22. Maj, 2014Newsy
article-image

Każdy z uczestników wyjazdu do Pelplina musiał tego dnia wcześnie wstać mimo, iż była sobota. Jednak kilku młodych ludzi się poświęciło. Wyruszyliśmy ok. godz. 6:00, jechaliśmy dwoma samochodami. Naszym opiekunem był p. Pilarski. Do Człuchowa dotarliśmy ok. godz. 6:45. Stamtąd już prosto do Pelplina. O 9:30 rozpoczęła się Msza Św., którą poprowadził ks. biskup Ryszard Kasyna. Na początku zachwyciliśmy się pięknem bazyliki katedralnej, w której się zgromadziliśmy. Dobiegał nas dźwięczny śpiew scholi Vocatus Domine. Psalm był przepięknie zaśpiewany przez jedną z dziewczyn tej scholi. Na kazaniu ks. biskup Ryszard opowiadał o roli słowa Bożego w naszym życiu. Mówił o wielkiej miłości, którą nasz Przyjaciel Jezus nas otacza. Prosto z katedry, rozmyślając pewnie o kazaniu, ze śpiewem na ustach, prowadzeni przez scholę Armia Maksymiliana poszliśmy na stadion. Zawody rozpoczęły się zapaleniem znicza przez ks. biskupa. Teraz już wszyscy zostali przydzieleni do konkurencji, w jakich wystąpią. Najpierw był bieg na 100m. Dziewczynom z dekanatu człuchowskiego nie udało się zdobyć medalu, ale Maciej Petryczko zajął I miejsce w szkole gimnazjalnej, a Jakub Kaczmarek III miejsce w szkołach ponadgimnazjalnych. Potem był bieg dziewczyn z gimnazjum na 400m. I tutaj też zdobyliśmy medale. Dominika Górna zajęła III miejsce, a Dorota Mikołajczyk II. U chłopców Maciej Petryczko zajął I miejsce. W skoku w dal dziewcząt ze szkoły gimnazjalnej wygrała Dorota Mikołajczyk, Maciej Petryczko zajął II miejsce. W szkołach ponadgimnazjalnych Paweł Kowalik przeskoczył innych o 16cm., skacząc 4.98m. W biegu na 1000m. szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Kaczmarek. Kilku uczestników brało udział w zabawnych dyscyplinach, m.in bieg na szczotce, hokej, przenoszenie łyżeczką wody do 1,5l butelki. Była fajna zabawa. Całe zawody śpiewem umilały nam Biedronki, jedna ze scholek tam obecnych. W międzyczasie można było zjeść coś na ognisku, watę cukrową, popcorn lub pobawić się np. na byku. Uczestnicy zabawy spadali do zimnej wody. Następnie było wręczenie nagród. Nasi mistrzowie odebrali swoje nagrody i wróciliśmy do domu. Poznaliśmy nowych ludzi, dobrze się bawiliśmy. To był udany wyjazd.