10 inspektorialny turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział 72 ministrantów. W kategorii szkoła podstawowa wzięło udział 18 ministrantów, w wśród których Wojtek Kaczmarek zajął 14 miejsce a Tomasz Małka 7 miejsce. Najlepszymi z kat. Gimnazjum okazali się Szymon Rzepka 7 miejsce na 22 startujących a Damian Okoński zajął wysoką szóstą lokatę. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 10 ministrantów, wśród których Jakub Kaczmarek zajął 10 miejsce i Bartłomiej Podgórski 9 miejsce. W kategorii Opiekunów i Salezjanów wystartował nasz ks. Bartek Przybylski i zajął 6 miejsce na 15 osób. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się na 3 miejscu a pierwsze miejsce zajęli ministranci z Czaplinka.

Końca sportowych zmagań nie koniec bo już maju Święto Dominika Savio a w czerwcu Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w naszym mieście.