Wiadomości
Młodzi z Debrzna w TV Trwam

Młodzi z Debrzna w TV Trwam

23. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

21 kwietnia ks. Bartłomiej Przybylski jako moderator wspólnoty Pustynia Miast wraz z młodymi z Debrzna ale również z Poznania i Gdyni zostali zaproszeni do programu na żywo Westerplatte Młodych w TV Trwam. Tematem była ewangelizacja na ulicach, której poruszano metody i efekty ulicznej ewangelizacji poprzez działanie Salezjańskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej Pustynia Miast. Zapraszamy do obejrzenia tego programu.

Liturgia Paschalna – Alleluja!!!

Liturgia Paschalna – Alleluja!!!

19. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Jezus zmartwychwtał. W grobie nikogo nie ma. On jest pośród nas. Śmierć pokonana. Ojciec pokazał nam miłość bez granic. Liturgia Wigilii Paschalnej to bogactwo dowodów na to, że Bóg był, jest i będzie pośród nas. Bogata liturgia słowa, liturgia chrzcielna poprowadziła nas do radosnego Alleluja!!!

Wielki Piątek

Wielki Piątek

15. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Śmierć Chrystusa na krzyżu. To odkupieńcze wydarzenie jest celebrowane podczas liturgii Wielkiego Piątku. Adoracja Krzyża naszego Zbawiciela jest wyrazem naszej wiary, że właśnie przez śmierć Swojego Syna Bóg pokazał jak bardzo nas kocha.

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek

14. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Piękna liturgia rozpoczynająca Święte Dni naszej wiary. 12 Apostołów i gest obmycia im stóp. Liturgia Słowa, Eucharystia, dziękczynienie za dar kapłaństwa oraz procesja do ciemnicy. To wszystko wpływa na niepowtarzalny klimat Wielkiego Czwartku.

Noc konfesjonałów w Debrznie

Noc konfesjonałów w Debrznie

13. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Jeszcze nie byłęś u spowiedzi? Oto po raz kolejny w Debrznie jest okazja, aby przyjść na adorację w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę w godz. od 20:00 do 6:00 oraz skorzystać z Sakramentu Pojednania i umocnienia Bożą Miłością. Zapraszają Salezjanie z Debrzna.

Salezjanie dziękują

Salezjanie dziękują

13. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów – Kapłaństwa i Eucharystii. Jako Salezjanie chcemy podziękować za wszelki przejaw troski, modlitwy i wsparcia naszego kapłaństwa, który jest Sakramentem Służby. Pamiętamy o Was o Waszych rodzinach i z serca Wam błogosławimy. Salezjanie z Debrzna.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

13. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Niedziela Palmowa to tradycyjnie przyniesiona „Palma” do kościoła. To również rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Jednak w tradycji Debrzna jest również Droga Krzyżowa ulicami miasta. Duża ilość mieszkańców podczas rozważań Drogi Krzyżowej to piękne świadectwo przeżywania swojej wiary. Wielkie podziękowanie dla naszych Strażaków i wszystkich mieszkańców, którzy uczestniczyli w tym pięknym wydarzeniu.

Rekolekcje parafialne i szkolne

Rekolekcje parafialne i szkolne

13. Kwiecień, 2017Newsy, Wiadomosci

Wiele łask i błogosławieństwa spłynęło na uczestników rekolekcji szkolnych i parafialnych, jakie odbyły się w dniach od 2 do 10.04.2017. Rekolekcjonista ks. Jan Minkiewicz z Gdyni oraz młodzież wspólnoty młodzieżowej Pustynia Miast Gdynia ukazali i przypomnieli to co jest najcenniejsze. Czyli Boga działającego w naszym życiu.

W tenisie są mistrzami.

W tenisie są mistrzami.

24. Marzec, 2017Wiadomosci

18 marca odbył się po raz 12: Inspektorialny Turniej w tenisa stołowego dla ministrantów w trzech kategoriach [podstawówka, gimnazjum, szkoła średnia]. Nad całością organizacyjnie czuwał niezastąpiony Salos Debrzno, który po raz kolejny pokazał wieloletnie doświadczenie w tego typu działalności. Jedynie frekwencja rzuciła lekki cień na nasz turniej. Przyjechało ok 55 ministrantów z całej prowincji. Nasi ministranci pokazali się z najlepszej strony. Dlaczego? Ponieważ zdobyli mistrzowski puchar w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepiej spisali się Kacper Wegner i Paweł Grabowski, którzy wskoczyli na 2 i 3 miejsce podium w kat. gimnazjum. Wielkie gratulacje dla nich i pozostałych ministrantów.

Rehabilitacja młodych – rekolekcje szkolne

Rehabilitacja młodych – rekolekcje szkolne

24. Marzec, 2017Newsy

Od 3 do 5 kwietnia w naszej parafii będą trwały rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszego gimnazjum i podstawówki. Będzie to nie typowa forma, gdzie młodzi sami przygotowują dla siebie przesłanie w formie spektaklu teatralnego na deskach Domu Kultury w Debrznie. Odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy nie boją się mówić o swoich problemach, dramatach i wierze w Boga, któremu wiele zawdzięczają. Całość poprowadzi ekipa młodzieżowa Pustyni Miast z ks. Janem z Gdyni.

Oto krótka zapowiedź rekolekcji:

https://www.facebook.com/1591549747/videos/10210715917646021/?hc_ref=NEWSFEED

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter