Wiadomości
Pogrzeb ks. Janusza Zdolskiego SDB

Pogrzeb ks. Janusza Zdolskiego SDB

21. Sierpień, 2017Newsy

Komunikat!

Pogrzeb ks. Janusza Zdolskiego SDB odbędzie się 24 sierpnia o godz. 12:00 w parafii pw. św. Rodziny w Pile. O godzinie 11:00 modlitwa różańcowa za zmarłego. Wyjazd z parafii w Debrznie o godz: 9:45 z pod kościoła [ul. Kościuszki]. Prosimy o zgłaszanie się na wyjazd na uroczystości pogrzebowe. Zapisy w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie na numer 509-809-139 do wieczornej Mszy Św. w środę. Przejazd 10 zł.

Ks. Janusz Zdolski SDB odszedł do Pana.

Ks. Janusz Zdolski SDB odszedł do Pana.

20. Sierpień, 2017Newsy, Wiadomosci

Salezjanin ks. Janusz Zdolski pochodzący z naszej parafii w Debrznie odszedł 20 sierpnia o godz. 7:30 do domu Ojca.

Ks. Janusz nie żyje

Boże Ciało

Boże Ciało

20. Czerwiec, 2017Newsy, Wiadomosci

Czy widziałeś kiedyś Boga? Nie! A ja tak. Wczoraj na ulicy w Debrznie. A za Nim szło wielu ludzi. Piękne świadectwo. Tradycyjnie w czwartek Bożego Ciała wielu wyznawców Trójjedynego Boga wyszło na ulice, aby zamanifestować swoją wiarę.

65 km/h na ograniczeniu do 50 km/h !!!!

65 km/h na ograniczeniu do 50 km/h !!!!

16. Czerwiec, 2017Newsy, Wiadomosci

Takie prędkości pojawiał się na wyścigu kolarskim wśród kolarzy walczących o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Debrzno 10-11.-06.2017r, które odbywały się w ramach XXIV Dni Młodości. Pierwszego dnia na 6km czasówce reprezentowało nas aż 6 zawodników. Ks. Bartłomiej Przybylski, Dawid Kleist, Wiesław Białas, Ryszard Chrut, Maciej Seydak i Adam Łukaszewski. Na starcie ogółem stanęło 42 kolarzy, a wszyscy razem stworzyli emocjonującą konfrontację z czasem. Najlepiej z nas zaprezentował się ks.Bartek. Jego czas 8 min 30 sek dał mu 9 pozycję i realną szansę na poprawę rezultatu na drugim etapie. Dawid Kleist był w nie gorszej sytuacji, przegrał z „Qną” o jedyne 12 sek i ostatecznie dało mu to 13 pozycję OPEN i piątą wśród mocno obsadzonej kategorii Juniora, gdzie prym wiedli kolarze Baszty Bytów. Dobre czasy wykręcili również Maciej Seydak i Ryszard Chrut, odpowiednio 9 min 22 sek i 9 min 23 sek. Wiesław Białas zająwszy 28 pozycję z czasem 9 min 37 sek zostawił sobie mocno uchyloną furtkę, aby nazajutrz powalczyć o koszulkę „Najszybszego dzika Gminy”. Również i Adam Łukaszewski był z siebie zadowolony, ponieważ zrealizował cel zejścia poniżej 12 min.
Po czasówce odbyły się Mistrzostwa Polski Ministrantów w najmłodszych kategoriach, gdzie w klasach 4-6 brązowy medal zdobył trenujący z nami od niedawna Patryk Bugaj, dla którego jest to pierwszy sukces w dotychczasowej przygodzie z wyścigami. Brawo Patryk!

W niedzielę pogoda do ścigania była wręcz wymarzona i nic nie zapowiadało, że wielu na mecie będzie miało smutne miny wynikające z wielu kraks. Niestety są one wpisane w życie kolarza, a Ci którzy mieli więcej szczęścia mogli cieszyć się z sukcesów. Znalazły się one również wśród nas. Zaczynając po kolei:
ks.Przybylski jadąc bardzo czujnie i aktywnie zbierał nagrody na lotnych premiach oraz udanie zafiniszował na mecie. W rezultacie dało mu to przesunięcie się na 6 pozycję w klasyfikacji generalnej oraz tytuł vice-mistrza Polski wśród Księży. Niestety nie udało się obronić tytułu sprzed dwóch lat i sprzed roku, ponieważ koszulka Mistrza Polski Księży „odjechała” w ucieczce. Również w Mistrzostwach Polski Ministrantów nie udało się wywalczyć koszulki, ponieważ ona również „odjechała” w ucieczce. Ostatecznie Kleist skończył w tej kategorii na 4 pozycji, ale w klasyfikacji generalnej zajął on 9 lokatę, dzięki 11 miejscu na mecie niedzielnego wyścigu. Natomiast w kategorii Juniora uplasował się na 5 lokacie.
W walce o tytuł „Najszybszego dzika gminy” liczyło się trzech naszych zawodników. Tytuł w tym roku zdobył Ryszard Chrut, a obrońca tytułu Wiesław Białas zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Maciej Seydak. Ci trzej nasi panowie w dwuetapowym wyścigu zajęli kolejno 17,18 i 21 pozycję, co również wymaga pochwały.

Podsumowując start w Debrznie jesteśmy zadowoleni.
Fakt faktem, mały niedosyt zawsze pozostanie, tym bardziej, gdy do medali czy zwycięstwa brakuje bardzo niewiele. Przyjmujemy jednak nasze wyniki z podniesioną głową i wierzymy, że druga część sezonu również dostarczy nam wielu wrażeń (oby jak najwięcej pozytywnych) i wiele radości, bo to jest przede wszystkim celem numer jeden. Dobra zabawa!

Ksiądz z Kalisza Mistrzem

Ksiądz z Kalisza Mistrzem

16. Czerwiec, 2017Newsy

Ucieczka Ks. Adriana Jurek po mistrzowską koszulkę. Spora dawka pożądanego ścigania miała miejsce podczas III Mistrzostw Polski Księży i Ministrantów w 2017 r. Już na drugiej z 4 rund [łącznie 54 km], odjechał Ks. Adrian z ministrantem Janem Suszko z Bytowa i tak kontynuowali jazdę juz do końca. Jeden i drugi zdobyli mistrzowski tytuł. Są najlepsi w Polsce. Ks. Bartłomiej niestety nie zdobył tej koszulki po raz trzeci. Przyjechał z księży jako drugi. Nasi ministranci zdobyli srebro w Gimnazjum Bartek Barliński i brąz w kat. ministranci szkół podstawowych klas IV-VI.
Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów.

1. Ks. Adrian Jurek
2. Ks. Bartłomiej Przybylski
3. Ks. Rafał Wyleżoł

Mistrzostwa Polski Ministrantów- gimnazjum

1. Aleksander Suszko
2. Bartłomiej Berliński

Mistrzostwa Polski Ministrantów- szkoła średnia

1. Jan Suszko
2. Marcin Małas
3. Bartosz Suszko

Sobota i pierwszy dzień zmagań o tytuł Mistrza Polski Ministrantów w kolarstwie szosowym na dystansie 6 km. Oto wyniki najmłodszych:
Mistrzostwa Polski Ministrantów kat. klasy 4-6

1. Szymon Krysiak
2. Dominik Kutela
3. Patryk Bugaj

Mistrzostwa Polski Ministrantów kat. klasy 1-3

1. Cezary Stelmach

Order Uśmiechu dla Salezjanina

Order Uśmiechu dla Salezjanina

16. Czerwiec, 2017Newsy, Wiadomosci

Miło nam poinformować, że dzieci i młodzież z całej naszej gminy wybrały w Dniu Dziecka, podczas głosowania, salezjanina ks. Bartka Przybylskiego do nagrody Orderu Uśmiechu 2017. Jest to prestiżowy tytuł, który nadają właśnie najmłodsi naszej gminy. Don Bosco !!! Ole!!!

