Wiadomości
Jasełka 2019

Jasełka 2019

7. Styczeń, 2019Newsy, Ogólne, Wiadomosci

W uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną także świętem Trzech Króli, w naszym kościele parafialnym odbyły się jasełka „Zanim przyjdzie Bóg”. W przedstawieniu wzięły udział dzieci i młodzież z Oratorium, księża salezjanie, a także licznie zgromadzeni Przyjaciele, którzy ubogacili całe wydarzenie pięknym śpiewem i doskonałą grą aktorską. Nad przygotowaniami do tego wydarzenia czuwała wychowawczyni z naszego Oratorium – pani Małgorzata Gozdera. Jasełka pozwoliły nam zatrzymać się na chwilę i przypomnieć sobie, że Pan Jezus chce zamieszkać w sercu każdego z nas, niezależnie od tego, czy jesteśmy ludźmi prostymi jak pasterze, czy poganami jak mędrcy ze Wschodu. Każde dziecko, które przyszło na przedstawienie, otrzymało pamiątkowego aniołka. Niektórym z najmłodszych widzów udało się nawet wygrać nagrodę. Nie tylko im się poszczęściło, bo nagrody otrzymali także ci, którzy wzięli udział w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. Nie zabrakło oczywiście wspólnej modlitwy, w której zawierzyliśmy całą naszą parafię Bożej Dziecinie. Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek i z kolędą na ustach wszyscy udaliśmy się do swoich domów.

Milena Paluch

Fot. Łukasz Gwiździel & Dariusz Stanecki

Rejonowy etap rozgrywek KnC

Rejonowy etap rozgrywek KnC

31. Grudzień, 2018Ministranci, Newsy, Ogólne, Wiadomosci

Reprezentacja LSO Debrzno, po zwycięstwie w dekanalnych rozgrywkach, udała się 16.12.2018 r. na kolejny etap rozgrywek do Chojnic. I tam po rozegraniu kompletu meczów, okazało się, że…. po 1 remisie i samych zwycięstwach AWANSOWALIŚMY do kolejnej rundy! Brawo ministranci!

 

autor zdjęć: p. Waldemar Małka

Choinki w naszym kościele

Choinki w naszym kościele

31. Grudzień, 2018Ogólne

Dziękujemy Leśnictwu Debrzno za choinki do naszej świątyni, oraz Panom, którzy je przywieźli i osadzili

http://debrzno.salezjanie.pl/gallery/choinki/

Wigilia Caritas 16-12-2018

31. Grudzień, 2018Newsy

Spotkanie opłatkowe CARITAS

Spotkanie opłatkowe CARITAS

31. Grudzień, 2018Newsy, Ogólne, Wiadomosci

Spotkanie opłatkowe CARITAS

      W sobotę 16 grudnia 2018 roku tradycyjnie odbyła się Wigilia dla osób  w podeszłym wieku (od 80+), samotnych i niepełnosprawnych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej na plebanii. Proboszcz Ks. Marcin Możejko przywitał wszystkich zebranych gości, a następnie odczytał fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa. Po wspólnej modlitwie było składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Nad całością i przebiegiem spotkania czuwał Parafialny Zespół Caritas. Organizatorzy zatroszczyli się, nie tylko o wystrój sali, ale także o wigilijne potrawy i słodki poczęstunek. Ksiądz Zdzisław Cholewiński zadbał o oprawę muzyczną. Zaproszeni goście bardzo chętnie włączyli się we wspólny śpiew ulubionych kolęd przy akompaniamencie gitary. Był czas na zdjęcia i towarzyskie rozmowy. Uczestnicy spotkania otrzymując czekoladę i kartkę świąteczną z życzeniami, pełni przeżyć i wzruszeń powrócili do domów.

p. Ewa Deręgowska

 

 

 

 

 

 

Zbiórka żywności CARITAS

Zbiórka żywności CARITAS

31. Grudzień, 2018Newsy

Zbiórka żywności, by święta były dla wszystkich bardziej radosne…

 

Już po raz XV została przeprowadzona Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem „Tak – Pomagam.” Celem jej było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych produktów w przechowaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Nasi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z Parafialnym Zespołem Caritas połączyli swoje siły w tym przedsięwzięciu. Akcja ta odbyła się w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku w sklepach Biedronki i Polomarketu.  Udało nam się pozyskać 359,3 kg. W tej inicjatywie wzięło udział 50 wolontariuszy. Koordynatorami, którzy czuwali nad całością akcji byli: p. Ewa Deręgowska i Ks. Zdzisław Cholewiński.  Bardzo dziękujemy wszystkim za wrażliwe serca i wsparcie naszych działań. „Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym.”

P. Ewa Deręgowska

Świąteczna zbiórka żywności

Świąteczna zbiórka żywności

31. Grudzień, 2018Ogólne

„Świąteczna Zbiórka Żywności”

 

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku odbyła się zbiórka żywności w POLOmarkecie  pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół.” Akcja była skierowana do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, którym często brakuje właściwego pożywienia. Szkolne Koło Caritas wraz z Parafialnym Zespołem Caritas współpracowało z Chojnickim Bankiem Żywności. Uczniowie z naszej szkoły w ramach wolontariatu działającego przy Samorządzie Szkolnym chętnie podjęli się powierzonych zadań. Zaangażowanych było 26 wolontariuszy. Koordynatorem zbiórki była p. Ewa Deręgowska.  Podczas zbiórki zebrano 315,07 kg.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w pomoc przy zbiórce darów oraz w wykonanie paczek, a także w rozprowadzenie ich do osób potrzebujących składamy serdeczne podziękowanie.

p. Ewa Deręgowska

 

 

 

 

Kolęda 2019

Kolęda 2019

22. Grudzień, 2018Newsy, Ogólne, Wiadomosci

Plan kolędy na 2019

 

Czuwanie dziękczynno-błagalne w intencji Ojczyzny

Czuwanie dziękczynno-błagalne w intencji Ojczyzny

10. Listopad, 2018Newsy

Dziś w naszej parafii odbyło się czuwanie w intencji Ojczyzny. Po Mszy św . wieczornej młodzież z naszego Oratorium przygotowała montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, po nim, podczas ogniska i smażenia kiełbasek, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. O 20.30 odmówiliśmy różaniec i Apelem Jasnogórskim wraz Litanią Narodu Polskiego zakończyliśmy nasze czuwanie.  Dziękujemy ks. Grzegorzowi, ks. Zdzisławowi, młodzieży z Oratorium, panu Andrzejowi Nadobnemu i wszystkim, którzy włączyli się  w przygotowanie czuwania. Naszą świątynię ozdobiają również prace dzieci,  które wzięły udział w konkursie plastycznym: „Z Matką Bożą w Stulecie odzyskania Niepodległości”. Gratulujemy wszystkim dziecio, które wzięły udział w konkursie!

ks. Marcin

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter