16. Czerwiec, 2017Newsy, Wiadomosci
article-image

Takie prędkości pojawiał się na wyścigu kolarskim wśród kolarzy walczących o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Debrzno 10-11.-06.2017r, które odbywały się w ramach XXIV Dni Młodości. Pierwszego dnia na 6km czasówce reprezentowało nas aż 6 zawodników. Ks. Bartłomiej Przybylski, Dawid Kleist, Wiesław Białas, Ryszard Chrut, Maciej Seydak i Adam Łukaszewski. Na starcie ogółem stanęło 42 kolarzy, a wszyscy razem stworzyli emocjonującą konfrontację z czasem. Najlepiej z nas zaprezentował się ks.Bartek. Jego czas 8 min 30 sek dał mu 9 pozycję i realną szansę na poprawę rezultatu na drugim etapie. Dawid Kleist był w nie gorszej sytuacji, przegrał z „Qną” o jedyne 12 sek i ostatecznie dało mu to 13 pozycję OPEN i piątą wśród mocno obsadzonej kategorii Juniora, gdzie prym wiedli kolarze Baszty Bytów. Dobre czasy wykręcili również Maciej Seydak i Ryszard Chrut, odpowiednio 9 min 22 sek i 9 min 23 sek. Wiesław Białas zająwszy 28 pozycję z czasem 9 min 37 sek zostawił sobie mocno uchyloną furtkę, aby nazajutrz powalczyć o koszulkę „Najszybszego dzika Gminy”. Również i Adam Łukaszewski był z siebie zadowolony, ponieważ zrealizował cel zejścia poniżej 12 min.
Po czasówce odbyły się Mistrzostwa Polski Ministrantów w najmłodszych kategoriach, gdzie w klasach 4-6 brązowy medal zdobył trenujący z nami od niedawna Patryk Bugaj, dla którego jest to pierwszy sukces w dotychczasowej przygodzie z wyścigami. Brawo Patryk!

W niedzielę pogoda do ścigania była wręcz wymarzona i nic nie zapowiadało, że wielu na mecie będzie miało smutne miny wynikające z wielu kraks. Niestety są one wpisane w życie kolarza, a Ci którzy mieli więcej szczęścia mogli cieszyć się z sukcesów. Znalazły się one również wśród nas. Zaczynając po kolei:
ks.Przybylski jadąc bardzo czujnie i aktywnie zbierał nagrody na lotnych premiach oraz udanie zafiniszował na mecie. W rezultacie dało mu to przesunięcie się na 6 pozycję w klasyfikacji generalnej oraz tytuł vice-mistrza Polski wśród Księży. Niestety nie udało się obronić tytułu sprzed dwóch lat i sprzed roku, ponieważ koszulka Mistrza Polski Księży „odjechała” w ucieczce. Również w Mistrzostwach Polski Ministrantów nie udało się wywalczyć koszulki, ponieważ ona również „odjechała” w ucieczce. Ostatecznie Kleist skończył w tej kategorii na 4 pozycji, ale w klasyfikacji generalnej zajął on 9 lokatę, dzięki 11 miejscu na mecie niedzielnego wyścigu. Natomiast w kategorii Juniora uplasował się na 5 lokacie.
W walce o tytuł „Najszybszego dzika gminy” liczyło się trzech naszych zawodników. Tytuł w tym roku zdobył Ryszard Chrut, a obrońca tytułu Wiesław Białas zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Maciej Seydak. Ci trzej nasi panowie w dwuetapowym wyścigu zajęli kolejno 17,18 i 21 pozycję, co również wymaga pochwały.

Podsumowując start w Debrznie jesteśmy zadowoleni.
Fakt faktem, mały niedosyt zawsze pozostanie, tym bardziej, gdy do medali czy zwycięstwa brakuje bardzo niewiele. Przyjmujemy jednak nasze wyniki z podniesioną głową i wierzymy, że druga część sezonu również dostarczy nam wielu wrażeń (oby jak najwięcej pozytywnych) i wiele radości, bo to jest przede wszystkim celem numer jeden. Dobra zabawa!