Zapisy na półkolonie 2017

Zapisy na półkolonie 2017

16. Czerwiec, 2017Newsy

Tegoroczne półkolonie ruszają od 3 do 7 lipca. Na dzieciaki czeka wiele atrakcji. Wyjazd do kina, do Bydgoszczy na trampoliny i wiele innych atrakcji pod opieką naszych salezjańskich wychowawców i animatorów. Zapraszamy do zapisów swoich dzieci. Zapisy w zakrystii, w Oratorium lub bezpośrednio u ks. Bartka. Zapisy potrwają do 22 czerwca.

Utrudnienia ruchu w Debrznie.

Utrudnienia ruchu w Debrznie.

1. Czerwiec, 2017Newsy

W dniach 10 i 11.06. 2017 w związku z zawodami kolarskimi przeprowadzonymi w ramach obchodów XXIV DNI MŁODOŚCI w Debrznie, nastąpi zmiana organizacji ruchu.

10.06.2017r od godz. 15:00 zostanie całkowicie zablokowana ulica Młynarska w Debrznie w kierunku Słupi. Objazd do Słupi będzie miała miejsce przez Strzeczonę. Ruch zostanie wznowiony od godz. 17:30

11.06.2017 r od godz. 15:00 zostanie częściowo wstrzymany ruch na czas przejazdu kolarzy na trasie Debrzno ul Młynarska, dalej szosa w kierunku Strzeczony, Słupia, Debrzno. Zawodnicy będą pokonywać czterokrotnie ten odcinek.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie na czas XXIV Dni Młodości w Debrznie.

XXIV DNI MŁODOŚCI 2017

XXIV DNI MŁODOŚCI 2017

1. Czerwiec, 2017Newsy, Wiadomosci

9-11.06.2017 to termin XXIV już Dni Młodości, jakie odbywają się w naszym pięknym mieście. Salezjańska Organizacja Sportowa [SALOS] wraz z działaczami, wolontariuszami i salezjanami w duchu świętego księdza z Turynu – Jana Bosko zadbają o moc atrakcji, radość i sportową rywalizację na terenie naszego miasta i kilku sołectw. W programie m.in:

  • turniej siatkówki
  • turniej ulicznej koszykówki
  • biegi przełajowe
  • blok gier dla najmłodszych w centrum przy kościele
  • siatkówka plażowa nad jeziorem
  • Dwuetapowy wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Debrzno
  • Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w kolarstwie szosowym
  • wyścigi kolarskie dla najmłodszych. Ze szczegółami można się zapoznać na plakacie. Zapraszamy. Don Bosco!!! Ole!!!
SWE – płomień ognia

SWE – płomień ognia

1. Czerwiec, 2017Młodzież, Newsy, Pustynia Miast, Wiadomosci

Wspólnota młodzieżowa Pustyni Miast z Debrzna wzięła udział w 76 ogólnopolskim zjeździe Selezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Pile. Prawie dwustu uczestników z całej Polski uczestniczyło w szeregu akcjach ewangelizacyjnych, gdzie uświadamiali sobie, że są płomieniem ognia ale tylko wówczas, gdy żyją i oddychają wiarą. Uliczna ewangelizacja na tzw. pilskiej wyspie; przygotowane scenki, szereg spotkań formacyjnych oraz modlitwa, koncert i tysiące sekund spędzonych z przyjaciółmi – to jest to za czym tęskni każde serce młodego człowieka podczas zjazdów. Naszą wspólnotę reprezentowało 15 osób.

Rok Liturgiczny
banner
Archiwum newsów
Szukaj na stronie
Newsletter